horkovzdušná trouba

Moderátor: Living

Re: horkovzdušná trouba

Odeslatod Šárka v Pát 07. Led 2005 9:48:03

Jano,
nevím, jaká moucha, já mám vestavnou horkovzdušnou Moru a nic mi nerachotí :-))))
Šárka

Odeslatod Jana v Pát 07. Led 2005 10:04:42

Lidičky, nemáte někdo zkušenosti s troubou Baumatic B 200 SS-A ?
Bude mít "premiéru" a nerada bych u obyč. kuřete skončila fiaskem :o).
Nevíte, na jaký program a teplotu ji nejlépe nastavit?
Mamina má Moru a peče ho na 160°C, horní + spodní ohřev.

Díky předem!

Jana
Jana

Odeslatod Jana v Pát 07. Led 2005 10:07:39

Šárko,

já jen "prodávám" jak jsem "nakoupila" :o).
Třeba byl háček v něčem jiném, ale zkrátka všechny rachotily.
Buď ráda, že Tobě ne. :o)
Jana

Odeslatod romana v Pát 07. Led 2005 10:29:29

Miko,
trouba SIEMENS HB 334550 neni horkovzdusna, je to klasicka pecici trouba s ventilatorem - viz texty vyse. Pece se v ni jak v normalni troube, s horkovzdusnou nema nic spolecneho - proste prodavajici ti to spatne rekl, jak jsem psala, oni sami neznaji rozdil.

Tan vozik mam taky, je to vynalez stoleti - jediny nedostatek je, ze musite pouzivat specialni plechy, ale na manipulaci je to uplne senzacni - vytahnete vozik a mate vodorovne pred sebou to, co pecete, muzete pekne obema rukama drzte hrnicek s marinadou a potirat, cukrovi pekne porovnavat obema rukama... Naci Siemens ma dvirka z nejakeho skla, ktere jse uplne senzacne cistit - staci voda a trochu jaru, na silnejsi necistoty kdyz pouzijete prasek, tak se neposkrabe. Nemecka kvalita!

Miko, na co pouzivas ten hlinikovy plech? Mne se vzdycky zkrouti, kdyz hoo dam do vyhrate trouby - predehrivas ho?
romana

Odeslatod Soňa v Pát 07. Led 2005 10:50:34

Dobrý den,

nedávno jsem se přestěhovala a uvažuji o nákupu plynové varné desky a vestavné elektrické kombinované trouby. Prošla jsem už několik obchodů a srovnávala funkce, vzhled a cenu. Zatím mi z toho vychází vítězně Baumatic plynová deska s litinovými mřížkami a dvojtým hořákem a Baumatic trouba BB 202 SS s ventilátorem a kruhovým topným tělesem. Celá tato sestava přijde na necelých 20.000,-.
V bytě jsem zanechala sporák MORA asi 5 let starý. Když jsem ho kupovala, prezentovali ho jako horkovzdušnou troubu, ale je to klasická elektrická trouba, kde ventilátor jen honí vzduch ohřátý v troubě. Ventilátor byl dost hlučný a u otvorů, kde proudil vzduch od ventilátoru se občas něco připálilo(plech se musel obracet). Výhoda byla hlavně v tom, že při dopékání jsem vypnula teplotu a nechala běžet ventilátor a vše vždycky krásně "došlo".
Soňa

Odeslatod Mika v Pát 07. Led 2005 11:18:44

Opravdu není horkovzdušná? Když se podívám na web, tak píší, že má ventilátor s kruhovým topným tělesem a to snad je "horkovzduch" nebo ne? A na ovládání trouby je taky uvedená vrtulka v kroužku...?? Asi se zeptám přímo výrobce nebo dovozce, jak to s tou troubou tedy je. Dík za info.
Hliníkový? Já jsem k tomu ve srandardu nedostala hliníkový, ale smaltovaný plech a s tím žádný problémy nemám. Zatím se mi žádný plech, rošt, nebo jak tomu oni říkají univerzální pánev (já tomu říkám hluboký plech), nijak nezkroutil - ono totiž u smaltu by to šlo dost těžko, ale když to tak vezmu, tak u hliníku by se to celkem dalo očekávat vzhledem k jeho fyzikálním vlastnostem... Myslím, že předehřívání nemá cenu, stejně se pak zase zkroutí.
Mika

Odeslatod romana v Pát 07. Led 2005 11:26:40

Miko,
no jo, to jsou ti nasi prodavaci! Ale mne ta trouba pece vyborne, takze jsem spokojena i tak - kdyz jsme chteli horkovzdusnou, tak Siemens ji mel v nabidce jen v te nejvyssi verzi (se zastrkovacima knoflikama) asi za 40.000,-
Ja jsem hlavne nadsena, jak je okamzite trouba rizehrata - nemusim pocitat s dlouhym casem pripravy, urcite je to i uspora energie.

Ja jsem dostala smaltovanou hlubokou "univerzalni panev, hlinikovy melky a rost - nezajimala ses, kde koupit dalsi smaltovany?
romana

Odeslatod Míla v Pát 07. Led 2005 11:52:00

Trouba Siemens HB334550 má funkci "3D-horký vzduch", která je v katalogu Siemensu popsána takto:
Pomocí ventilátoru u kruhového topného tělesa a přídavných trysek v zadní stěně trouby se dosahuje stejnoměrného šíření tepla v celém varném prostoru trouby. Tento systém umožňuje současné pečení až na třech úrovních najednou. Výborně se také hodí k pečení listového
těsta a k sušení ovoce.

Horký vzduch má u Siemensu skutečně pouze trouba HK48155 EU, nestojí ovšem cca 40tis., nýbrž cca 25tis. v internetových obchodech ... Nicméně co se týče parametrů, je na tom HB334 550 lépe ...
Míla

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design