Ibištek bahenný-Hibiscus moscheutos

Moderátor: Living

Re: Ibištek bahenný-Hibiscus moscheutos

Odeslatod Silvia v Sob 04. Črc 2009 21:33:12

Ahoj Gina, biely odišiel preto, že to bol s veľkou pravdepodobnosťou semenáč. To sa nedá s rastlinami množenými vegetatívnou cestou ani porovnať. A vieš čo, aj mne biely odišiel. Mala som ho vonku na záhone. Mala som ho radšej dať spolu s týmito do črepníka. Scarletka aj Madonka sú v črepníku a boli zimované v miestnosti, ktorá slúži ako dielňa. Mrzlo tam , ale nie tak veľmi ako vonku. Polievala som asi dvakrát počas celej zimy. Mimochodom ten obrovský, ktorý som dostala , bol vonku v črepníku absolútne nechránený a tiež prezimoval, je to Scarlet. Môj skromný názor je, že im ani tak veľmi neublížia nízke teploty ako prílišná vlaha mimo vegetácie. Rastlina je v stave pokoja a pri prílišnej vlahe jej jednoducho zhnijú korene. I napriek tomu, že je to ibištek bahenný v našich podmienkach má predsa len odlišné podmienky ako vo svojej domovine. Mamka aj sestra ich bez problémov prezimovali vonku v pôde, mamina ich chránila vrstvou popola, oplatilo sa. Tento rok plánujem dokúpiť ďalšie a niektoré pôjdu priamo na záhon, na zimu ich však isto zabezpečím tak, aby netrpeli prílišnou vlahou. Uvidím, či sa moje pozorovania potvrdia a či nie. Tá krása stojí za trošku experimentovania. Tak nech sa darí aj tvojmu!!!
Silvia

Odeslatod Gina v Pon 06. Črc 2009 15:53:38

Silvia, díky moc za odborný výklad. Budu se toho držet. Už zaznamenávám jak s ním zacházet před zimou. Asi máš pravdu s tím přemokřením. Letošní kupa sněhu asi udělala své. Ten můj udělal pokrok, povyrostl a zdá se, že ve vrcholu má malá poupata. Tak ještě jednou děkuji...Doufám, že budeš dál podávat informace.
Gina

Odeslatod Silvia v Sob 01. Srp 2009 21:52:55

Síce ibišteky kvitnú už niečo vyše týždňa, ale ja som si našla čas až dnes.Sú to skvosty mojej terasy a ich kvety naozaj stoja za to.Dnes kvitla Madona, takže Vám prinášam aktuálne fotky. Kvet je obrovský a nádherne vyfarbený, v skutočnosti viac dúhový,odtiene ružovej farby sa v ňom nádherne navzájom prelínajú.Sľubujem, že si nájdem čas a odfotím aj Scarlet.
Přílohy
Madonka1.jpg
Madonka2.jpg
Madonka3.jpg
Silvia

Odeslatod Gina v Stř 12. Srp 2009 14:12:23

Silvia, je to nádhera!!!!!!!!! Mě ještě nekvete, ale poposkočil a má ve vrcholcích náznaky poupat. Těším se až bude kvést.
Gina

Odeslatod horake v Ned 16. Kvě 2010 18:06:58

Ahoj, obnovuji tuto diskuzi, protože potřebuji zjistit, jestli už vám letos vyrašily na záhoně ibišky. Mám pocit, že mi oba přes zimu odešly, ikdyž byly pořádně zakryté. Jeden jsem měla ve sklepě a ten už má asi 10cm výhony, z těch dalších dvou už asi nic nebude. Už je přes zimu venku nebudu nechávat, taková škoda.. :cry:
horake

Odeslatod Zákolanský v Pát 04. Čer 2010 16:58:22

zdravím milovníky rostlinstva. Pěkné fotky! Zajímavé mají tady, je to něco nového, ale jde to.

http://www.magazinzahrada.cz/
Zákolanský

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní