Pomoc s palmami Kentia

Moderátor: Living

Pomoc s palmami Kentia

Odeslatod melwein v Čtv 14. Lis 2019 16:02:46

Ahoj,

Potřebuju pomoc s dlaní kentia. Měla jsem ho asi 6 let a pěstuji ho prvních pět let v normálním hrnci, kde se voda přidává z vrcholu a přebytečná voda prochází. Před rokem jsem ho musel znovu nasadit do většího hrnce, aby se předešlo jeho převrácení, ale nemohl jsem najít jiné než polypropylenové samonasávací hrnce, které byly velké a ne hmotnostní +10 kg. Použil jsem samonasnou směs půdy, která obsahuje písek pro opětovnou výsadbu dlaně.

Od té doby jsem zavlažoval rostlinu shora, aby se kořeny mohly rozprostřít a nechat půdu mezi nimi vyschnout. Dál jsem to dělal po dobu 10 měsíců, protože jsem se bál používat samo-zalévání. Během této doby nedošlo k žádné zjevné ztrátě listů.

Před 2 měsíci jsem začal používat vlastní zavlažování, takže nádrž pod elektrárnou je vždy 50-80% plná vody. O pár týdnů později začaly první menší listy hnědnout. V posledních dvou měsících zemřelo 5-7 malých listů a nyní se zdá, že jeden z větších listů uschne.

Dnes jsem vyprázdnil nádrž na vodu nakloněním nádoby a přidal na povrch novou půdu, aby se vyrovnal povrch. Prozatím to budu dál zalévat shora. Doufejme, že to přestane chátrat.

Ale co dál? Přemýšlel jsem o odstranění dlaně kentia z hrnce, vyvrtání otvorů na dně a zasypání dlaně normální půdou zalévání květin a štěrkem na dně. Také jsem četl, že kořeny mohou být velmi citlivé, a já bych nakonec zabil celou rostlinu. Nějaké návrhy, co bych měl udělat?
melwein
 
Příspěvky: 1
Registrován: Čtv 14. Lis 2019 15:43:27

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků

TOPlist