Roundup - pouziti

Moderátor: Living

Re: Roundup - pouziti

Odeslatod Renata v Stř 09. Čer 2004 13:28:39

Tráva se, dle zkušeností, ujme hned. Vystříkali jsme prostor pod houpačkou, po vyhubení původní traviny jsme jen prostor trochu zryli,posypali travním semenem, udusali, trochu nasypali hlínu, opět posypali semínky a udusali. Pohnojili, zalili. Tráva začala vyrážet cca za 5 dní. Nebo rovnou koupit trávníkové role na položení, ale ta cena....:-(.
Ještě k domácím zvířatům: máme vlčáka a kocoura, pobíhají venku a Roundup ani jednomu neublížil (stříkala jsem i trávu u psí boudy).
Renata

Odeslatod Basilio v Pon 19. Zář 2005 8:44:46

Zdravim vsechny!
A neporadi nekdo neco na mlade stromky a kere? Koupili jsme domek a pulka zahradky je je pod akacovym porostem, je to nepruchozi, predchozi majitele se o zahradku vubec nezajimali. Poradi se s tim Roundup? Nebo existije vubce neco krome ryce a krumpace na kere a mlade stromky?
Diky!
Basilio

Odeslatod Romanag v Pon 19. Zář 2005 8:49:59

Existuje - Roundup si s tim podle navodu sice poradi, ale musel bys osetrit kazdy stromek zvlast...
Nevzpomenu si na nazev, ale v navodu na Bofixu bylo napsano, ze existuje "bracha" prave na drevnaty plevel - stromky, parezy...zkuste to v nejakem zahradnictvi, 100% to budou znat, prinejhorsim procist navod z Bofixu.
Romanag

Odeslatod mayda2005 v Pon 19. Zář 2005 9:11:28

na to nebude stačit, kup DOMINATOR v drogerii, ten je např. na černé bezy apod. je nutno pozorně přečíst návod, podle známé takhle zlikvidovali náletové keře, já teď s tím zrovna začínám, ale dělám to štětcem, tak jsem sama zvědavá na výsledek
mayda2005

Odeslatod Romanag v Pon 19. Zář 2005 9:17:15

Dominator je prece uplne to same jako Roundup, akorat cesky vyrobek.
Romanag

Odeslatod mayda2005 v Pon 19. Zář 2005 9:22:30

tak to jsem nevěděla, taky jsem zjistila, že na keře je GARLON 4 EC, ale je to vyčtené ne vyzkoušené
mayda2005

Odeslatod Danca v Pon 19. Zář 2005 18:37:53

Mohu potvrdit, mám vyzkoušené. ten GARLON je na maliníky, ostružiníky, bolševičník, náletové dřeviny.
Danca

Odeslatod hanaja v Pon 19. Zář 2005 19:48:44

mám len dobré skúsenosti s roundapom.kúpili sme starší domček s dosť veľmi veľkým pozemkom plným pýru.kúpila som všeličo lacnejšie ale keď nezaberalo investovala som do litrovky roundapu.prvý rok som v lete striekala dvakrát,na jeseň zrotavátorovala,na ďaľšiu jar som vyčkala či všetko čo som postriekALA JE MIMO,niečo prerástlo od susedov a časti ktorá ešte nebola ošetrená a tak tohoto roku do augusta som stihla tú časť ešte dvakrát prestriekať,teraz je tam tráva a je pravda že sa tam objavuje zelina,ktorá je z okolia vysemenená ale suseda ma uchlácholila,že vraj je to burina,ktorú kosením v pohode zlikvidujem,budúci rok ma čakajú ďaľšie 4-5 árov na likvidáciu...už sa neviem dočkať- hlavne toho obdobia,keď tam budem súkať rôzne kvetinky.
čo sa týka drevín vyskúšala som to na agáte- kôru som natrela štetcom koncentrátom a je po agáte
hanaja

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní