Hydroponie

Moderátor: Living

Re: Hydroponie

Odeslatod Ela v Stř 09. Úno 2005 9:36:04

Pri hydroponickom pestovaní je problém s chladom. Mala som Irezinu a keďže je farebná, bola blízko okna, ale asi nachladla, lebo mala zničené korienky. Keď som všetko vysypala, korienky boli úplne odumreté, rastlinky boli ešte živé, ale nepodarilo sa mi ju zachrániť.
Svokrine jazyky - Sanseviera, tú ešte mám v hydropónii, je ale odolnejšie a nemusí byť pri okne.
Takže tá fialka mohla i nachladnúť od koreňov, preto uhynula.
Treba chrániť kvetináč pred prechladnutím, aj keď to nie je estetické, je lešie dať kvetináč do polystyrénového obalu, alebo ho len postaviť na neho a od okna izolovať kvetináč tiež kúskom polystyrénu, prípadne použiť bublinkovú fóliu.

http://www.hydroflora.sk/rady02.html
Ela

Odeslatod hana v Stř 09. Úno 2005 11:36:23

Jitko, já bych se zase tolik nebála. Když mi odchází fialka a já zjistím,
že to je proto, že už má málo kořenů (tím, jak se vytahuje ven ze zeminy),
tak ji vyndám a dám do vody, kde si pustí kořínky. Je to rychlejší a jak jsem
praxí zjistila jistější pro její záchranu. Problém je jen nezapomenout vodu dolívat, protože se odpařuje. Takhle mám už fialku ve vodě od vánoc a čekám na příležitost, abych ji zasadila. Ona má ty vodní kořínky, které vznikají při hydroponii. Teprve když kořínky má, se přidává hnojivo pro hydroponii. Kdyby se dalo hned, rostlina by se spálila. Aspoň tak jsem si
to zapamatovala z dřívejška, když jsem s hydroponií začínala.
hana

Odeslatod LenkaS v Pát 30. Zář 2005 14:25:15

u nás z zapadákově se k hydroponii nedá nic sehnat. jako výplň mě nabízeli keramzit. Co říkáte na keramzit, lze jej použít jako substrát ? Díky.
LenkaS

Odeslatod AliceC v Pát 30. Zář 2005 15:15:03

Tak vypadá fialka, kterou jsem letos v únoru zasadila do hydroponického květináče. Pěstuji ji jen ve vodě, do které občas přidám vodu s Kristalonem PaK.
LenkaS: keramzit je vhodný, vyber si raději střední(4-8mm) nebo větší(8-16 mm) velikost (prodávají tři), protože u toho jemného dochází k přemokření.
Přílohy
hydroponie_001.jpg
image/jpeg
hydroponie_001.jpg (138.2 KB) Zobrazeno 2134 krát
AliceC

Odeslatod MilanS v Pát 30. Zář 2005 18:46:32

Nebál bych se zkusit to s hydroponií i u jiných květin. Já jsem takto například - jen jako pokus převedl na hydroponii i palmu datlovou ( původně jsem jí pěstoval ze semene a chtěl ji vyhodit ). Je to velmi " tvrdá" rostlina , hydoponii zvládá již druhým rokem bez problémů, včetně přesazení z jedné hydroponické nádoby do jiné -větší ( a tím i značného poškození kořenů) na jaře. Mám ji v práci na jižním okně a daří se jí až moc dobře, takže za pár let budu řešit problém asi opačný. Mám konkrétně na ní vyzkoušeno, že pakliže se podaří rostlinu na tento způsob převést a rostlině to vyhovuje, roste mnohem rychleji než ostatní stejné rostliny ( stejné rosltiny vypěstované ze semene a rostoucí u rodičů i babičky jsou asi poloviční ).
Jinak zkouším pěstovat takto i scheffleru a taky nevypadá, že bych jí ubližoval.Ale na straně druhé, nedělám s nimi žádné vědecké pokusy a hnojím obyčejným roztokem Kristalonu start, který používám zároveň jako hnojivo na ostatní rostliny v kanceláři. Pravověrný zahradník by se asi zhrozil, ale mě se Kristalon plně osvědčuje. Přes zimu mi kvetla v kanceláři i bougainvilea a kupodivu opakovaně i aspidistra.Ale ty samozřejmě nepěstuji hydroponicky.
U té hydroponie bych spíše za důležité pokládal aby rostlinám nenachladly kořeny ( jsou trochu citlivější ) a měly dostatek světla.Tepla v našich bytech mají většinou dostatek. Jelikož je již podzim, asi bych případné pokusy s převodem jakýchkoliv rostlin na hydrponii nechal až na jaro, je to přeci jen dost zásadní změna. Jen pro zajímavost, všude se píše, že při zpětném převodu ( z hydroponie do země ) tuto změnu květiny nepřežijí, ale mě to na jaře bez problémů zvládl cykas ( který v hydroponii nechřadl, ale ani nijak výrazně nerostl ). Takže bych z toho zase nedělal žádnou nepřekonatelnou vědu. Hodně úspěchů všem , kdo to zkusí.
MilanS

Odeslatod LenkaS v Pon 03. Říj 2005 6:42:37

AliceC: ta je nádherná, mám totiž řízek nějaké kolopejky a už má ve vodě kořínky. tak sháním vše k hydroponii. Hned dneska jdu koupit keramzit. moc mě to nadchlo !
LenkaS

Odeslatod macik1 v Pon 03. Říj 2005 6:50:33

Já jsem zatím zkoušela jen ibišek z odřezku, bejnamínek a zelenec. Mám několik nalých datliček ze semínka tak tu zkusím asi taky :)
Přílohy
benjamin.jpg
image/jpeg
benjamin.jpg (38.83 KB) Zobrazeno 2133 krát
ibisek2.jpg
image/jpeg
ibisek2.jpg (36.03 KB) Zobrazeno 2131 krát
macik1

Odeslatod Natasha v Pon 03. Říj 2005 7:01:40

Mala som niekoľko rastlín v hydroponii. Rástli rýchlejšie, ako v zemine a boli krásne. Avšak veľmi rýchlo zaplnili nádobu koreňmi a to tak, že sa už ani voda nezmestila do kvetináča. Musela som ich častejšie presádzať. Po niekoľkých rokoch som to vzdala a vrátila som sa k sadeniu rastlín do hliny. Tým vás nechcem odradiť od hydropńie. Ťahá ma to zase nejaké rastlinky takto pestovať, a asi to znovu skúsim.
Na zlosť však je, že u nás v Baumaxe majú nehorázne slabý výber nádob na hydropóniu.
Takže prajem veľa úspechov pri pestovaní rastlín v hydropóniu
N.
:)
Natasha

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní