rychlený hyacint

Moderátor: Living

Re: rychlený hyacint

Odeslatod eva arna v Ned 23. Led 2005 11:37:14

Moc jsi mě, Evo potěšila. Ale ta fotka přece není tak kvalitní, je moc tmavá, ne? Určitě bys tady našla spousty jiných nádherných obrázků. Ale ten hyacint je opravdu moc pěkný. A jak voní...
Ivano, cibuli jsem si pořídila počátkem prosince. Kořínky vytvořila jako tobě - asi do týdne hromadu. Až do toho 10. ledna, kdy jsem se poprvé ptala, byla na hodně studeném schodišti ve tmě. Pak mi Honza poradil světlo a teplo, dva dny tedy byla v teplé místnosti. Dost poposkočila. Na Milanovu radu jsem ji zase zakryla a dala do místnosti, kde se netopí. Asi za tři dny jsem viděla, jak se krabice nadzdvihuje. Bylo vidět, že už je vyhráno, kytička šla zpět do pokoje a takhle pěkná je už asi třetí den.
eva arna

Odeslatod Eva v Ned 23. Led 2005 13:38:28

Evo, když se kouknu na monitor, tak mám pocit, že se dívám z okna a před sebou mám tuhle nádheru. Zkus to, fakt to vypadá moc dobře.
Eva

Odeslatod Jarka v Pon 24. Led 2005 6:29:31

Evi, já Ti to taky musím pochválit, nádhera!!!! Myslíš, že kdybych si teď někde zaobstarala hlízu, že mi to do velikonoc vykvete?
Jarka

Odeslatod eva arna v Pon 24. Led 2005 12:21:16

Jarko,
to moje snažení trvalo asi 7 týdnů. Do Velikonoc je 9 týdnů. Ale bude se (snad) oteplovat, takže by zase mohl nějaký den ubýt. Teoreticky máš čas. Horší asi bude sehnat cibuli, já to kupovala v zahradním centru v Praze na Černém Mostě (Hornbach?) a vypadalo to už jako doprodej. Obávám se, že hyacintové cibule už budou mít zahradníci v koflíčcích a budou se snažit prodat je kvetoucí.
Ale nezoufej, velikonočních květinek a všelijakých misek s trávou a květinami se v pravý čas objeví dost a dost.
eva arna

Odeslatod Ivana S. v Pon 24. Led 2005 15:34:18

Jarko,
já jsem si ho koupila i s tou vázičkou za 60 Kč minulý týden v Carrefouru.
Ivana S.

Odeslatod xNeli v Pon 24. Led 2005 15:39:45

Taky jsem si na podzim koupila 2 cibule hyacintů. Asi před 2 týdny jsem je položila na květináč s hlínou a už zakořenili a začli jim vyrážet stonky. Myslíte, že je můžu nechat i na té zemině? Že se nemusí rychlit jenom ve vodě?
xNeli

Odeslatod Monika v Pon 24. Led 2005 15:47:10

JE TO PRAVDA, I GLOBUSU JSEM VIDĚLA DOPRODEJ PODZIMNÍCH CIBULOVIN, ALE JSOU TO JEN ZBYTKY. ALE HYACINTY JSEM JIŽ VIDĚLA V KVĚTINÁŘSTVÍ, CENA DO 30 KČ SE MI NEZDÁ PŘEHNANÁ.
Monika

Odeslatod honza v Stř 09. Úno 2005 19:15:13

A co s odkvetlým hyacintem????
honza

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní