horkovzdušná trouba

Moderátor: Living

Re: horkovzdušná trouba

Odeslatod Mika v Pát 07. Led 2005 12:37:14

to Míla: díky za vysvětlení, konec konců i tak ta trouba peče výborně a jsem s ní spokojená :o)
to Romana: my jsme tu troubu kupovali taky přes internet (cca 22tis. Kč) a nevím, jaká verze to je, ale knoflíky jsou zastrkovací.
Jinak příslušenství se dá koupit na taky internetu, což vzhledem k nejnižším cenám i doporučuji např. již zmiňovaný: [url]http://www.bilezbozi.cz/dt/?c=25295 [/url].
Mika

Odeslatod Míla v Pát 07. Led 2005 13:24:42

Romana: Připojuji se k Mice, vy ty otočné knoflíky nemáte zapuštěné?!?
Míla

Odeslatod romana v Sob 08. Led 2005 12:01:21

Teda vy jste mne uplne zaskocily....hledala jsem na webu, je fakt, ze vetsina sporaku ma ty knofliky zapustene, ale my mame neco takoveho: http://www.bilezbozi.cz/dt/?c=3569 (nevim, jestli je to presne ten samy model, protoze si myslim, ze mame en. tr. A - ale zarucak hledat nepujdu, kdyz jde jen o ty knofliky:-)).

Kdyz jsme spotrebice kupovali - pred 2 lety - tak horkovzduch mel opravdu jen model, ktery byl technicky nejlepsi, byl vybaveny pyrolyzou ap. a stal okoloo tech 40 tis.- mozna se to zmenilo, to je pravda, ze od te doby jsem na to nekoukala, kdyz jsme kupovali sporak, tak vetsina mela knofliky "vystrcene".
No jo, evoluce... ale je to asi v podstate jedno, ne, kdyz jsme spokojeny s beznou troubou s ventilatorem, ne? A princip horkovzduchu se za dva roky taky nezmenil..:-))

Koukala jsem na to prislusesnstvi, ale k tomu sporaku co vypada jako nas tam ten plech neni - budu asi muset zavolat do Siemensu a zeptat se, zda je to prisl. univerzalni - asi bude - nevite?
romana

Odeslatod zss v Úte 01. Úno 2005 16:28:09

Co se tyce trouby Siemens HB334550, tak je horkovzdusna,teda pokud se za horkovzdusnou troubu povazuje trouba z ventilatorem a kruhovym topnym telesem.
zss

Odeslatod Jindra v Stř 02. Úno 2005 14:10:18

našla jsem na internetu popis, co je a co není horkovzdušná trouba.
Tak to možná poslouží k ujasnění i prodavačům.

Popis z internetové stránky:
Stále větší využití si v kuchyních nachází klasická elektrická trouba kombinovaná s horkovzdušnou. U klasické trouby teplo pouze sálá. U horkovzdušné je vzduch z trouby nasáván přes ventilátor do prostoru za troubu. Tam se ohřeje a několika otvory v zadní stěně trouby je vyfukován dopředu. Tady se odráží od přední stěny zpět do prostoru. Horkovzdušné trouby sice nepečou kratší dobu než klasické, ale pracují při teplotách zhruba o dvacet stupňů nižších.

Proto šetří elektrickou energii. To není jediná jejich přednost. Díky rovnoměrnému rozvodu vzduchu tady pečete i ve třech vrstvách najednou. A to nejen potraviny stejného druhu, ale také třeba brambory, maso a moučník k jednomu obědu. Přitom díky cirkulaci vzduchu od sebe pokrmy navzájem nenasají vůni. To se však snadno stane, pokud troubu vypnete a pokrmy tady necháte vychladnout. Proto se musí hned po ukončení pečení třeba moučník nebo maso vyndat.

U některých trub výrobci nabízejí kromě jiných také funkci „horký vzduch“. Takový přístroj bývá levnější než kombinovaná trouba s horkovzdušnou. A lidé si ho koupí s tím, jak levně pořídili horkovzdušnou troubu. Funkce horký vzduch však neoznačuje horkovzdušnou troubu! Ve vnitřním prostoru je pouze instalován ventilátor, který rychleji rozhání vzduch. Taková trouba ale nenabízí výhody jako horkovzdušná.
Jindra

Odeslatod Eve v Stř 02. Úno 2005 19:38:26

Nemám jasno v jedné věci. Kamarádka má troubu, kde při otevření vyjede přední čelo dopředu. Je s ní velmi spokojena a doporučovala mi ji. Jelikož u horkovzdušné trouby je možné péct najednou více plechů, není mi u tohoto typu jasné, jak uvidím při vyjetí na spodní plechy. Asi koupím troubu s normálním otevíráním dvířek. Napište zkušenosti. Dík.
Eve

Odeslatod Jaroslav Špor v Stř 02. Úno 2005 21:00:45

Nevyznám se v tom, ale napadá mě že by tam mohl být přístup z boku. Záleží na tom jestli se to vysouvá i s nějakými boky nebo jen čelo.
Jaroslav Špor

Odeslatod Eve v Stř 02. Úno 2005 22:16:37

Moc si to nepamatuji, vím jen, že vyjel plech a když jsem vznesla na kamarádku dotaz, jak to dělá s více plechy, tak mi řekla, že peče jen na jednom. Co máte doma Vy?
Eve

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design