krtek

Moderátor: Living

krtek

Odeslatod Karel Prach v Čtv 18. Zář 2003 19:51:58

Nevím si rady, jak se zbavit krtka na zahradě.Pomůže mi někdo s dobrou a účinnou radou.Děkuji
Karel Prach

Re: krtek

Odeslatod Kate v Úte 30. Zář 2003 14:57:07

A prosim taky jak na hrabose! Delaji nam na zahrade paseku.
Kate

Odeslatod Pavlína v Čtv 09. Říj 2003 20:42:29

V obchodě KRT-EX, jakýsi odpuzovač. Teď jsem dostala novou radu, na vatu šťávu z citronu a nastrkat kam to jde.Bohužel, ještě jsem nestihla vyzkoušet.Pavlína
Pavlína

Odeslatod Karel Prach v Úte 02. Lis 2004 17:59:50

Na problém krtek jsem se dotazoval 18.9.03. Žádnou radu jsem s internetu nedostal, tak jsem pátral dál až jsem dostal radu, kterou jsem odzkoušel a u mne za zahradě fungovala. Tak tedy: na kus hadru nalít naftu a nacpat do dir, které krtek vytvořil. Několikrát jsem mu to takto udělal. Asi jsem ho hodně naštval a opravdu zahradu opustil.
Přeji hodně úspěchů.
Karel Prach

Odeslatod Ela v Úte 02. Lis 2004 18:22:23

Do fora o zahrade som odpovedala na otazku " Jak na hryzce" 30.10. Tam je to podrobnejsie popisane.
Na hryzce, hrabose a krtkov pomaha zasadit Artemisiu - pelinek, palinu.
Ela
Ela

Odeslatod Míša v Úte 02. Lis 2004 18:52:07

Vyzkoušeno, opravdu účinné na veškerou "hrabavou havěť " na trávnících : v drogerii zakoupit vatové tamponky (takové ty barevné smotky), rozstříhnout na 4 díly a důkladně namočit v jakékoliv staré voňavce. Čím smrdutější "pačuli", tím lepší. Potom se tyto namočené tamponky musí nastrkat do cestiček. Podmínkou je, že se musí zajistit, aby měl krtek, hraboš,...atd. kam uniknout ! To znamená, že začít buď od prostředka pozemku, nebo z jedné strany na druhou. Nastrká se 1. část, počká se 2-3 dny a udělá další část, opět počkat, a tak dále. Na pozemku o velikosti 8OO m2 jsem to dělala na 5x. Já jsem dávala na 1m2 asi 2-3 tamponky, ale měla jsem to opravdu totálně prokrtkováno, hotové oraniště.
Já to dělala loni, všichni sousedi se výborně bavili a chechtali - pouze do doby, než zjistili, že "havěť" je u nich a já mám pozemek čistý. Letos zjara jsem dala na hranici pozemku asi po 3 metrech po smotku a sousedé začali vypuzovat směrem od mé strany. Neměla jsem letos ani cestičku !!
Ty staré voňavky určitě získéte po babičkách a podobně. Držím palce.
Míša

Odeslatod takyjaja v Stř 03. Lis 2004 15:51:53

Me by spolehlive vypudili odkudkoliv smradlavymi "stromecky" do auta. Pocitam, ze krtka taky. :-)
takyjaja

Odeslatod Radek v Pon 13. Pro 2004 22:49:16

Zkuste toto : http://www.dstechnik.cz/produkty/produkt.html?qat=&qhs=14&qid=147 me to fungovalo na zahrade tak 10-15 metru v polomeru, staci zahrabat do zeme po cca 30 metrech.
Radek

Další

Zpět na Bydlení a design