Roundup - pouziti

Moderátor: Living

Re: Roundup - pouziti

Odeslatod Ilona v Stř 02. Čer 2004 22:12:32

30-60 je pro intenzitu účinku. Mám pouze maturitu, ale pochopila jsem.
Ilona

Odeslatod rg v Stř 02. Čer 2004 23:51:49

No a kolik teda jako priprava na travnik?
rg

Odeslatod Ilona v Čtv 03. Čer 2004 8:27:36

Podle mě na hubení plevele v trávníku je 125 ml balení málo. V zahradnictvích prodávají i velká balení, kde je jiný (větší) poměr přípravku a vody.
Ilona

Odeslatod RG v Pát 04. Čer 2004 8:09:15

Hmm, takze pres postizeni maturitou nepochopila.
Neptala jsem se na obsah baleni (to je logicky zavisle na velikosti potrikovane plochy), ale na koncentraci (mimochodem - velke obchodni baleni je jen velke obchodni baleni - nic vic, zadna vyssi koncentrace, neboli "pomer pripravku").

Vi tedy nekdo, jaka koncentrace je vhodna jako priprava na travnik?
RG

Odeslatod Call v Pát 04. Čer 2004 20:55:42

Jsme kde? Vědomostní kvíz, škola....
Call

Odeslatod Renata v Úte 08. Čer 2004 12:48:18

Mám Roundup v 1 litrovém balení. Používám jednu a půl odměrky (uzávěr lahve) na 2 litry vody (bandaska s rozstřikovačem, kde se dá zvolit jemný postřik nebo přesně mířené střely, jako u hadice na zalévání) a zaručeně mi zmizí veškerý plevel v dlažbě, tráva okolo rybízů i trávník, který chci vyhubit - vyzkoušeno. Opravdu vyhubení trvá cca 14 dní až 3 týdny.Podmínkou je samozřejmě při postřiku nevětrné počasí a nesmí hned pršet.
Nejlépe funguje postřik při plném květu např. pampelišek atd, ale člověk musí chvilku snést trávu tam, kde nechce.
Na skalce jsem ničila trávu potíráním štětečkem přímo z lahve. Tolik mé zkušenosti.
Renata

Odeslatod Iva v Úte 08. Čer 2004 20:58:32

My v současné době dostavujeme a připravujeme pozemek v okolí domu. Známí nám poradili, že než začneme s výsevem trávníku, doporučují (mají vyzkoušeno) pozemek dvakrát (v nějakém rozmezí) ošetřit Roundupem (máme tam mnoho pampelišek a hlavně tu hroznou pejřavku). Za jak dlouho se mi tam po takto drastickém zásahu ujme tráva, případně nějaké keříky (zeleninu ani ovocné stromy zatím neplánujeme)???
Děkuji.
Iva
Iva

Odeslatod rg v Úte 08. Čer 2004 22:12:25

Ahoj,
tak to zase ja vim: travu muzete zaset okamzite, jakmile se zbavite plevelu - Roundup totiz nici jen ten konkretni postrikany plevel, ve styku s jilovymi casticemi pudy se okamzite neutralizuje. Takze puda neni "zamorena", bohuzel nenici ani semena plevele, ktere tam mezitim zaleti (anebo se plevel staci vysemenit).
Vcera jsem tady mela zahradnika, taky pripravujeme pozemek - rikal mi zajimave veci: jednak to, co pisu vyse, jednak pry na novy travnik, jakmile zacne rust, se pouizije nejaky herbicid, ktery nici jen plevely a travu ne. To v prvnim roce zivota travniku dvakrat (v plnem rustu) a pak ob rok. Tim se udrzi cistota travniku, ale neznici se cibulky zatazenych rostlin, takze v trave mohou byt snezenky, hyacinty...
Na ten prvni postrik ma byt koncentrace 60ml/l, na druhy staci mene - predpoklada se, ze druha varka budou mene vzrostle rostliny.
Ä jeste: chteli jsme travnik ted hned okamzite, ale premluvil nas, at to odlozime na podzim a do te doby at to strikame Roundupem, protze uz je moc teplo a travnik bez samozavlazovaciho systemu spali slunce.
rg

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní