rychlený hyacint

Moderátor: Living

rychlený hyacint

Odeslatod eva arna v Pon 10. Led 2005 19:50:01

Prosím o radu. Někdy na počátku prosince jsem dala cibuli hyacintu do nádobky. Cibule tehdy vypadala skoro stejně jako nyní, jen ten výhonek byl zelený. Podle rady jsem do nádoby nalila vodu, nad cibuli dala krabici kvůli tmě a celé to uložila do chladna.
Kořeny už jsou pěkné, stvol maličko poporostl a ve tmě zežoutl. Myslíte, že už je čas něco změnit? Více tepla a světlo? Obojí hned? Nebo co dříve?
Je mi celkem jedno, za jak dlouho hyacint pokvete, ale chtěla bych, aby kvetl pěkně. [img] [/img]
Přílohy
hyacint.jpg
image/jpeg
hyacint.jpg (23.52 KB) Zobrazeno 5004 krát
eva arna

Re: rychlený hyacint

Odeslatod Honza v Úte 11. Led 2005 12:03:11

cibulku hned hlavně na světlo. i teplo se hodí, ale světlo především.
Honza

Odeslatod eva arna v Úte 11. Led 2005 18:20:15

Díky za radu, už je na světle. A na maličko teplejším místě. Už se na něj těším, ma být bílý.
eva arna

Odeslatod Milan v Stř 12. Led 2005 16:03:09

Tak nevím vlastně co je na světle. U rychlení hyacintů je potřeba v prvé řadě co nejdéle zatemnit vyrážející stvol, jinak rozkvete mezi listy. Teplotně bych ho dal asi tak do 16-17°C teplého prostředí. V té vodě by měly být pouze kořeny.
Milan

Odeslatod eva arna v Stř 12. Led 2005 21:33:07

A tak už je to zase celé, cibule i s nádobou, pod krabicí ve tmě. Teplotu má tak těch 17 st. C, to jsem trefila. Množství vody si hlídám, to bylo správné od samého počátku.
Dík.
eva arna

Odeslatod eva arna v Ned 23. Led 2005 9:38:01

A takhle to dopadlo.
Přílohy
resizeofhyacint2.jpg
image/jpeg
resizeofhyacint2.jpg (43.27 KB) Zobrazeno 5001 krát
eva arna

Odeslatod Ivana S. v Ned 23. Led 2005 10:10:18

A kdy jsi tu krabici odstranila? Já ho mám zatím přikrytý dle předchozích rad, kořínků do týdne vytvořil hromadu.
Ivana S.

Odeslatod Eva v Ned 23. Led 2005 10:28:54

Evo, nádhera - doufám, že Ti nebude vadit, když si dám tuhle krásu jako tapetu na svoje PC.
Eva

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní