máte zkušenosti se sádrokartónem ?

Moderátor: Living

Re: máte zkušenosti se sádrokartónem ?

Odeslatod Simona v Pát 30. Kvě 2003 19:53:06

Ahoj Ivčo, před rokem jsem dělala půdní vestavbu, i se zateplením mě to vyšlo na 95 tisíc, ale to tě asi nezajímá. Kolik stojí jedna příčka, netuším, ale po zadání do vyhledávače ti vyjedou kvanta firem, určitě tam bude i ceník.
A jedno soukromé varování: pokud ti řemeslník poradí, že sádrokarton malovat jedině štětcem(jako mně), shoď ho ze schodů. Maluj jedině válečkem, nebo se nebudeš stačit divit.
A jeden dotaz: Kdo mi poradí, jak utěsnit praskliny v rozích po malování?
Simona

Odeslatod honza v Úte 03. Čer 2003 13:40:31

Nenechte se odstrašit těžkými věcmi, jen to chce plánovat před stavbou příčky. V místech upevnění těžších věcí - kuch. skříněk, radiátorů, umývadel apod. je třeba dát pod sábrokarton silnější fošny místo běžných latí (v kovovém systému jsou na to spec. profily). Pak jde pověsit cokoliv. V rozích, pokud nestačí skelná armovací páska zkuste spárovat pružným akrylovým tmelem.
Dá se přetřít a nepraská.
Honza
honza

Odeslatod zuzana v Čtv 05. Čer 2003 14:09:30

Ja mam jeste jednu malou poznamku: sadrokarton malujte fakt jedine valeckem a napriklad barvou znacky Jupol. Obsahuje nejake lepidlo a dobre na sadre drzi. Kdyz to vymalujete Primalexem, tak se vam to muze za cas oloupat (nebo po dalsim malovani). Taky bacha na to, ze existuje specialni sadrokarton do koupelen a taky se dava okolo oken. Je zeleny a vice vodovzdorny.
zuzana

Nová koupelna

Odeslatod Dagmar Ďuchová v Sob 07. Čer 2003 13:30:56

Ahoj lidičky,
chtěla bych dělat novou koupelnu v paneláku a pokud možno z poloviny svépomocí.Myslíte,že se to dá zvládnout?A na kolik taková koupelna vyjde,když je velká 3,5m2 a chci ji docela obyčejnou.Jen prostě novou a čistou?Dík za odpověď
Dagmar Ďuchová

Odeslatod pupan v Pon 09. Čer 2003 21:54:32

Je to v pohodě. Nejlepší je to dělat ve dvou. Sám jsem se z toho málem zbláznil. Doporučuji navštívit nějaké STAVEBNINY. ---Prospekty např. Knauf, Rigips --- z toho jsem vycházel já. Je to stručný a jasný .
Cena profilů zhruba 15 Kč za běžný metr , deska 2000mm na 1250 -----150 kč. Neni to drahý když si to uděláte sami .

Hynek.
pupan

Odeslatod miress v Stř 25. Čer 2003 18:16:50

http://interierm.webpark.cz
Přílohy
banner-1.gif
image/jpeg
banner-1.gif (65.59 KB) Zobrazeno 1770 krát
miress

Odeslatod Eva v Čtv 26. Čer 2003 10:30:48

Hezký den, na sádrokarton se kuchyňská linka fakt věšet nedá, většina firem má ale speciální způsob, jak to vyřešit - věší linku na speciální stojny, které se pak skryjí za obklad.
Eva

Předchozí

Zpět na Bydlení a design