Lanko místo konzole

Moderátor: Living

Lanko místo konzole

Odeslatod Helena v Pát 13. Úno 2004 10:34:36

Na obrázcích se mi líbilo takové lanko místo oken. konzole. Nemáte s tím někdo zkušenost - kde se koupí a hlavně jestli to drží tak krásně napnuté nebo to záclona prověsí a bude to na okně ošklivě plandat. Moc díky za radu. Helena
Helena

Re: Lanko místo konzole

Odeslatod Alena v Pát 13. Úno 2004 10:36:05

Tuším, že lankové systémy prodávají v IKEA.
Alena

Odeslatod Raduš v Pát 13. Úno 2004 15:33:12

Lanka na záclony prodává i OBI. Viděla jsem záclonu na tomto systému pověšenou, ale mohu říct, že se mi to nelíbilo.
Raduš

Odeslatod zita v Stř 18. Úno 2004 15:14:46

Nie je to najlepsi napad. Uz pri malej dlzke sa lanko prevesi ako elektricke droty medi stlpmi, vaha zaclony mu este prispieva. Ak by si ho chcela napnut poriadne narazis an pevnost upevnenia lanka o stenu.
zita

Odeslatod Hana v Stř 18. Úno 2004 19:37:40

Lanka se prodávají v různých hyper a super marketech. Mám je také na dvou oknech, ne že by se mě již nelíbila, ale: v koupelně se jednak změnila barva - místo sříbrné do černa vlivem vlhkosti, ale hlavně se povolují a prověšují, musí se dotahovat a ani manipulace s posuvem záclony není úplně OK, neboť spojovací háčky mezi záclonou a lankem se do sebe zachytávají. Myslým, že jsou lepší systémy.
Hana

Odeslatod Helen v Pát 20. Úno 2004 8:33:26

Mám lanka z Ikea a mám s nimi tu nejlepší zkušenost. Při celkové délce lanka 230 cm se vůbec nepronáší (a to mám těžší záclonu s ocelovým lankem v dolním lemu) a nemusím je dotahovat. Manipulace se záclonou bez problémů, mám na záclonu přišité pochromované kroužky takové velikosti, která jde převléknout přes koncovou patronu, takže při praní jen povolím patronu, svléknu a vyperu i s kroužky a zpět jednoduše navléknu a zašroubuju. Navíc kroužky jezdí po lanku zcela lehce. Ale ty koncové patrony musí být dobře upevněny do stěny, protože tah je značný. Pokud bys to chtěla dát třeba do sádrokartonu, tak ten by to určitě neudržel, např. panel bude bez problémů. Za 2 roky nezměnily barvu, ale mám je pouze v obytném prostoru, ne v koupelně.
Helen

Odeslatod Alenka v Čtv 18. Kvě 2006 7:27:33

nedavno jsme si zařizovali ložnici a na okno jsme pravě lanko dali maj ho v Ikeji za 299kc a dodatečne si musiš dokoupit hačky na zavěs za 149kč je to super
Alenka

Odeslatod Daagmara v Čtv 18. Kvě 2006 10:32:08

Helen, já mám taky lanka z IKEA a jsem naprosto spokojená. V jednom pokoji ho mám od zdi ke zdi (3,5m) a není vůbec prověšené. Věším na ně teda spíš lehčí voály.
Daagmara

Zpět na Bydlení a design