ABradio - poslouchej online!

Ptačí hnízda

Moderátor: Living

Re: Ptačí hnízda

Odeslatod ssimča v Pát 15. Čer 2012 21:06:14

Dobrý den.

Bydlíme v paneláku a všichni obyvatelé nás nutí zničit jiřičkám hnízdo. my jsme už jednou počáteční kousek shodili, dali jsme do okna sáček, ale i přes něj hnízdo postavili. teď už nám je líto ho sundat.
Sousedi tvrdí, že ničí zateplení, ale já jsem to nikde nenašla potvzený. kromě pár bobků na parapetu je přece nebudu zabíjet.
Víte,prosím, něco o tom, že by nějak zásadně ničili zateplení nebo vyprodukovali tolik bobků :-), že by zničili fasádu??

moc děkuju za veškeré info a zkušenosti
ssimča

Odeslatod anonka v Čtv 21. Čer 2012 13:34:24

Ssimčo pokud vím, tak zateplení ničí šplhaví ptáci (datel a spol.) oni jej proklovávají protože si myslí, že tam najdou kořist. Jiřičky, vlaštovky, rorýsi a jiní loví v letu, nemají potřebu klovat do zdi....

Po přečtení této diskuze začínám chápat, proč se ztrácí živočišné druhy, ono to nebude jenom průmyslem a necitlivým zemědělstvím :( :(
Život není to co chceme, ale to co máme.
Vím, že nic nevím.................
anonka

Odeslatod Majka v Čtv 21. Čer 2012 13:55:00

Hnízdo zateplení to nezničí, ale pár bobků to teda rozhodně není a ty už dokážou docela rozežrat barvu na prapetu. Za léto je toho pořádná hromada, kterou odstranit je docela nadlidský úkol, nehledě k tomu, co všechno to obsahuje. Jiřičky nejsou blbé, ono se jim tam v těch zateplených oknech líbí, protože špaleta se prohloubila a hnízdo je tak víc kryté proti dešti. Takže mají tendence si vybírat místa, kde lidem vadí. Když jim zmemožníš si tam hnízdo postavit, najdou si místo jiné, holt ne tak luxusní z jejich pohledu. Když už se jim ale podaří ho postavit, já bych asi neměla srdce ho zbourat, navíc je to myslím i zakázané (bez záruky). Jiřičky nijak zvlášť vzácné nejsou, vzácné jsou vlaštovky, a ty si hnízda staví povětšinou uvnitř budov, tedy ne ve špaletě okna, ale nám třebas lítaly do sušárny okýnkem. Na vesnicích pak stavěly hnízda v chlívech.
Majka

Odeslatod MagdaC v Čtv 21. Čer 2012 17:07:36

Ono je to někdy těžký, u našich hnízdí mnoho vlaštovek i jiřiček, u nás doma máme rehky. Letosprvně se snažily zahnízdit vlaštovky, bohužel z celé dlouhé terasy si vybraly trám zrovna nad vchodem, kudy jezdím s kočárkem. Ono i vlaštovky mohou roznášet nemoci a já hledím na zdraví mimina, tak se je snažím usměrnit, aby zahnízdily kousek vedle. Snad nám neulítnou a vyberou si jiný trám.
MagdaC

Předchozí

Zpět na Bydlení a design