rychlený hyacint

Moderátor: Living

pomooooooooc

Odeslatod adus v Ned 13. Úno 2005 17:36:47

mala som ich na malej chladnicke....a v kuchyni nekurime, takze kvoli teplu snad ani nie....suchy vzduch neviem, ale ani nie.....moc preliate tiez nie su..... neviem cim to je...prave som ich davala i do polotiena.....oni totiz zacali tie zelene listky - ich spicky - zltnut...a kvetinky trosku povadli.....
adus

pomooooooooc

Odeslatod adus v Ned 13. Úno 2005 17:39:31

vlastne nie, mala som ich v kuchyni na stole....mozno mi ich uz v obchode predali uz pred odkvetom :o(
teraz som si ich dala do izby, kde mame teplejsie, tak som zvedava ako zareaguju....nechcela by som ich moc trapit, preto som sa chcela spytat kde vlastne robim chybu....dakujem
adus

Re: rychlený hyacint

Odeslatod eva arna v Ned 13. Úno 2005 17:46:57

Ještě mě napadá, jestli se nenachladily při přenášení z prodejny domů. Nebo třeba už při přesunu ze skleníku do prodejny. Když někdy vidím, jak v mrazu přijede před prodejnu dodávka, řidič položí dvě přepravky pokojovek na sníh, přijme hovor z mobilu nebo podobně, tak se nedivím mnohému zklamání budoucích majitelů květin.
Adus - je to škoda, vyber si pro radost ještě jinou hyacintu, teprve rozkvétající a doufej :-).
eva arna

pomoooooc

Odeslatod adus v Ned 13. Úno 2005 17:54:17

okej, dakujem velmi pekne..hej, mohla sa nachladit..to je pravda. ta pani mi ju sice este v predajni zabalila do papieru, ale kym som prisla z mesta domov....asi to nestacilo...asi kupim este nejake ale pojdem pre ne autom, pretoze su to nadherne kvety a uplne uzasne vonaju :o)
este raz vdaka a pekny vecer
pa
adus
adus

Re: pomoooooc

Odeslatod MONIKA v Ned 13. Úno 2005 19:41:27

ADUS, TAKY MÁM HYACINTY MOC RÁDA, VŽDY JSEM JE KUPOVALA BABIČCE K NAROZENINÁM. DÁVALA JE NA VERANDU, CELOU JI NÁDHERNĚ PROVONĚLI, BYLO TAM CHLADNĚJI A VYDRŽELI DLOUHO KVÉST. PAK ŠLI DO ZAHRÁDKY A PŘÍŠTÍ ROK DĚLALI RADOST TAM.
DOUFÁM, ŽE SE TI PODAŘÍ DALŠÍ DOVÉST V POŘÁDKU. JÁ JSEM SÁZELA NA PODZIM DO ZÁHONU A JSEM TEĎ PĚKNĚ NETRPĚLIVÁ. BYLO DLOUHO TEPLO, AŽ ZAČALI VYSTRKOVAT ŠPIČKY ZE ZEMĚ A TEĎ TEN MRÁZ. DOUFÁM, ŽE JIM NEUBLÍŽIL. POKUD VYROSTOU, VYFOTÍM A UKÁŽU.
MONIKA

Odeslatod MagdaC v Sob 13. Lis 2010 16:23:40

Dobrý den, ráda bych oživila toto téma dotazem. Koupila jsem dva hyacinty někdy v březnu rychlené, po odkvětu jsem je vysadila do velkého květináče na terase s tím, že je na podzim vysadím do země. (Stavíme a na jaře ještě nebylo kam sázet.) Teď jsem chtěla cibulky přesadit do země a moje překvapení nebralo konce, když jsem si všimla, že začly rašit a jedné už se mezi malinkatými lístky začíná tlačit i špička květního stvolu. :shock: Asi je škoda je teď vysadit na zahradu? :mrgreen: Mám je vyrýpnout a skusit přirychlit v bytě? A mám je dát do tmy nebo na světlo? Velmi děkuji za rady, se zahradou zatím nemám příliš zkušeností.
MagdaC

Odeslatod Beky v Ned 14. Lis 2010 20:26:25

Magdi sice zahradu nemám,ale hyacinty pěstuju doma .Nechávám je v klidu po odkvětu na chodbě,nezalívám.Ted se blíží vánoce,tak jsem je zalila a začínají taky vylízat špičky.Dám je na parapet v kuchyni .Ven bych řekla,že už né.Nech si je doma na okrasu a na provonění bytu ;) Tak to dělám já,ale holky ti poradí určitě víc...
Beky

Odeslatod alko v Ned 28. Říj 2012 16:48:57

Našla jsem v zimní zahradě zapomenutou cibulku hyacintu. Byla v kelímku, zabalená v ubrousku, má asi 6 cm v průměru. Vypadá, že je zdravá a má už narašený puk (asi 1 cm). Asi už nemá cenu ji sázet do zeminy, že? Vygůglovala jsem si rychlení ve vodě a moc prosím, máte s tím někdo zkušenosti? A poradíte čemu se mám vyhnout, aby mi cibulka vykvetla? Díky!!
alko

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní