Hydroponie

Moderátor: Living

Hydroponie

Odeslatod Jitka B. v Pát 28. Led 2005 10:35:37

Mate nekdo zkusenosti s hydroponii? V posledni dobe jsem o tom cetla par clanku, ale nevim, jestli se da "preucit" kytka, co rostla v hline na hydroponii a ani nevim, jestli jsou vsechny potrebne soucasti bezne ke koupeni.
Jitka B.

Re: Hydroponie

Odeslatod Jarmila v Pát 28. Led 2005 10:53:04

Všechny součásti pro hydroponie jsou běžně k dostání třeba v Baumaxu, Hornbachu... Kytka se přeučit dá, čím je mladší, tím snáze se uchytí.
Jarmila

Odeslatod Lenka v Pát 28. Led 2005 14:24:44

Já jsem zkoušela přeučit fialku, v jedné chytré knížce o hydroponii jsem se dočetla, že je pro hydroponii vhodná a ona mi potvora chcípla. Možná jsem něco udělala špatně, nevím. Dělala jsem to přesně podle návodu v knížce. Jinak máš pravdu, všechny potřeby jsou běžně k dostání v obchodech, včetně hnojiva.
Lenka

Odeslatod Jarmila v Úte 08. Úno 2005 11:29:43

Jitko, v novém čísle časopisu Flóra na zahradě je věnovaná dvojstránka základům pěstování kytek v hydroponii.
Jarmila

Odeslatod Alice Č. v Úte 08. Úno 2005 12:37:37

Jitko, mám jednu africkou fialku v hydroponii, ale teprve 14 dní, takže moc velké zkušenosti nemám. Doufám, že nedopadnu jako Lenka. Zatím se tváří, že jí to nevadí. Koupila jsem si o tom knížku Hydroponie od nakladatelství Vašut - www.vasut.cz. Stála 99,- Kč. [img] [/img]
Přílohy
kniha.jpg
image/jpeg
kniha.jpg (55.34 KB) Zobrazeno 5450 krát
Alice Č.

Odeslatod Jitka B. v Úte 08. Úno 2005 14:33:07

Dekuju moc za vsechny tipy. Ta knizka vypada zajimave, asi si ji koupim. Chci zacit s pestovanim sachoru, ten je pry na hydroponii velice vhodny, tak by mi snad zajit nemel. S tou africkou fialkou bych se toho trochu bala.
Jitka B.

Odeslatod Lenka v Úte 08. Úno 2005 14:35:04

Tak přesně podle této knížky jsem převáděla tu fialku na hydroponii i já a výsledek už znáte. Možná jí zůstala nějaká hlína na kořenech, nevím, ale ona asi po dvou dnech začala svěšovat všechny listy a potom už vypadala tak unaveně, že asi nemělo cenu ji tam ještě mučit, tak šla chudák do koše. Tak dej Jitko vědět, jak se té tvojí daří. Možná to zkusím znovu, asi si vyberu nějakou jinou kytičku...
Lenka

Odeslatod Jana v Úte 08. Úno 2005 15:09:37

Děvčata, já si myslím, že je lepší kytičky nepřeškolovat, ale pokud máte nějaké nové sazeničky tak je šupnout rovnou do hydroponie.
Konkrétně šáchor já pěstuji tak, že jsem si do vysoké vázy (asi 35 cm) asi tak do poloviny pustila obyčejný plastový květináč, do něj nasypala drobnější kamínky, do toho dala nové sazenice šáchoru a doplňuji vodu, občas přidám do vody Kristalon-start a roste
Mám to postavené v koupelně vedle vany a vypadá to dobře
Jana

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní