Pleione

Moderátor: Living

Re: Pleione

Odeslatod Monchi v Úte 17. Dub 2007 20:54:01

Ještě jednou díky za rady. Raději ještě přesadím, vypadají jako trs a mezi tím trsem a okrajem květináče je kolem dokola tak 0,5 cm. Nechám je v tom trsu a jen dosypu substrát kolem dokola. To by snad šlo? A budu doufat, že přežijí a budou prospívat. Na květy si klidně počkám, jsem zvyklá :)
Monchi

Odeslatod tommy v Stř 18. Dub 2007 13:34:22

Přesadit je jistě můžete, i když mě půl centimetru připadá docela v pohodě. Vůbec mám pocit, že se u mnoha orchidejí zbytečně přeceňuje nutnost větších květináčů - pokud jsou ve správném substrátu, je tento prakticky inertní a slouží jen jako mechanický stabilizátor, prostě aby kytka stála rovně a neválela se. Skoro všechny živiny rostlina získává ze zálivky, pak samozřejmě nezáleží na velikosti květináče. A pak je tu ještě jeden aspekt - menší květináče rychleji vysychají. U pleionek je to komplikované tím, že v plné vegetaci by neměly přeschnout, na druhou stranu vysloveně mokrý substrát taky nemilují.
Má ta Vaše kytička nějaké jméno?
tommy

Odeslatod HankaS v Stř 18. Dub 2007 16:19:21

Tommy, napsal bys mi, které bys mi mohl případně na podzim přenechat a za jakých podmínek? Dík. Mail je hanka.slavickazavinacseznam.cz
HankaS

Odeslatod Monchi v Stř 18. Dub 2007 16:19:55

Měla by to být Pleione formosana - říkali v Arboretu - u bedny s květináčky byla tehdy opřená fotka a na ní vyfocený květ fialkové barvy. Moc se mi líbil, až pak jsem zjistila, že je to venkovní orchidej a když jsem se ptala, jestli by šla v květináči na lodžii, tak mi řekli, že ano. Moje nejstarší "domácí" orchidej bude mít 10 let, ale připouštím, že moje zkušenosti jsou spíš praktické, měla jsem jen pár knížek. Living je úžasný, protože se můžu někoho zeptat. Jinak Vám moc děkuji za rady, když už Pleionku mám, tak se o ni samozřejmě chci starat co nejlíp.
Monchi

Odeslatod tommy v Stř 18. Dub 2007 20:49:57

pro HankaS: ozvu se.

pro Monchi: praktické zkušenosti jsou ty nejlepší! Mnoho přeložených knížek, které vyšly v poslední době, je pochybné kvality. Ti, kdo je píší, jsou najatí nakladatelstvím a mají za úkol vyprodukovat ucelenou řadu zahrnující vše od plemen psů až po pokojové rostliny. A ti, kteří je překládají, neznají problematiku a často pořádně ani jazyk, ze kterého překládají. Výsledek je otřesný. Lepší je investovat do domácích publikací. Namátkou: Studnička - Život orchidejí, Ježek - Encyklopedie orchidejí, Křístek, Dušek - Orchideje nebo Tropy v bytě, Haager, Ottová - Orchideje v bytě...
tommy

Odeslatod pavelheger v Pát 20. Dub 2007 9:17:54

Tommy, také bych chtěl poprosit o seznam druhů s cenami, které budeš mít k dispozici. Můj mail je k dispozici po kliknutí na jméno Vložil/a:
Díky
Pavel
pavelheger

Odeslatod karel_t v Pát 20. Dub 2007 16:47:26

Hnojeni:
Priklanim se k rade tommyho - cim mene tim lepe, ja hnojim az v polovine cervna, kdyz jsou jiz dostatecne vyzrale listy a to NPK 2:1:1 v 1/3 roztoku, potom zacatkem srpna 1:1:1 v 1/5 roztoku a nakonec pro vyzrati pacibulek v polovine zari 1:1:2 v 1/3 roztoku. Zalezi vsak na druhu a jeho momentalni kondici. Kdyz jsou pacibulky dostatecne velke, vynechavam srpnove hnojeni, avsak nikdy ne u vrcholovych lonskych pacibulek. A dale v srpnu nehnojim Pln. hookeriana, ktera ma kratsi vegetacni obdobi.

pro tommyho: Vim ze tihnete k oranzovym cultivarum. Co rikate na tohle: Pln. Shepherds Warning Gillian Clare. Me zatim jeste nekvetla, toto je fotka z Anglie, Snad pokvetou pristi rok.
Přílohy
sheps._warn._gillian_clare.jpg
image/jpeg
sheps._warn._gillian_clare.jpg (24.37 KB) Zobrazeno 1188 krát
karel_t

Odeslatod tommy v Pát 20. Dub 2007 20:48:01

Nu, Karle, to je velmi pěkná kytka!
Ještě k tomu hnojení: rozumím tomu dobře, že hnojíte jen třikrát za sezónu? Já jsem někde četl takový bonmot, že pleionky mají nejraději hnojení "weakly weekly" a toho jsem se vloni ke své spokojenosti držel. Ale rád Vás napodobím, pokud stačí tři hnojivé zálivky...
Ještě jsem vloni při sázení pod pahlízy nasypal špetičku rohové moučky, letos jsem na to zapomněl.
tommy

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní