Prosím o radu - Avokádo

Moderátor: Living

Prosím o radu - Avokádo

Odeslatod tricky v Pát 28. Led 2011 10:59:46

Už se vám někomu podařilo si vypěstovat avokádo? Pročetla jsem pár návodů i na Mag.Zahr.,ale nevím, jestli to funguje. Máte s tím někdo zkušenosti? Obávám se, aby ta pecka ve vodě neshnila :-( Děkuji moc
tricky

Re: Prosím o radu - Avokádo

Odeslatod zlatkaz v Pát 28. Led 2011 14:24:32

ja zadne navody necetla, po veceru u televize jsem pecku od avocada narvala do hliny k monstere a za nejaky cas vylezlo na svet par listku avocada, rostlo to porad do vysky, az me to pri stehovani uschnulo, takze pred par dny jsem zasadila pecku novou, ale uz jen vnitrek-jadro, tak uvidime
zlatkaz

Odeslatod tricky v Pát 28. Led 2011 22:23:26

zlatkaz napsal:ja zadne navody necetla, po veceru u televize jsem pecku od avocada narvala do hliny k monstere a za nejaky cas vylezlo na svet par listku avocada, rostlo to porad do vysky, az me to pri stehovani uschnulo, takze pred par dny jsem zasadila pecku novou, ale uz jen vnitrek-jadro, tak uvidime

Díky za reakci. Takže jste vzala pecku a bez ničeho jí dala do hlíny? To je zajímavý. Všude se doporučuje ho dát do vody. Přikryla jste ho celej hlínou? Jak často jste ho zalévala? Díky za odpověď.
tricky

Odeslatod zlatkaz v Sob 05. Úno 2011 21:21:28

v podstate byla hlina porad vlhka nekdy az mokra, protoze kytku zalil i pritel :D ale pozor aby vam to nezacalo plesnivet na povrchu, to by se asi kytce nelibilo

zahrabala jsem ho cele hlinou...ted to zkousim s mangem :)
zlatkaz

Odeslatod Šťouralka v Úte 07. Čer 2011 22:27:55

já jsem o tom četla článek v magazínu zahrada, tak mám pecku napíchlou na párátkách už tak tři týdny, začíná pukat tak uvidíme co se z toho vyloupne. ;) Jen se přiznám,že ať jsem se pídila jak jsem chtěla už se mi tam nepodařilo najít článek co s avokádem, když naklíčí, jak ho zasadit. zkusím oslovit někoho z redakce jestli neporadí.
Šťouralka

Odeslatod Šťouralka v Úte 07. Čer 2011 22:39:19

Teď jsem si ještě vzpomněla v souvislosti co píše zlatkaz. Měla jsem kamarádku, která s manželem kdysi v obýváku kousek od okna umístila na podstavec starý satelitní talíř který někde našli tam nasypali hlínu, dali pár kamenů a kytiček.Vysadila tam i ibišek a tomu se tak dařilo, že když mu na jaře rostly šlahouny opíraly se až o strop a vždycky když něco konzumovala u televize tak tam šoupla pecku. Většinou se chytla, bylo neskutečný co tam všechno rostlo.Nikdy jsem nic podobného neviděla.Divím se,že to ta podlaha udržela a sousedům nepopraskal strop. Každopádně se to z té místnosti nedá nikam vystěhovat a ani s tím pohnout :o
Vím,že se výborně chytají datlové pecky, ale nedoporučuji zasazovat pecku do květináče s jinou rostlinou, pecka po vyklíčení mívá dlouhý kořen a nedá se vytáhnout, vždycky se přetrhne a palmička zahyne, muselo by se to jedině úplně rozesadit.
Šťouralka

Odeslatod Šťouralka v Stř 08. Čer 2011 23:09:23

zkuste si do vyhledávání zadat avokádo, teď jsem tam narazila na zajímavé příspěvky, třeba se Vám z toho bude něco hodit ;)
Šťouralka

Odeslatod miki5 v Čtv 09. Čer 2011 9:14:18

Moc to řešíte holky! pecka z avokáda mi spolehlivě vyrostla bez jakychkoliv zásahu normalne v hlíně. Teď uz ho mam 4 roky a spíš řeším, jestli obrazí, když ho zakrátím, protože to pořád žene nahoru a dole vyholuje:-( S mangem to bylo horší, ta pecka i po očištění a obalení v dřevěném uhlí pořád plesnivěla! ale vyklíčila a pak při přesazování jsem ten obal od pecky odstranil. Bohužel mango mi moc nerostlo, asi moc suchý vzduch v byte:-(
miki5

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní