Roundup - pouziti

Moderátor: Living

Roundup - pouziti

Odeslatod RG v Ned 30. Kvě 2004 10:13:55

Mate prosim nekdo zkusenosti s Roundupem? Postrikala jsem pozemek plny plevele - priprava na travnik - uz pred tydnem, ale zatim neni znat zadny vysledek. Nevite, za jak dlouho se projevi ucinky? A jak je to s davkovanim? Pouzila jsem 50 ml/1 l, coz se mi zda docela dost - neni to zbytecne?
A jeste kdy je lepe strikat: provedla jsem postrik vecer, protoze mame kocky, ktere behaji po zahrade - nevadi to?

Diky za rady!
RG

Re: Roundup - pouziti

Odeslatod Call v Ned 30. Kvě 2004 21:45:25

Týden je krátký čas, mám s ním dobré zkušenosti při odstraňování plevele. Než se všechen zničil, trvalo to asi 3 týdny, dříve byla zničeny místa, kam svítilo Slunce.
S kočičkama¨nemám v tomto směru zkušenosti.
Call

Odeslatod Jana v Pon 31. Kvě 2004 11:08:47

Taky jsme takhle postříkali trávník a zmizelo všechno, ne jenom plevel!!
Jana

Odeslatod sidonicka v Pon 31. Kvě 2004 12:14:49

no ano :-)))), Roundup není jen proti plevelům, ale proti veškeré vegetaci!!!!!! Používá se na odplevelení záhonů před výsadbou, odpleveluje ale úplně všechno....To je totální herbicid. Tak pozor....
sidonicka

Odeslatod rg v Pon 31. Kvě 2004 22:52:34

Jo jo - tak uz to zabira! Po tydnu prvni poklesle pampelisky, nektere drobne plevely uz jsou uplne suche. Je to fakt sila!
Ted jen doufam, ze to kocouri nezanesli na kozisku na domaci kytky, protoze kdyz vidim ty ucinky :-)
rg

Odeslatod Zuza v Stř 02. Čer 2004 18:32:28

Nejlepší by bylo si přečíst návod k použití, tam je vše napsáno!
Zuza

Odeslatod Ilona v Stř 02. Čer 2004 20:36:18

Já tedy nevím, ale při používání Roundapu jsem si vždy přečetla návod a věděla jsem vše. Nevím, v čem je problém.
Ilona

Odeslatod rg v Stř 02. Čer 2004 21:33:15

V navodu nepisou, kdy zacne ucinek byt videt - pouze to, ze za tri tydny je hotovo.
A davkovani je uvedeno 30 - 60, coz je u 125 ml poradne velka diference, ze damy?
rg

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní