Strelicie

Moderátor: Living

Re: Strelicie

Odeslatod Ela v Ned 12. Pro 2004 18:16:32

Míšo, nič si z toho nerob, ja keď som to písala, tiež som nevedela uplne presne vysvetliť, manžel hovoril, že mačina je tráva s hrubšími steblami, až keď som knihu poriadne prezrela našla som ďalšie informácie a slovník.
Čo sa týka mladej generácie máš pravdu, už je to cudzí jazyk. Ja som napríklad od detstva čítala Vlastu, brat býval s rodinou na Morave, takže základy mám. Veď názvy kvetov viem po latinsky a po česky. To sa na mňa nalepilo, lebo väčšina kníh bola po česky. Keď vidím kvet poviem vždy nazov latinsky a česky, človek si pamätá lepšie čo sa naučil v mladšom veku.
Ela

Odeslatod Jana v Ned 12. Pro 2004 18:33:33

Já všem moc děkuji...holt jsem se pokusila to nějak nakombinovat a zasadit a za půl roku dám vědět, jak se má a co a jak - teď není co hodnotit. Jinak ohledně té slovenštiny, mi je sice 25 let, ale na základce jsme v čítance slovenštinu četli, mamka mi sama doporučovala knížky od Arthura Haileyho ve slovenštině atd....ale můj brašule o 6 let mladší mi na rovinu říká, že tomu nerozumí - to mi příjde jako obroská škoda, zklamání a ... já nevím
Jana

Odeslatod Alice Č. v Ned 12. Pro 2004 22:18:08

Taky je mi trochu smutno, když mi moje dcera při nakupování říká "a ty té paní rozumíš"? Slovenčtinu mám ráda, je taková měkká a velmi ženská.
Alice Č.

Odeslatod Ela v Ned 12. Pro 2004 23:56:17

Ahoj všetkým,
je mi ľúto, že to tak vyznelo, spravila som chybu, nedala som za určité vety smajlík. Keď tam nie je vyznie to úplne inak ako je to myslené. Na tomto fóre nemám s nimi skúsenosti. Na našom sieťovom ichate máme celý zoznam smajlíkov grafických, stačí kliknúť, ale v texte čo píšem sú zobrazené ako znamienka a písmená.:) alebo :gigi: :D Ako sa to zobrazí uvidím, možno to funguje i tu.

Janka, tá strelícia potreboval presadiť už teraz? Pochváľ ju a ona bude pekne rásť. Manžel mi priniesol nefrolepku, bola chuďatko vyhodená pri kontajneroch, potrebovala trošku upraviť a presadiť. I ja som ju potom trochu zanedbala a keď som tu čítala rôzne príspevky, zahanbila som sa, dostalo sa jej lepšej starostlivosti, osprchovala som ju , ostrihala suché listy, presadila som ju do väčšieho kvetináča, bal som nechala vcelku, iba som ju obsypala dobrou zemou a je nádherná. Keď som ju pochvalila pred manželom, ako opeknela, jej to prospelo. A nie len jej, ale aj ostatným kvietkom. Naozaj sa tu veľa človek naučí, dozvie sa nové a veci ktoré zabudol si oživí.

A k tým rečiam poviem, ako píše Ljuba v sukulentoch, Koľko rečí vieš, toľko krát si človek. Má pravdu. Ja mám češtinu rada, nerobí mi žiadne problémy. Knihy, časopisy, filmy.
Chyba je u detí, že sa orientujú skôr na televíziu, ako na knihy, málo čítajú, je taká doba, uponáhľaná. Veď keď človek číta, vizuálne vníma aj gramatiku jazyka a je vidieť na deťoch, že majú medzery v pravopise. Vidím to aj na našom ichate.
Ela

Odeslatod Míša v Sob 18. Pro 2004 19:27:23

Před pár týdny jsem viděla krásnou vzrostlou strelícii v Globusu v Olomouci. Měla dvě poupata a stála něco kolem 800 Kč. To není taková hrůza,ne?
Míša

Odeslatod Jana v Ned 19. Pro 2004 17:29:18

Cena je to myslím velmi dobrá, jen s těmi poupaty - možná bych měla strach, co s nimi udělá změna klimatu a prostředí....
Jana

Odeslatod Gabina v Sob 01. Led 2005 19:01:08

Má někdo zkušenosti s rozmnožováním ? Mám strelicii od semínka každý rok mi krásně kvete, ale semínka nemá?
Gabina

Odeslatod Jana v Sob 01. Led 2005 20:14:28

Jak ji máte starou?
Jana

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní