Koupelna - malování místo obkladů

Moderátor: Living

Koupelna - malování místo obkladů

Odeslatod helena v Pon 04. Říj 2004 9:50:35

Máte někdo zkušenost s malováním v koupelně místo obkladaček?
V sobotu to ukazovali v televizi - vypadalo to skvěle a v Americe to měli témeř všude. Udržovalo se to stejně jako obklad - mokrým hadříkem.
helena

Re: Koupelna - malování místo obkladů

Odeslatod Matilda v Pon 04. Říj 2004 12:09:25

zkušenost mám z tanečního studia, kde se sprším po lekcích. Je nezbytné, aby barva, kterou malujete, měla vysoké procento latexu (byla voděodolná) a plísniodolná - to si přečtete v obchodě. Plíseň vás sice nejspíš neohrozí na životě, ale černé puntíky na zdi vypadají ohavně.
V podstatě je to podobná barva jako ta, kterou se maluje třeba ve školách nebo ve starších domech spodní část chodeb (a za starých časů se to ještě vzorečkovalo reliéfním válečkem) a tou barvou musíte vymalovat celou koupelnu - i strop (teplá pára stoupá vzhůru a kondenzuje se tam). Barva asi nikdy nebude tak trvanlivá jako dlaždičky - riskujete mapy, bublinky pod vrstvami a následné olupování, eventuálně poškrábání (např. při odkládání šamponu na baterii ve sprše, okraj kbelíku uloženého pod umyvadlem). Koupelna musí mít velmi dobré odvětrávání - aspoň okno. (ve studiu ho máme taky a malba na stropě se po roce stejně trochu odlupuje. V případě malby místo dlaždiček bude pouhá větrací vrtulka ve stropě málo účinná. Pokud bych stála před shodným problémem jako vy, volila bych přece jen kachlíky - jsou opravdu prokazatelně odolné - buď samostatné nebo kachlíkové stěny - to je deska, která už je "pokachlíkovaná" a seřízne se jen u rohů stěn, ale to je dražší.
Matilda

Odeslatod Alena v Pon 04. Říj 2004 14:26:33

My máme s manželem zkušenosti, máme už dva a půl roku natřenou koupelnu primalexem fortisimo. Je to výborná barva,nezanechává na ní voda žádné čmouhy. Máme to natřeno na abitibi v paneláku a drží to. Je to otěruvzdorné a omyvatelné. Každý flek stačí jen otřít. Zkuste se zeptat v barvách a lacích a uvidíte,co Vám k této barvě řeknou,ale my jsme velmi spokojeni. Pokud máte nerovnosti, stačí je vyrovnat disperzním lepidlem a pak natřít několika vrstvami.
Alena

Odeslatod Verjan v Pon 04. Říj 2004 14:41:19

Přidávám se k primalexu fortissimo.

Mám ho v koupelně - nelíbí se mi koupelna celá v obkladu. Takže obkladačky jsou jen na stěnách ve sprchovém koutě a zbytek koupelny (včetně okolí umyvadla) je vymalován právě fortissimem. Barva je v pohodě (i po každodenních útocích malého dítěte) a koupelna vypadá perfektně.

Fortissimo mi doporučili na stránkách Primalexu a můžu dál jen doporučit.
Verjan

Odeslatod Alice Č. v Pon 04. Říj 2004 15:01:47

Prosím, jaký má vzhled ten nátěr? Je to lesklé? Mám totiž problém se špiněním stěny vedle myčky na nádobí a tohle by možná bylo řešení.
Díky, Alice
Alice Č.

Odeslatod Alena v Úte 05. Říj 2004 14:01:49

Alice,ten nátěr není lesklý.Je to jako natřená chodba primalexem.Také se dá přidat nějaká barva,pokud byste chtěla mít třeba smetanovou,červenou,modrou atd.Je výborný a mám radost,že nejsem jediná,kdo s tím má dobré zkušenosti.
Alena

Odeslatod Alice Č. v Úte 05. Říj 2004 15:02:01

To je bezva, nechtěla bych, aby to vypadalo jako na školní chodbě:o).
Díky, Alice
Psala jsem Vám (Ti ) mail!
Alice Č.

Odeslatod Petra v Úte 05. Říj 2004 16:10:12

Chystám se vymalovat Primalexem Fortisimo umakartovou koupelnu, ale potřebuju zatmelit nějaké díry. Neporadí mi někdo jaký tmel by byl nejlepší?
Díky
Petra

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní