Oleandry

Moderátor: Living

Oleandry

Odeslatod radka macková v Stř 24. Čer 2009 17:30:33

Ahojte lidičky!
Je mezi vámi někdo,kdo se zajímá o oleandry?
Já jich mám mnoho a ráda bych je s někým vyměnila.
Na internetu jsem našla německou firmu,která se zybývá jejich pěstěním. Připojila bych se ke společné objednávce,tedy jestli by se někdo takový našel.www.floramediterranea.de
radka macková

Re: Oleandry

Odeslatod janik13 v Stř 14. Říj 2009 21:42:39

Hezký večer,
mě by zajímalo, jak je pěstuješ, aby se ti odměnily bohatým květenstvím. Já mám 4 kousky, každý jiný, ale nemůžu říct, že by mně nějak moc kvetly. Nevím, kde dělám chybu :smilie11: A další velký problém, jak je přechovat přes zimu, aby co nejméně utrpěly??
janik13

Odeslatod mrkva v Čtv 15. Říj 2009 11:42:20

Tiež som sa chcela spýtať, ako ich pestuješ.
Mám jediný - tmavo ružový, ale vzrast aj kvitnutie nič moc. Je taký chabý - riedky , slabo kvitne a aj listy nemá tmavo zelené, ako by som chcela.
S prezimovaním nemám problémy, na leto ho zakopávam priamo do záhrady a asi to mu vadí, lebo u nás je veľmi piesočnatá pôda, v ktorej sa voda ani živiny nedajú zadržať.
Čo radíš - nechať ho v lete radšej vo veľkom črepníku ? :?:
Priateľ je ten, kto nekritizuje Tvoj polámaný plot ale obdivuje kvety za ním.
mrkva

Odeslatod Scota v Čtv 15. Říj 2009 12:41:31

Nejsem sice zahradník ani znalec, ale oleandr vyžaduje přes léto jen hodně slunce, vody a dostatečně velký květináč. Dávám ho letnit na zahradu. Nejnáročnější je právě to stěhování velkých květináčů ;-) Na zimu ho dávám na verandu nebo na schodiště teplota cca 15°C. Zastřihnutí snáší bez problémů. V Maroku jsem viděl oleandry nasázené jako oddělovací pruh na dálnici ;-)
Skuteční sobi, rybaření na dírkách - Levi, Laponsko: Reindeer sledge, Ice fishing, Levi
Ice fishing, Reindeer safari - Levi, Lapland: Ice Fishing, Reindeer Levi
Scota

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní