Kalanchoe

Moderátor: Living

Re: Kalanchoe

Odeslatod MarieJ v Čtv 05. Kvě 2005 8:59:26

Teda děvčata, vy mi způsobujete šoky! :S
Zkusím se z nich postupně vypsat.

Marie, Tvůj včerejší příspěvek ke kalanchoe je úplně neuvěřitelný. Ale moc by se mi ten Tvůj způsob líbil, na rok ji odložit a nestarat se o ni. Teď ji totiž už kolik týdnů každý den strkám do tmy a pozdě ráno vyndávám, aby měla krátký den a pořád nic. Už jsem z toho vzteklá a zralá ji vyhodit, takže Tvůj příklad přišel právě včas. Jen sehnat prostor s 10 stupni po celé léto bude problém.Leda někde ve sklepě, ale tam je dost tma. Můžeš prosím Tě, ještě napsat, jaké světlo tam měla?

Jajuško, Tys mě taky dostala. Tuhle rostlinu mám šíleně let a vůbec netuším, že by taky mohla vykvést. Nejdřív byla moc let na parapetu u okna, ale tam zabírala místo kvetoucím rostlinám, tak skončila na chodbě. Mám ji v takovém lehkém opovržení a teď se úplně stydím. Ona takhle krásně kvete! Ale jak ji k tomu, prosím Tě, donutíš?
MarieJ

Odeslatod Romanag v Pát 06. Kvě 2005 8:35:22

Ahoj holky,
pamatujete?
Tak porad kvetou a porad se tvori dalsi trsy kvetu. Zaleju vzdy, kdyz se tady rozbehne diskuse (tedy naposledy nekdy v breznu) a pripomenete mi to. Umisteni na schodisti v okne, takze nejchladnejsi misto v dome (i ted okolo 18°), a je sice v okne, ale se strukturovanym sklem a jeste v takovem koute, takze bych to nazvala spis "polostin".
Přílohy
liv_kalan.jpg
image/jpeg
liv_kalan.jpg (17.69 KB) Zobrazeno 1307 krát
Romanag

Odeslatod DAniella v Pát 20. Kvě 2005 19:41:26

Ahojky holky, super diskuze :o) Kalanchoe je uzasnea kvetinka, kupuju si pokazde, kdyz mi odkvetou....vetsinouje vyhazuju,protzenevim co s nima dal..taky mi jen rostly do vysky a nic..zadannova kvitecka. Naposledy jsem si koupila tak naaadherne, a opravdu prisaham, ze mi kvetly 9 mesicu , jeste tam kvitecek bylo dost, ale ja uz ji ostrihala suche vetvicky a podle chytre knizky /rozhodla jsem se ze je zkusim uchovat a privest znova ke kvetu/ je mam dat az na 6 tydnu do tmy na temer cely den....tak jsem je zavrela do spajzky, obcas je mirne zaleju a zase zavru. Jsou tam uz 3 tydny, a vypadaji porad stejne, tak doufam, ze jim mo c neublizuju :S no a za dasůi 3 tydny je zkusim pomalu zvykat zase na svetlo A DOUFAM!!! ze mi zase vykvetou, protoze kdyz jsem je koupila byly opravdu uzasne. Uz tak krasnejsme fakt nevidela. Neprepokladam, ze se mi poradi, aby byla taky tak uzasne, ale snad aspon vykvetou...dam vedet jestli s emi to podarilo a muzete to pak nektera taky zkusit. Hlavne se s tim moc neparu. ;)
DAniella

Odeslatod Yarrae v Pát 27. Kvě 2005 10:52:03

U mne je to nepřímá úměrnost - čím víc se starám o kytky, tím míň se jim daří. :S

Já jsem namnožila kalanchoe z vrcholovejch řízkú a mám tam jeden velikánský květ v kupě listú, jinak se jí vúbec nechce. Nevím, či má cenu jí teď hnojit, když má kvést v zime, asi na to kašlu :)

ale je to krásná kytka :)
Yarrae

Odeslatod Delfi v Úte 31. Kvě 2005 11:31:59

Já si loni koupila kalanchoe se žlutými květy, po odkvětu byla stále na severním okně, zálivka normální. Letos v březnu začala znovu kvést nádherně, více květů, než poprvé a stále ještě kvete ! Ani nevím čím jsem si to zasloužila :D
Delfi

Odeslatod Návštěvník v Stř 01. Čer 2005 14:45:36

Tak já mám zřejmě kalanchoe nekvetoucí :). Vykvetla mi pouze jednou, po sestřižení jsem ji dala na severní okno do chladnější místnosti a už přes rok mi dokazuje, že prostě NEPOKVETE! Ale aspoň listy má hezký, tak zdobí i tak :).
Návštěvník

Odeslatod Beta v Pát 03. Čer 2005 10:29:20

Anavi, nezoufej, moje červená kalanchoe po prvním odkvětu nekvetla asi 2 roky. Jenom rostla, už jsem jí chtěla asi pětkrát ořezat a rozmnožit, díky bohu, že jsme se stěhovali a rekonstruovali, takže jsem na to neměla čas (tu)
Na podzim začala nasazovat poupata a o Vánocích kvést a kvete a kvete a kvete. Vypadá jako malý strom a je úplně červená.
Žlutá kalanchoe začala kvést podruhé asi za půl roku. Tak nevím, proč jedna tak a jedna jinak. V zimě je obě mám v ložnici na okně, je tam takových 18 stupňů.
Tak vydrž! Třeba ti taky ukáže, co v sobě skrývá. :)
Beta

Odeslatod AlenaNovako v Pon 01. Srp 2016 8:35:57

Zdravím,

chtěla bych se zeptat. Na http://www.homezin.cz/media/kalanchoe-a-jeji-pestovani píší, že je možné Kalanchoe množit tzv. brutem, nevíte co to je? Řízkováním mi to moc nejde, tak jsem chtěla vyzkoušet jiné možnosti. Díky za pomoc.
AlenaNovako

Předchozí

Zpět na Zahrada a pokojové květiny - ostatní