Strelitzia

Moderátor: Living

Strelitzia

Odeslatod Romana v Pon 31. Bře 2003 16:52:26

Prosim o radu: mam 2 strelitzie, jednu cca 30 cm - 3 listy, jednu skoro pul metru, asi 6 listu. Obe maji uprostred stoceny novy list, ale nic dalsiho se celou zimu nedeje. Jak je mam vubec pestovat? Kdy kvetou? A kvetou u nas vubec?

Diky za odpovedi [ital] [/ital]
Romana

Re: Strelitzia

Odeslatod Míša v Pon 31. Bře 2003 17:54:45

Ahoj Romčo! O strelitzii jsem bohužel nic nenašla. Může začít růst klidně až v pozdní jaro. Musíš jí také podle mě, tak jednou za dní hnojit. To ale asi víš. :o) Nemusí růst, pokud nemá dostatek světla nebo vlhkosti. Podle toho, jak jsem hledala v internetu, tak tam byly samé německé stránky. Vypadá to, že u nás není tak rozšířená. Hodně zdarů při pěstování!
Míša

Odeslatod Bohuna v Stř 02. Dub 2003 10:01:46

Strelizia roste rychle, ale kvete az priblizne za 4 roky. Byva az 1,5 m vysoka. Je krasna, kvete od jara do podzimu. Chce hodne svetla a vzdusnou vlhkost.
Bohuna

Odeslatod vlasta v Čtv 03. Dub 2003 11:25:16

ahoj, strelicie pěstuji již nejméně 4 roky a to v zimě na světlé verandě při teplotě 8-12 stup. C. Jedna 50 cm zakrslá, poprve letos začíná růst a také se chystá na květ. Proto vydrž, ona se zaklimatizuje na tvé prostředí. Druhá vysoká 1,20 cm kvete každým rokem a počet květů se stále zvyšuje - loni 5 květů. Pěstuji v květináči prům. 40 cm v běžné zemině pro pokojové květiny, v létě venku a pravidelně zalévám. V zimě zalévám méně , ale aby zem nevyyschla a to do doby než začne ukazovat stvol s květem, poté přidám zálivku a mírně přihnoji Kristalonem.
Podle mne je to nenáročná květina, letos jsem obdarovala známou, která ji bude pěstovat v paneláku, tak jsem sama zvědava jak bude prospívat.
Přeji mnoho zdaru Vlasta
vlasta

Odeslatod Jakub v Pon 07. Dub 2003 14:06:43

Je to uplně normalni věc,rostliny maji obdobi klidu a nerostou.
Jakub

Odeslatod Marcela Krejsová v Úte 08. Dub 2003 13:25:45

Jsem zahradník amatér. v roce 1995 jsem si přivezla Strelizii z Kanárských ostrovů 10cm vysokou. Dnes mám asi 12 listů 1 m dlouhé a teprve letos poprvé kvetla! O to byla větší radost. V létě ji přenáším na balkon, v zimě má mít teplotu kolem 10°C. já ji mám při pokojové teplotě, tedy i 25°C°. Radím vydržet. Přeji vám takovou radost jako jsem měla já po 8 letech.
Marcela Krejsová

Odeslatod fefule v Stř 29. Pro 2010 12:09:32

Dobrý den, právě jsem zjistila, že mi umírá moje malá rostlinka, kterou jsem si loni na podzim přivezla z Tenerife. Po rekonstrukci bytu a mém předčasném porodu mi ji vystrčili na chodbu domu, před asi dvěma týdny jsem ji spolu s ostatními vyhoštěnci konečně vrátila zpět do bytu a teď koukám, že kromě povadlých listů jí zhnědl a uschnul i ten nový uprostřed.
Tak jsem vytáhla semínka, která se mi už jednou nepodařio vyklíčit ( asi po půl roce jsem je v substrátu prostě nenašla), a chtěla bych to zkusit, nemáte někdo nějakou radu navíc, jak uspět?
Našla jsem, že se mají zbavit oranžového chmýří a na 24 hodin namočit do vlažné vody, možná naříznout, to nevím jak na to. Nechat klíčit ve vlhkém substrátu o teplotě (20-)25°C a trpělivě čekat. Prosím o jakékoliv doplnění, případně osobní zkušenosti.
Děkuji, Petra
fefule

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní