ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
18.06.2019 03:10
...
15.06.2019 13:07
Re: Jaký mrazák koup...
18.06.2019 12:52
Re: Slimáci na zahra...
17.06.2019 00:39
...
18.06.2019 17:33
...
18.06.2019 13:17
Re: Likvidace slimák...
13.05.2019 12:02
...
14.03.2019 13:56
Re: Kam uložit nábyt...
18.06.2019 12:49
...
15.06.2019 09:46

Dlaždičky do koupelny

Moderátor: Living

Re: Dlaždičky do koupelny

Odeslatod Jara v Pon 14. Dub 2003 9:17:52

Tak ještě jeden názor do placu: taky jsme dělali koupelnu. Ale celou od
základu. Je taková středně velká a ne moc světlá (byť má docela velké
okno). Prostor je členitej. Všechno šlo dobře, ale obklady nám daly fakt
docela zabrat.

Pokud to má dobře vypadat a to nejen barevně a vzorem, potom doporučuju poslechnout našeho kamaráda, co je od fochu a říká, že není dobré kupovat italské dlaždice, protože jsou křivé a blbě se lepí a jenom kouzelník se vyhne "kompromisům", které jsou na úkor vizuálnímu efektu.

My jsme původně chtěli modrou nebo modrozelenou, aby to mělo blízko k vodě. Ale zjistili jsme, že to by šlo jedině v kombinaci s bílou. To už se nám nezamlouvalo. Barva je přece barva, tak proč to řešit bílou? A navíc hezké dekory mají stejně jenom ty italské obklady a to jsme si řekli, že kamarád fachman ví, co říká, takže je budeme prostě ignorovat.

Zavrhli jsme modrou, zelenou, béžovou, žlutou, všechny výrazné barvy, které by se opravdu mohli okoukat a ustanovili jsme se na tom, že nechceme čistou barvu, ale nejlépe melír. To abychom se nestali otrokem našeho bytu a netrávili sporý volný čas nekonečným šůrováním dlaždic.

No jo, ale kde to splašit, aby nás to úplně nezrujnovalo? Je to docela boj.
Chce to dobře počítat. Dekory (myslím vzory, listely, bombáta) jsou moc
pěkný, ale taky je třeba je zaplatit. V konečném důsledku nás to vyšlo na
polovinu ceny těch obkladů.

A jak to dopadlo? Do tmavého prostoru jsme potřebovali svetlé obklady, abychom to trochu projasnili. Výběr se nám dost zúžil ...... a pak jsme přečetli, že v růžovém prostoru je člověk jako v maminčině náruči. To bylo ono. Růžovou jsme ještě nevyloučili, a tak jsme znovu vyrazili na toulky internetem a potom po obchodech, protože to se holt musí vidět v reálu.......

Dneska máme moc pěknou růžovou koupelnu, kterou jsme vybavili univerzální dlažbou (tj. obklady jsou i dlažba a obráceně) o rozměru 20x20.
(Pozor, strašně špatně se to řeže, protože univerzál je silnější!) Máme starorůžový melírovaný základ kombinovaný se světlou melírovou růžovou. Vše doplněno o vzory. Podlaha má shodný rozměr dlažby, ale je lepena nakoso. Vůbec to nevypadá "slaďoučce", jak jsme se báli a myslím, že se to ani moc neokouká. Celkový dojem je dokonalý.

Moje rada tedy zní: dobře si rozmyslete, co v té koupelně kde bude, jak by to asi mělo celkově vyznít, pak se podívejte, co je na trhu a počítejte! Ať chcete nebo ne, možností je strašně moc a je fakt jenom na vkusu každého jednotlivce, jak si to udělá, aby se mu to líbilo. Jděte na to citem a vyzbrojeni základním faktem, že svůj prostor pro život upravíte k obrazu svému. Když to neuspěcháte, úspěch je zaručen.
Jara

Odeslatod mařena v Pon 14. Dub 2003 10:07:47

ahojky,
dělal jsem koupelnu před rokem a taky jsem nevěděl, jaký obklady.
je asi tak 3x5m, v podkroví a nakonec jsme ji obložili dřevem (2 stěny palubky a 2 bílé).podlaha je taky dřevěná, žádný laminát, ale dřevo.
myslím, že je to super a nebylo to ani moc drahé
mařena

Odeslatod Saša v Pon 14. Dub 2003 12:34:38

Milý Mařeno, ta Tvoje dřevěná koupelna v podkroví by mě moc zajímala (mám, zatím nerekonstruovaný, prostor pod střechou). Nemohl bys mi poslat fotku? alesmicka@centrum.cz Děkuju.
Saša

Odeslatod Tomiik v Stř 16. Dub 2003 9:42:26

Mohu potvrdit, že italské dlaždice NEBRAT!! Známí si koupili italskou dlažbu a obklady na celý rodinný domek a byla to hrůza!! Nikdy bych nevěřil, že je to možný za ty peníze, nerovnosti klidně i 3milimetry!! Různé nepřesnosti a vybouleniny, museli téměř všechno vytahat z krabic a rovnat nasucho aby to pasovalo. Prodejce jim ukazoval nějaký papír, že ty nerovnosti jsou v toleranci dle výrobce a když chtěli reklamaci tak je div nenechal vyhodit.
Tomiik

Odeslatod klara v Stř 16. Dub 2003 12:51:00

ahoj , taky si teď zarizujeme koupelnu a taky furt váháme s barvou dlazdicek, ja bych chtela neco do modra, ale mam strach ze to bude studene, myslite ze je dobra kombinace se zlutou? nebo jen s bilou?
klara

Odeslatod Petra v Čtv 24. Dub 2003 6:46:34

no ja jsem cetla, ze koupelna by mela byt v barve vody, tzn. modra, modrozelena, tyrkysova, zelena atp. ... je pravda, ze takove koupelny mohou byt resp. jsou krasne, dokonce jsem v techto barvach nasla i krasnou dlazbu a obklady, ale nakonec jsem pri vyberu podlehla vlastnim pocitum... a vybrala si nekde nize zminovanou mozaiku na podlahu prave v tech teplych barvach.... ruzne odstiny zlute... :) nechtela jsem podlehnout modnimu trendu zlute a zlutooranzove, ale je pravda, ze ta koupelna neni tak "studena" a do panelakoveho prostoru pekne zapadla... nicmene podle me neexistuje recept na to, jake by mely obklady byt, zalezi na vlastnich pocitech a na stylu...
ps bile obklady v koupelne NEVYPADAJI jako v reznictvi... :) s barevnou podlahou naopak muzou pekne ladit..
Petra

Odeslatod Evista v Sob 03. Kvě 2003 19:26:17

Ja mam rada klasiku, na zemi mame tmave hnede dlazdice s drznejsim povrchem. Na stenach jsou o polovinu mensi ciste bezove kachlicky a strop je oblozeny svetlym drevem. Umyvadlo a vanu mame bezovou stejne jako kachlicky. Musim rict, ze tahle kombinace je velmi prakticka a neni slozita na udrzbu, na tech drsnejsich dlazdicich neni videt voda, takze nemusite behat a porad neco stirat. Tohle se osvedci hlavne kdyz mate deti. Navic to pusobi utulne a muze se to kombinovat s metalovymi prvky.
A co bych chtela poradit tem, co si chteji poridit mramor nebo granit do koupelny, tak prosim budte opatrni. Pokud mate deti, tak se toho vzdejte. Na mramoru nejenze jde videt kazda kapka, ale pokud ji hned nesetrete, tak vam na nem zustanou nehezke mapy, ktere se musi vybrousit. Protoze kyseliny pusobici na odstraneni vodniho kamene zaroven rozpousteji i mramor.
Evista

Odeslatod sommea v Ned 04. Kvě 2003 12:03:55

DEJ SE DOHROMADY TY LADY!
sommea

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design