ořechové listí

Moderátor: Living

Re: ořechové listí

Odeslatod romana v Pon 25. Říj 2004 12:10:37

Miso,
prosim jeste - jak zmerim kyselost pudy?
romana

Odeslatod Alice Č. v Pon 25. Říj 2004 12:15:40

Jednoduchý test je pomocí octa. Když ho naliješ na půdu a šumí - je zásaditá. Pokud ne, tak je kyselejší. Spolehlivější test je pomocí lakmusových papírků - prodávají v akvaristice.
Alice Č.

Odeslatod takyjaja v Úte 26. Říj 2004 15:15:11

Take jsme resili kam s orehcovym listim - diky latkam branicim v rustu funguje jako mulc. Nekde jsme si precetli, ze do kompostu se muze listi z orechu davat pokud se to zalije kompostovymi
bakteriemi (maji v drogerii). Zda se, ze to funguje.
takyjaja

Odeslatod mandarinka6 v Stř 14. Led 2015 14:37:51

Holky, mrkněte tady na ten článeček, )plně dole tam píšou o kompostování listů z ořešáku http://www.puruplast.cz/listi-plna-zahr ... -kompostu/ a píšou tam přesně - když se bude to listí kompostovat s rozumem a promíchá s dalšíma věcma jako tráva a tak tak by to mělo být v pohodě
mandarinka6

Odeslatod Jita v Pon 06. Dub 2015 17:53:52

Prosím o radu :
Získala jsem do pronájmu zahrádku, bohužel neudržovanou a zanedbanou. :cry:
Dominantou zahrádky je velký ořešák, jehož listí, které nikdo několik let nehrabal "vypálilo" velký kruh, v němž neroste tráva, ale jen nějaký plevel.
Můj dotaz zní: co s tím, až vyhrabu ten starý, ořechový kompost ?
Podotýkám, že to není můj pozemek a jsem jen v nájmu, prozatím na 3 roky, proto hledám levné, jednoduché řešení, co s tím, aby pod ořechem rostla alespoň nějaká tráva a né plevel.
Jita

Odeslatod Missi v Pon 06. Dub 2015 20:14:05

Jito vypálený kruh nebude ani tak z tlejícího listí, jako spíš z nedostatku vody. Ořešák spotřebuje dost vláhy, v posledních letech skoro neprší a pokud se o zahradu nikdo roky nestará, tak holt nic neroste. Nejlevnější řešení, vyhrabat, mírně zkypřit, zasít trávu a zalévat.
Missi

Odeslatod Jita v Pon 06. Dub 2015 21:02:25

Missi, to mám v úmyslu, jenže mám strach, že mi v té kyselé půdě nic nevzejde. Tak by mě zajímalo, jestli to po vyhrabání něčím neposypat ...
Vlhkost je asi dostatečná, když se daří plevelu :2_angry:
Přílohy
AB.jpg
AA.jpg
Jita

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní