Balkonové květiny

Moderátor: Living

Re: Balkonové květiny

Odeslatod eva v Pát 09. Dub 2004 14:28:09

V první řadě bych se bála větru. Vím o tom své. Před lety, po nastěhování, mě sousedky varovaly, a't se nepokouším dávat truhlíky za okna. Neposlechla jsem. Nejdříve vítr polámal jak muškáty na jedné straně domu, tak begonie na druhé straně. Pak spadly i truhlíky. Pravda, nebyly ideálně zajištěné a byly lehké, polystyrenové. Pamětníci si vzpomenou. Druhý rok se to opakovalo.
Proto bych se nebála zeptat starousedlic (ono je to potěší), jaké mají s pěstováním květin na balkonech zkušenosti. Také bude určitě snazší pěstovat květiny na podlaze balkonu než zavěšené do ulice.
Počátkem května bych si v květinářství koupila již vzrostlejší exempláře květin - stejných jako sousedé. Při pěkném počasí bych je už ve dne dávala ven, na noc domů. Po zmrzlých ven už napořád. A příští rok už budete zkušenější a budete moci vyzkoušet i něco méně tradičního. Ať máte ze svých prvních květinek radost! Eva
eva

Odeslatod Jarmila v Pát 09. Dub 2004 14:42:19

Já se musím k Alče přidat. Loni jsem si na zkoušku jeden taky pořídila a byla jsem mile překvapená. Přikládám fotku muškátů ze začátku června. V dalších měsících ještě hodně narostly a truhlík byl neskutečně těžký, až jsem ho musela přivázat provazy ke středovému sloupku okna a k topení :-)
(nemám totiž originální držák) Letos jsem do něj vysadila převislé petúnie, tak jsem zvědavá.
Přílohy
muskat.jpg
image/jpeg
muskat.jpg (68.97 KB) Zobrazeno 2499 krát
Jarmila

Odeslatod Jana v Úte 13. Dub 2004 8:57:46

Dobrý den,
každý má jinou zkušenost a jiné možnosti, já mám balkon na západní stranu a i u nás je poměrně větrno, takže se mi osvědčily dvě varianty
1. lichořeřišnice - 2m dlouhé rostliny obalené žlutými a oranžovými květy - rostou přímo před očima - koncem dubna nebo až v květnu naseju semínka do truhlíku (cca 5 cm od sebe)

nebo druhá varianta - ta je o něco dražší - kombinuji molici (až 2m. dlohé rostliy) a obyčejné stojací muškáty (velká výrazný červený květ)- do jednoho 60 cm truhlíku 2 muškáty a jednu molici

teď na jaře v březnu dávám macešky, které nechávám tak do druhé poloviny května

podmínkou pro úspěch v obou případech jsou

1.samozavlažovací truhlíky LEBIŠ (cena 60 cm truhlíku je cca 150 Kč)(www.lebis.cz), s ostatními samozavlažovacími jsem neměla dobré zkušenosti, protože pokud je mokrý rok, nemůžete z nich přebytečnou vodu vylít a systém LEBIŠ to umožňuje, takže nedochází k uhnívání kořínků,

2. denní přihnojování hnojivem KRISTALON (střídám plod a květ se startem), protože rostliny v truhlíku trpí nejen nedostatkem vody, ale i živin

a pokud jde o uchycení truhlíků, v obchodech typu OBI, BAUMAX.. dostanete různé bezpečné drátěné koše, do kterých truhlíky uložíte, že se ani nehnou (cena jednoho koše je kolem 100 kč)

poáteční investice do košů a truhlíků jsou docela velké, ale zaručeně se Vám to vrátí na pěkných kytičkách.
podívejte se na stránky zahradnictví Lebiš, všechny "rozumy" mám od nich, je tam i způsob, jak obyčejné plastové truhlíky upravit na stejný samozavlažovací systém jako oni používají ( nemusíte vyhazovat staré truhlíky, pokud je máte)
ještě jednou zdůrazňuji úspěch je o dostatečném množství vody a hnojiva

přeju hodně radosti z pěkných kytiček
Jana
Jana

Odeslatod Paradox v Stř 14. Dub 2004 8:38:38

Ahoj, všem Vám moc děkuju, ani nevím, do čeho se pustím dřív, pak dám vědět, jak to dopadlo. Ještě jednou díky. Přeju co nejkrásnější kytičky.
Paradox

Odeslatod Paradox v Stř 14. Dub 2004 12:10:39

Evi, to je právě ono, je to zcela nová část sídliště, stěhovali jsme se loni v říjnu, mají tu na balkonech jen nějaké jehličnany, jinak zádný truhlík.
Paradox

Odeslatod David Š. v Sob 01. Srp 2009 20:53:05

Dobrý den, měl bych takovou prosbu. Mojí nedbalostí v době nepřítomnosti matky jsem nechal uschnout černookou zuzanu a chtěl bych teď v létě nějakou sehnat-což ale není jednoduché :cry: . Byl bych moc rád, kdyby mi někdo, kdo má třeba nějakou tu rostlinku navíc, mohl tuto rostlinu prodat. Upřednostňoval bych samozřejmě už vzrostlejší (naše měly asi metr a půl na výšku), ale budu rád za jakoukoliv. Nejlépe z Plzně či okolí, pošta by v tomto případě byla nejspíše dosti problematickou záležitostí...Budu se těšit na každou odpověď. David
David Š.

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní