parní čistič

Moderátor: Living

Re: parní čistič

Odeslatod LADA v Sob 02. Říj 2004 23:57:09

Parní čistič mám, ale pokládám tuto investici za zbytečnou. Jednak se musí neustále dolévat destilovaná voda, pokud máte čistič vyrobený firmou Zepter, tak abyste k dolévání měli třetí ruku a také je nevyřešeno zapnutí spotřebiče-neustále při provozu musíte mít prst na knoflíku. Cokoliv čistíte, musíte mít kolem něco, čím vodu ,v kterou se promění pára budete odstraňovat. Na čistění oken je tento přístroj příliš těžký a také ho nemůžete používat v zimě, praskla by Vám skla. Já tento přístroj s úspěchem používám pouze na vodítka, v kterých pojíždí dveře ve sprchovém koutu . Jinak jej také používám k rosení dvoumetrového fikusu.
Dnes už jsou tyto čističe mnohem levnější, dokonce uzpůsobeny tak, že se dají postavit a myslím, že už se v nich nemusí používat destilovaná voda. Dnes ale vidím, že bych se bez tohoto přístroje docela dobře obešla.
Ještě jeden úkon s tímto přístrojem jde skvěle - odstraňování starých tapet.
LADA

Odeslatod Radim Krejčí v Stř 06. Říj 2004 12:23:19

Milá Lado, když jste si koupila čistič, do kterého se musí nalévat destilovaná voda, tak se nemůžete divit, že ji tam musíte lít. Většinou se používá obyčejná voda z kohoutku. Rovněž to "neustálé" nalévání a potíže s manipulací zdaleka nemusí být nutností - záleží na typu a značce přístroje. Zveřejněním své zkušenosti ale pomáháte ostatním. I mně, jako dodavateli parních čističů jiné značky :) Díky Vám za to.

Dále: pára je z vody a srážením páry opět voda vzniká. S tím nic nenaděláme. Rozhodně je jí ale mnohem méně, než kdybyste místa přímo vodou myla nebo dokonce ostřikovala. S nemožností mytí oken za mrazu souhlasím. Vy fakt myjete okna i v takové zimě?

A pokud jde celkově o smysluplnost parních čističů: neočekávejte ani zázraky, ani změnu životního stylu. Jsou to prostě jen šikovní pomocníci do domácnosti.

Vzkaz Pepovi a Ivě: tuky i zásobník na aviváž s tím opravdu čistit jdou. A dobře.

Radim Krejčí
Radim Krejčí

Odeslatod Iva T. v Ned 10. Říj 2004 19:43:15

Jsem zástupce firmy Zepter a mám zkušenosti se dvěma parními čističi - Aqua Jebbo a CleanSy. Každý je v něčem jiný, každý má jinou cenu, já osobně jsem spokojená s oběma. Záleží na tom, k jakému čistění přístroj chcete hlavně používat. Mohu podat spoustu informací. V případě zájmu napište na moji mailovou adresu. Poradím ráda. :-)
Iva T.

Odeslatod Zdeněk.F v Sob 13. Lis 2004 21:43:53

V případě že máte zájem o předvedení parního čističe a ostatních uklidových zařízení fi.Zepter ozvětese díky.
Zdeněk.F

Odeslatod Veronika v Úte 16. Lis 2004 12:53:42

tak musím napsat, že mám parní čistič (teda asi čistíček:-) z Makra za 1090,- kupovala jsem ho hlavně kvůli čištění klece pro našeho papoucha, ale využítí je fakt velký...kuchyň, koupelna, lino a hlavně ty okna. Nevěřila jsem tomu, ale fakt super. Než jsem přišla na princip co s tím, tak jsem se dost vyvztekala, ale pak paráda. Máme 8 velkých eurooken a velikou prosklenou verandu a zvládám to umýt za 2-3 hodiny a opravdu ekologicky
Veronika

Odeslatod cistota v Úte 30. Lis 2004 12:18:25

dobrý den,
radi bych Vas upozornili, ze prave prichazime na trh s parnimi cistici Ariete vapori. Jsou to kvalitni, vykonne cistice s malymi rozmery.

vice na [url]http://www.cistota.cz[/url]

odkaz do sekce "parni cistice" [url]http://www.cistota.cz/index.php?l1=3&l2=43&l3=58&sort=a[/url]
cistota

Odeslatod AQUA jebbo v Sob 30. Črc 2005 10:53:04

je nejlepsi fakt mam to odskousene :)
AQUA jebbo

Odeslatod MariaG v Sob 30. Črc 2005 21:07:38

Ja mam velmi kvalitny a drahy parny cistit (ako vysavac) aj s parnou zehlickou na obycajnu vodu. Vydrzi pracovat v kuse 2 hodiny.

Na zaciatku som sa zmenila na hobby-upratovacku a "zehlicku". Po case ma to preslo, pouzivam ho zriedka, siaham k CHEMII a myslim si - nemusi to byt. Ale chapem to ako investiciu na dlhe roky, takze OK.

Cistenie okien - perfektne (chvali si to manzel, ktory to robi), pri minusovych teplotach radsej nie.

Neuveritelne dobre sa daju vystriekat vsetky spary (pouzitim dyzovej nasadky) v plastovych oknach, v kuchyni okolo dresu, v kupelni a podobne. Odstranili sme aj fleky z koberca, ktore nevysli v cistiarni. Mraznicku som odmrazila behom par minut. Kvety s nim tiez ostrekujem, ale len ked upratujem. To su veci, kde chemia nepomoze.

Zniem sice ako reklamny pracovnik, ale neviem, ci by som druhykrat za to vydala tolko panazi (uzitocny luxus).
Neodporucam tie male rucne. A ak tlak nedosiahne aspon 3 Bary (diktuje moj muz), para je prilis vlhka a ma male cistiace ucinky.

MariaG

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design