Travex

Moderátor: Living

Travex

Odeslatod NuclearRadan v Úte 26. Črc 2005 16:36:18

Nevite nekdo kde sehnat Travex nebo nejaky podobne vykony herbicid? Potrebujem zlikvidovat porost ve skladu a ty ekologicke sracky typu Roundup jsou drahe jako prase a vubec nefuguji, za dva mesice je to tam znovu. Zminenym travexem se to posypalo a pet let tam nic nerostlo.
NuclearRadan

Re: Travex

Odeslatod mayda2005 v Pát 29. Črc 2005 9:12:51

tak na to zapomeň, taky jsem měla snahu, ale prý z toho dělali výbušniny tak to raději přestali dělat/informace prodavače/, myslím, že někde v drogerii bude tomu někdo rozumět a poradí Ti, ale s Roundupem mám co se týče plevelu dobré zkušenosti, jestli máš ve spreji a nebo ne, tak vem štěteček a listy s tím natři, uvidíš, že to bude účinkovat
mayda2005

Odeslatod Toňýk v Pát 29. Črc 2005 9:32:44

Výbušniny se z toho dělaly kdysi když to přišlo na trh jako čistý chlorečnan sodný (oblíbená kombinace travex-cukr). Paxe do toho začala přidávat obyčejná sůl, aby to nešlo používat jako okysličovadlo.
Mám dojem, že jsem něco na trávu s podobným názvem před časem zahlédl v nějakém větším marketu, asi by to chtělo podívat se.
Roundup funguje dobře, ale taky mě štve, že než uschne to co je zasaženo, už rostou další.....neverending story... :)
Toňýk

Odeslatod Jirka_registrovany v Pát 29. Črc 2005 13:45:54

Mám dojem, že se ještě prodává Zeazin, je to podobně účinné jako travex ( tedy na ošetřené ploše by rostla jen kukuřice, ale ta jako plevel nehrozí ). Je ovšem také pěkně drahý. Tak laciný a účinný prostředek jako byl travex již neseženete.

Roundup účinkuje jen na zelené rostliny a po dobu několika dní po aplikací, takže na ošetřené ploše narostou za pár týdnů nové rostliny za semen. Jako herbicid pro udržení půdy bez rostlin po dlouhou dobu se vůbec nehodí.
Jirka_registrovany

Odeslatod NuclearRadan v Pát 29. Črc 2005 17:25:05

Toňýk: Jsi si jistý, že v tom byl jako účinná látka ten chlorečnan sodný? Aby nevzniklo nějaké ekologické drámo, když to tím posypu. Jde běžně koupit za tři kilča kilo.
NuclearRadan

Odeslatod Jirka_registrovany v Sob 30. Črc 2005 7:35:05

Travex byl skutečně směsí chklorečnanu sodného a chloridu sodného 1 : 1.
Jirka_registrovany

Odeslatod Rosťa v Pon 26. Zář 2005 7:49:30

Také sháním travex. Drříve jsem používal Zeazin 40S a ten je několik let zakázaný. Potom jsem používal Atranex, který je mu velmi podobný, ale díky unii je druhým rokem rovněž zakázaný.Nyní neexistuje náhrada. Roundup učinkuje pouze na list nebo zatřít pařezy štětečkem. Levnější je Kaput, který má stejné složení a stojí polovinu cca 5l je za 950,- Kč. Tyto nakupuji ve velkoskladu zemědělského zboží Na Fialce mezi Unhoští a Kladnem.
Rosťa

Odeslatod Jiří v Pon 26. Zář 2005 9:26:45

Ahoj! Nejsem si jist, zda nebyl travex spíše chlorečnan draselný. Ale ať už jo, nebo ne, chlorečnan draselný používají pyrotechnici. Znáš-li nějakého, třeba Ti trochu přenechá, když ho přesvědčíš, že to není na výbušniny. -jiří-
Jiří

Další

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní