sklokeramická plynová deska

Moderátor: Living

sklokeramická plynová deska

Odeslatod Radka v Stř 02. Dub 2003 18:38:49

Prosím o odpověď na tuto otázku. Je opravdu sklokeramická varná deska tak choulostivá, že i cukr nebo sůl se na ni nalepí a deska nejde vyčistit? Je také pravda, že je moc choulostivá na údržbu? Kdo s ní máte zkušenosti, napište, prosím. Děkuji.
Radka

Re: sklokeramická plynová deska

Odeslatod hanicka v Čtv 03. Dub 2003 12:15:23

dobry den, mame uz 1,5 roku sklokeramickou desku (i kdyz ne plynovou ale elektrickou) a za celou dobu jsem nezaznamenala jediny problem se zapecenymi cukry, pred nimiz nas varoval pan ktery desku zapojoval (kolegyne se dokonce bala ze by se ji mohl zapect skrob z brambor :) . Ostatne, ktere veci s cukrem pecete v hrncich na plotne...Pokud je deska horka a hrozi ono zapeceni, stejne mate horkou cast pod hrncem se zabrousenym dnem takze se tam nedostane ani drobecek...deska chladne hrozne rychle a pokud je studena, cukr ji samozrejme nevadi. Nase deska slouzi (vim ze se to nesmi) jako odkladaci a sypaci pult pred varenim, pred polozenim hrnce jednoduse zaspinenou cast desky otru hubkou jako bych to udelala u "normalniho" sporaku aby to pri vareni "nesmrdelo". Jinak je zde na living starsi diskuse na tema techto sklokeramickych varnych desek, ktera se ale tyka zpusobu jak deska reaguje pokud je dosazena pozadovana teplota (jeden typ desek se vypne a jiny jen snizi teplotu).
hanicka

Odeslatod hanicka v Čtv 03. Dub 2003 12:22:58

jeste jsem chtela dodat ze jeji udrzba je naprosto jednoducha. Jediny problem se kterym jsem se setkala - kamaradka mi na ni dala hrnec ktery nemel zabrousene sklo a udelal na plotynce jakoby mastne kolecko. Nicmene i toto slo odstranit - na tyto desky sezenete v kazde drogerii specielni pripravek na cisteni skloker. desek (stoji asi 70 Kc), ktery pouzivam tak 1x za 2 mesice a pak se leskne jako blesk :) jinak staci obycejny jar, nahore je vlastne sklo, takze ji nemuzete nicim ublizit. Jo a rozhodne ji neinstalujte sami, ale zavolejte odbornou firmu! Vetsinou jsou na proud 360 (?) misto 220, instalujici pan rikal ze lidi si to instaluji sami, odrovnaji ty obvody a oprava je draha jako 95% ceny za desku.
hanicka

Odeslatod Radka v Pon 07. Dub 2003 6:44:17

Moc Vám děkuji za odpověď. Moc ráda si čtu otázky a odpovědi, protože je to velice fain a hlavně slušné.
Radka

Zpět na Bydlení a design