Venkovní rozvod vody

Moderátor: Living

Venkovní rozvod vody

Odeslatod Vlasta v Čtv 05. Čer 2003 22:28:19

Ahoj,
můžete mi někdo poradit,jestli se pro venkovní rozvod vody dá použít hadice a jestli se nějaké vyrábějí přímo pro tento účel.
Díky.
Vlasta
 

Re: Venkovní rozvod vody

Odeslatod Helen v Pát 06. Čer 2003 12:20:47

Ano, jsou to PE nebo PVC hadice - černá s modrým pruhem, ta je určena pro rozvod pitné vody.
Helen
 

Re: Venkovní rozvod vody

Odeslatod Vlasta v Pát 06. Čer 2003 22:24:15

Dik za tip,
nevedela by jsi jeste,kde se daji koupit.
A taky jsem se nezminil,ze ten rozvod povede pod zemi,tak jestli jsou na to ty hadice staveny.
Vlasta
Vlasta
 

Re: Venkovní rozvod vody

Odeslatod Helen v Pon 09. Čer 2003 8:44:59

Dají se koupit všude, kde se prodávají instalatérské potřeby - např. v prodejnách stavebnin. Jsou stavěné na venkovní podzemní rozvody, protože se z nich dělají vodovodní sítě s vyšším tlakem vody i domovní přípojky s nižším tlakem. Jen musí přijít do nezámrzné hloubky, to je min. 70 cm.
Helen
 

Re: Venkovní rozvod vody

Odeslatod tomiik v Úte 10. Čer 2003 8:41:24

Nejlepší je navštívit nějaký vodo-instalo velko-malo obchod a chtít např. PE (průměru) 32 (vnitřní průměr je 25mm a venkovní 32mm) případně o řád menší, cena je kolem 25kč za 1m. Mají to i v bau... či hornbachu, ale cena je vyšší kolem 30kč. Dá se to svařovat na tupo, případně se používají spec. spojky (tzv ISIFLO) jedná se o mosazné spojky do kterých se potrubí nasune a jen se dotáhne matice, ale tyto spojky jsou poměrně drahé, kus kolem 200kč ... dělají se kolena, T-čka, prodlužovací spojky, přechody na pozink, redukce, kulové uzávěry atd...
Existují i spojky plastové, jsou levnější, ale velmi rády praskají, zvlášť pokud jsou nějak mechanicky namáhány a nejsou v min nezámrzné hloubce cca 0,8m. Hloubku 0,8m berte opravdu jako minimální a určitě je lepší hlouběji 1-1,2m. Pokud budete potrubí na zimu vypouštět, resp. existuje tato možnost (šachta, sklep atd.) pak můžete dát potrubí do jakékoli hloubky.
tomiik
 


Zpět na Bydlení a design

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 29 návštevníků

TOPlist