"Zplanění" trávníku - krokusy, snezenky, talovín...

Moderátor: Living

Re: "Zplanění" trávníku - krokusy, snezenky, talovín...

Odeslatod Danča v Pon 21. Bře 2005 8:14:07

Renato, v květináčství prodávají botanické sedmikrásky. Ty, když zasadíš do zahrady, tak časem sami zplaní. Ale pokud bys chtěla rovnou ty plané, tak Ti je vydloubám. Já si je do trávníku sázím taky. on vypadá hned veseleji. Nepotřebuji mít u chalupy golfové hřiště. Mám chalupu na Šluknovském výběžku. Pracuji v Praze.
Danča

Odeslatod ondřej fous v Pon 21. Bře 2005 9:54:34

romanag:
rozhodně chtějí do země. vysaďte cibulky i s listy, vysejte trávník, který normálně sečte po vzejití do stadia praporku. dáte tak cibulím ještě nějaký čas vegetovat a pak listy sečí zakrátíte. sněženky a bledule tenhle proces vydrží, znám z vlastní zkušenosti...
konvalinky nevím jestli nebyl překlep, ty se nepochybně do trávníku nehodí.
ondřej fous

Odeslatod Renata v Pon 21. Bře 2005 21:49:51

Dančo, dík za radu. Včera jsem si koupila pytlík sedmikrásek (jsou plnokvěté), tak to s nimi zkusím. Píšou tam, že to jsou dvouletky, tuším. Ony se pak asi budou rozmnožovat samy, ne? Taky jsem přemýšlela, že si vydloubám něco u nás kolem řeky. Vyzkoušíme.
Já taky nejsem moc pro ty chemicky udržované trávníky se stébly v zákrytu.
Renata

Odeslatod Danča v Úte 22. Bře 2005 7:26:06

Renato, sedmikrásky jsou dvouletky, ale když je necháš občas dokvést, tak se ti samy vysemení a budeš je tam mít pořád. Nechce to ovšem mít neustále trávník na 4 cm ! Jinak já jsem koupila v zahradnictví nebo květinářství již kvetoucí sedmikrásky. Nejsou drahé. Vždyť je to skoro plevel. Ale hezký. Rozhodně lepší, než pampelišky.
Danča

Odeslatod Ivulenanuk v Pon 22. Úno 2021 22:30:40

Ahoj, tak tedy se zplaněním trávníku zatím ještě zkušenosti nemám, ale my nedávno řešili problém zvaný prorůstání trávníku a to bylo docela dost peklo... Naštěstí se nám to celé podařilo vyřešit tímto neviditelným obrubníkem z těchto stránek zde - https://www.agrotex.cz/katalog/cz/zbozi-2/obrubniky a už máme konečně pokoj... Že to ale byla fuška, to snad ani nemusím zmiňovat :-) Asi to někteří z vás znáte...
Ivulenanuk

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní