plovoucí do kuchyně

Moderátor: Living

plovoucí do kuchyně

Odeslatod alena v Čtv 10. Črc 2003 9:41:51

Dobrý den mudrcové.
Máme obývací pokoj /18 m2) propojený s kuchyňským koutem (4 m2).
Do obývacího pokoje jsme vybrali plovoucí ĺaminátovou podlahu (lepená, buk parketa, třída 31). Původně jsem chtěla do kuchyňského koutu dlažbu, ale teď váhám. Dočetla jsem se, že jednotná dlažba "zvětšuje" malé prostory. Tak nevím, jestli nedat i do kuchyňky laminát. Je to dobrý / špatný nápad? Jestli někdo máte laminátovou podlahu v kuchyni a můžete mi poradit, budu moc ráda.
Děkuji moc.
Alena
alena

Re: plovoucí do kuchyně

Odeslatod Helen v Pát 11. Črc 2003 8:46:33

Mám plovoucí podlahu v celém obytném prostoru vč. kuchyně a myslím si, že bych určitě netříštila podlahu v malém prostoru různými druhy krytin. Máme taky třídu 31, je to naprosto bez problémů, dobře se udržuje a není tak tvrdá na došlap jako dlažba. Máme psa (žádný drobeček) a kočku a žádné škrábance na podlaze. Jen díky hladkému povrchu musíš počítat s tím, že (pokud máš v kuchyni okno a díváš se proti světlu) tam budou vidět kapky, u nás i ťapky. Pokud bys dávala dlažbu, vždycky musíš mezi jednotlivé materiály dát přechodovou lištu, ta se časem ošlape a nevypadá to moc dobře. Určitě doporučuji podlahu jednotnou.
Helen

Odeslatod alena v Pát 11. Črc 2003 9:51:45

Díky Helen.
Nejsme žádný brouzdalové, ale není problém, když třeba stříkne rozpálený omastek na plovoucí podlahu. Nebo voda. I když to hned setřu, nepoškodí ji to? Tedy jestli se Ti nějaká taková nehoda stala.
Jak dlouho máte tu plovoucí podlahu? (cca)
Děkuji moc.
alena

Odeslatod Helen v Pát 11. Črc 2003 12:04:55

Abych pravdu řekla, tak s horkým olejem zkušenost nemám. Takové to běžné prskání na plotně - to není znát vůbec. Pokud se vylije voda, stačí setřít, aby to nezateklo do spár a nic se neděje. To už se nám samozřejmě párkrát stalo. Máme ji 1 rok, ale pokud by byl ten povrch nekvalitní, tak si myslím, že třeba psí drápy by už byly znát. Záleží samozřejmě taky na kvalitě těch podlah, ale tř. 31 by měla něco vydržet. Přeju dobrý výběr.
Helen

Odeslatod wendy v Pát 11. Črc 2003 12:41:23

I my máme už dva roky plovoucí podlahu v celém bytě a jsme s ní spokojení. Firma, která nám ji pokládala doporučila v kuchyni spáry lepit - kdyby náhodou vytekla lednička - déle odolá zatečení vody do spár. Je sice fakt, že na dlažbě by nebyla vidět každá kapička jako na plovoucí podlaze, ale zase to vypadá opravdu dobře, když je podlaha všude stejná. Přeji krásný den.
wendy

Odeslatod alena v Pát 11. Črc 2003 15:04:39

Nejsem si jistá, co přesně myslíte tím:Bude vidět každou kapku? Když jsi utřu, tak už snad ne?
Plovoucí si asi stejně nechám dát lepenou. Známí si koupili zámkovou plovoucí podlahu a podlahář jim ji stejně lepil. Nevím, jestli jen trochu. Ale prý říkal, že spoj je tak kvalitnější. Proto mi připada zbytečné pořizovat si dražší zámkovou.
alena

Odeslatod wendy v Pon 14. Črc 2003 12:00:36

Když tu kapku utřete tak ne. Jinak ale zaschlá kapka čisté vody udělá na podlaze pěkně viditelný flek - samozřejmě jde umýt, ale zpočátku má člověk tendenci utírat každou šmouhu a pěkně se naohybá......hlavně v té kuchyni.
wendy

Odeslatod Honza v Úte 15. Črc 2003 10:00:32

Tedy moc se mi nezdá lepit zámkovou podlahu - jednak je to zbytečně dražší (ačkoliv mám pocit, že lepené lamino brzy skončí), jednak spáry lze chránit i jinak: existuje prostředek k impregnaci spár už při pokládce. Také je dobré celou podlahu ošetřit tekutým voskem (každá firma má ve svém programu takový). Ten by měl vsáknout i do spár a vodu zadržet.
Honza

Zpět na Bydlení a design