Pěstování datlí, naši, munga . . .

Moderátor: Living

Re: Pěstování datlí, naši, munga . . .

Odeslatod Ela v Sob 04. Bře 2006 20:31:00

Jitko,
jak jsi ten kokos zasadila ? Ja to taky zkousela, dala jsem ho nasikmo, asi 1/3, mozna vic, couhala z hliny. Pul roku jsem to mela pod igelitakem a nic, pak mi to preklopil hafan a vzdala jsem to. Jak dlouho uz cekas ? :)
Ela

Odeslatod JitkaD v Ned 05. Bře 2006 15:12:03

Čekám už asi 3 měsíce, mám v písku (asi 1/3 nad povrchem, naležato), přikryté větratelným plastovým krytem, ale vypadá to, že z toho nic nebude. Nějak mě to nevadí, chtěla jsem to zkusit.Před nějakou dobou tady na diskusi byly fotky, jak někdo koupil ořechy už klíčící v obchodě, to jsem tedy zírala. Tak to zatím asi vzdám a třeba uvidím někdy v obchodě už s klíčkem. Teď to dám někde bokem, zatím to rušit nebudu, při nadzvednutí vidím na slupce pár bílých vláken, což bude asi začínající plíseň, takže někdy příště...
JitkaD

Odeslatod babe v Ned 05. Bře 2006 16:23:31

Dnes sme práve zasadili s deťmi semienka kaktusovej figy.Necháme sa prekvapiť čo z toho bude.
babe

Odeslatod Ivan1 v Ned 05. Bře 2006 16:50:10

babe Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dnes sme práve zasadili s deťmi semienka
> kaktusovej figy.Necháme sa prekvapiť čo z toho
> bude.

Bude z toho Opuntia ficus-indica, veľký druh opuncie s lámavými ostňami, ktoré sa radi zalomia v koži, postihnuté miesto svrbí, tak pozor na to.
Ivan1

Odeslatod babe v Ned 05. Bře 2006 16:54:48

Len či vyklíčia keď budeme všetci polievať.Dali sme to do guľového aqárka.Poznám to.
babe

Odeslatod mahulena v Úte 14. Bře 2006 11:11:30

Ahoj všichni,já jsem si před vánocema zasázela pecky litchi a už mám dvě asi 15 cm rostlinky.Pecky jsem dala naležato.A vyklíčily celkem brzy.Mám je na parapetu ateplota je běžná pokojová.Lístečky jsou trochu do červena.V Receptáři totiž kdysi říkali,že je to pěkná dekorativní rostlina.Asi měli pravdu.Přeji všem pěkný den
mahulena

Odeslatod Dana23 v Sob 18. Bře 2006 20:34:46

Ahoj lidi.Můžete mi pomoci?Mám doma avokádo 70cm dlouhý,listy mám jen do čtvrtky kmene od zhora a dál si pořád vyhání nahoru další.Slyšela jsem,že se má nějako zastřihnout aby nešlo jen do výšky,ale aby dělalo korunku jako u stromu.Na internetu pořádně nic o tom neni. :( Můžete mi prosím někdo poradit?A napsat na 055605@centrum.cz.Mooooooooooooooc děkuji.
Dana23

Odeslatod Ibara v Sob 25. Bře 2006 22:17:59

Ahoj lidičky,

není to víc jak dva měsíce, co jsem zasadila pecky litchi (cca 5 nebo 6 kusů - už si nepamatuji) - dala jsem je do směsi pro pokojové květiny, žádná zvláštní teplota ani vlhkost (bez igelitu) a dnes mám dvě rostlinky (jedna má 15, druhá 20 cm). Jen mě "míchá", že litchi jako takové už z obchodů zmizelo, chtěla jsem zasadit další:o) Monika

PS: vyklíčily a vyrostly rychleji zasazené spolu s nimi - ty mají jen kolem 5-ti cm
Ibara

PředchozíDalší

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní