Plynový krb?!

Moderátor: Living

Plynový krb?!

Odeslatod Jarda v Úte 08. Úno 2005 19:38:59

Dobrý večer, rád bych se poradil se zkušenějšími. Náš RD vytápím plynovým teplovodním systémem .V obývacím pokoji mám instalované radiátory pouze na jedné zdi. Potřeboval bych umístit nějaké topící těleso ještě na čelní zeď (dodatečně), ale s ohledem na stávající zařízení místnosti
by to neměl být zrovna plechový radiátor.
Vzhledem ke své lenosti nechci budovat klasický krb na topení dřevem.Předem je mi jasné, že by se v něm netopilo - možná snad v počáteční euforii. Nechci teď v žádném případě vyprovokovat výměnu názorů ohledně vhodnosti či nevhodnosti topení v krbu. To je věc názoru.Já bohužel vím, že se o dřevo,čištění a topení starat nebudu.
Proto se ptám - není zde někdo kdo by měl plynový krb? Je mi jasné, že to je těžká imitace, ale na druhou stranu pohodlná-alespoň pro mě.
Prosím podělte se o případné zkušenosti. Děkuji.
Jarda

Re: Plynový krb?!

Odeslatod Labuna v Čtv 10. Úno 2005 21:52:04

Přesně na tohle jsem se taky ptala asi před dvěma měsíci, takže než vám někdo odpoví, můžete zkusit najit ve starších diskuzích téma Krb. Byla jsem taky celá říčná na pravý krb, ale přiznám, že mě taky odradily odpovědi o popíleku a nepořádku z polen, prostě úklid pravého krbu si radši odpustím. A navíc by to dost stálo. Pokud netrváte na plynovém, zkuste si vyhledat firmy na krby elektrické. Ty vůbec nepotřebují komín. Údajně mají taky vyhřívací schopnost. A myslím, že je mají kolem 3.000 Kč i v OBI - krbová kamna bez ostění. To se dá dokoupit ve spec. firmách. Dodnes taky tápu, budu ráda, když se vám někdo ozve, taky si to ráda přečtu.
Labuna

Odeslatod Jarda v Pát 11. Úno 2005 9:40:41

Díky moc, že jste se ozvala. Problém je, že potřebuji, aby ten krb alespoň něco vyhřál. To asi elektrický moc nedokáže. Jejich výkon bývá asi 1-2 kW.
A abych jenom koukal na "falešné plameny" bez nějaké výhřevnosti, to by určitě nestálo zato. Zkusím pátrat dál a navíc doufám, že se ještě někdo zkušený ozve. Moc děkuji a pište pokud cokoli zjistíte.
Jarda

Odeslatod Eva v Pát 11. Úno 2005 13:11:30

Jardo, mám s elektrickým krbem jedinou zkušenost - byla jsem na návštěvě u souseda, který se mi chlubil el. krbem a na chvíli ho pustil - během 5 minut mi bylo ve vzdálenosti asi 2 metry od krbu takové vedro, že jsem poděkovala a návštěvu rychle ukončila.
Eva

Odeslatod Jarda v Pát 11. Úno 2005 13:38:50

Eva: no, chápu že tě to vyhnalo z návštěvy, ale na druhou stranu - pro mé účely to zní pozitivně. Jak měl ten soused velký obývák? Já se právě bojím opaku - že to nevyhřeje nic. Díky moc.
Jarda

Odeslatod Eva v Pát 11. Úno 2005 14:14:14

Jardo, tak asi 25 m2.
Eva

Odeslatod Jarda v Pát 11. Úno 2005 14:28:47

Eva: díky za odpověď. Ozvěte se prosím někdo ještě s jakoukoliv zkušeností. Díky.
Jarda

Odeslatod Markicek v Pát 19. Led 2018 15:14:07

Já jsem tedy zastáncem klasického krbu, kde si přiložím :-) mám teď nově zbudovaný krb bez šamotu ale s Carconem, má úžasnou výhřevnost
Markicek

Další

Zpět na Bydlení a design