Vyčištění žehličky

Moderátor: Living

Vyčištění žehličky

Odeslatod Alča v Pon 18. Dub 2005 10:01:54

Prosím o radu zda jde vyčistit žehlička uvnitř od vodního kamene. Už jí mám asi tři roky a uvnitř se zanesla. Když žehlím tak mi občas s párou z ní vyjde i ten usazený kamen a zašpiní mi vyprané prádlo. Někdy se vysypou jen tuhé kousky vodního kamene. Dá se nějak vyčistit nebo se mám raději pohlédnout po nové? Děkuji.
Alča

Re: Vyčištění žehličky

Odeslatod Saryk v Pon 18. Dub 2005 11:28:10

Prodává se speciální čistič na žehličky, tuším Kronstar. Jsou to takové tubičky, asi 10 dávek. Jak jsem to tak studovala, není to nic jiného než roztok kyseliny citronové. Tak kupuji tu normální potravinářskou, rozmíchám ve vodě a prolévám a pařím žehličku. Mě to funguje dobře. Pak se samozřejmě musí prolít čistou vodou a je to ok.
Saryk

Odeslatod Alča v Pon 18. Dub 2005 11:29:46

Díky moc. Vyzkouším :)
Alča

Nemáte někdo tuto žehličku??

Odeslatod Alča v Stř 27. Dub 2005 8:14:34

Takže jsem vyzkoušela kyselinu citronovou a želičku jsem zničila. Už jsem si koupila novou, ale mám jiný problém.

Nemáte jí někdo?
Včera jsem si koupila tuto žehličku :
http://www.eta.cz/_catalogue_item.phtml?id=128190000
Pročítala jsem si návod a zjistila jsem, že je velice špatně popsaný návod k Samočistícímu systému (SELF - CLEAN).
V návodu je uvedeno toto:
Přesuňte regulátor napařování do polohy "SELF-CLEAN" a žehličkou začněte pohybovat mírným kolébavým pohybem tak dlouho, až se nádržka vyprázdní.
To je jasné, ale nikde jsem nenašla na žehličce polohu "SELF-CLEAN".
Pomůže mi někdo? Nerada bych ji zase neodborně zničila.
Tuto žehličku jsem koupila přes internet takže jsem se nemohla na to zeptat prodavačky v obchodě. Ale asi mi nic jiného nezbyde než tam zajít.
Alča

Odeslatod ary v Stř 27. Dub 2005 9:40:28

Minulý týden jsem prohnala zlenivělou zanešenou žehličku octovým roztokem 50% a docela ožila - je z ní zase dobrá pařmenka.Je pravda, že nemám moc tvrdou vodu a tak se to bez problémů odloučilo a nebo jsem měla štěstí víc jak rozumu.
ary

Odeslatod Andrys v Stř 27. Dub 2005 10:06:58

Mám napařovačku už pár let , liju do ní jen destilovanou vodu a žádný vodní kámen se neusadil . My máme dost tvrdou vodu, tak radši ne . Jen dest.vodu z obchodu nebo nachytat dešťovku.
S tím octem to není špatný nápad, čistím tak varnou konvici.
Andrys

Odeslatod Alča v Stř 27. Dub 2005 10:39:27

Já čistim konvici kyselinou citronovou a je to mnohem lepší než ocet, protože ocet mi zanechával na varné spirále pak tmavší barvu. Po kyselině citronové zůstané spirála nebo ploché dno krásně stříbrné a navíc po celém bytě nesmrdí ocet.
Alča

Odeslatod Andrys v Stř 27. Dub 2005 10:57:48

Tu kuselinu citronovou zkusím, ocet opravdu dost smrdí. Taky mi vadí, že začne v konvici pěnit a často přeteče. Nemám sice spirálu, ale těleso v podstavci , vodní kámen se usazuje hlavně na dně, na stěnách méně.
Žehlení není moje hobby, snažím se ho co nejvíc omezovat. Už snad žehlím jen pánské košile a ubrusy.
Andrys

Další

Zpět na Bydlení a design