Barvy na sklo

Moderátor: Living

Barvy na sklo

Odeslatod Míša v Pon 31. Bře 2003 18:06:45

Přeji hezký den! Prosím, kde se dají sehnat barvy na sklo? Ráda bych si něco pěkného nakreslila na vázu, na skleněné dveře atd. Děkuji všem za odpověď.
Míša

Re: Barvy na sklo

Odeslatod Herbí v Pon 31. Bře 2003 18:43:48

Určitě ti doporučím stránky www.CFAhobby.cz. Tahle zásilková služba zasílá jak slupovací barvy, tak i vypalovací. Slupovací barvy se dají sehnat v každém lepším papírnictví.
Herbí

Odeslatod Helena Ernstová v Pon 31. Bře 2003 18:53:22

Ahoj Míšo,
barvy na sklo seženeš v Novém Boru ,firma UNIVEX ,tel:487 726 070.
Helena Ernstová

Odeslatod Renata v Úte 01. Dub 2003 8:51:43

Míšo, jestli jsi z Prahy, tak jedna prodejna s výtvarnými potřebami je v Dlouhé ulici blíž k Staromáku, další úplně nádherná je v Platýzu a další na Újezdě.
Ahoj
Renata

Odeslatod kosmonautka v Čtv 03. Dub 2003 8:44:41

Ahoj Míšo, tak já maluju na sklo už pět let, některé výrobky dokonce prodávám a přivydělávám si tak ke studentskému životu. Já to dělám tak: to CFA Hobby je firma z Uherského hradiště, která má pobočky v hodně městech. Jmenujou se většinou Hobby centrum či tak...,jsou tam perfektní KONTURY. Kontura je barva, kterou se maluje napřed a tu kresbičku necháš tak 20 min. zaschnout a pak ji vybarvíš normálníma slupovačkama. Kontura musí být taky slupovací. Já mám černou, stříbrnou a zlatou. Zatím se mi nejvíc osvědčila ta stříbrná. Namaluj si to na EURO FOLIE, pak to jde hrozně pěkně sloupnout, když to maluješ na plát skla, někdy se to trhá. Kontury teda kupuju především v CFA Hobby. jedna stojí kolem 100,- Kč. Tak samo stojí i barvy slupovací v CFA hobby, proto je tam nekupuju. Mám hodně barev a přišla bych do bankrotu. Takže si je kupuju v OBI. Mají tam božské odstíny a navíc: jsou průhledné. Některé barvy po zaschnutí nejsou průhledné a to není tak pěkné, když se to dá na okno. nebo na sklínku -svíčník. V Obi průhledné jsou. Další možnost je kupovat barvy v obchodech VŠE ZA 30,- Tam stojí od 39 -50 Kč a jsou taky průhledné. Z eurofolie jdou sloupnout. Množství je připomínám stejné. Kvalita lepší než u CFA slupovaček- u kterých jdou vidět tahy a neroztečou se pěkně protože jsou husté. No a ještě se zmíním o Bauhausu a Tesku, kde mají sice některé neprůhledné, ale některé průhledné a všechny mají pěkné odstíny a stojí 69 - tak stojí i ty v OBI. V Makru jsou ty z OBI, ale mají je po 2 ks. Píšu všechny hypermarkety, protože nevím, který máte nejblíže. Ale na konturách nešetřete, s těma z CFA se perfektně maluje.
Ještě jedna zmínka, než si začnete kupovat barvy je lepší si koupit na začátku více odstínů 1 či 2 barev, než celou paletu. Kresbičky tak vypadají líp. Tot vše o slupovačkách. At se Vám daří!
kosmonautka

Odeslatod Martice v Čtv 03. Dub 2003 11:34:27

Já jsem našla dodavatele ve firmě Zetservis, která má sídlo v Praze
a ochotně zašlou barvy na dobírku.
Adresa : http://www.velkoobchod-zetservis.cz/
Jedná se barvy "Window decor - vitrážové barvy Vitragel"
Cena je velice dobrá - 80 ml lahvička stojí 47,- Kč a barvy taky.
Jenom kontury jsou asi trošku méně kvalitní - ale je to je můj subjektivní dojem, protože s jinou konturou nemám zkušenost .
Martice

Odeslatod hanicka v Čtv 03. Dub 2003 13:12:57

velice zajimave. do dnesniho dne jsem netusila ze takova technika existuje.... ale mam zjevne doma nekolik koupenych vyrobku. myslela jsem ze se to nejak barvi primo na sklo - na co je malba na ty folie, jak uvadite....ty pak prelepi na to sklo (a jak) ? v sousedni diskusi Aranzovani jsem uz neco pochytila, napr. ze jde nakresleny obrazek odlepit po mirnem ochlazeni, ale toto mi neni vubec jasne :) Diky.
hanicka

Odeslatod Kosmonautka v Pát 04. Dub 2003 15:04:14

No. tak jak sem psala. Veme se kontura, veme se euro folie- klasicka na zakladani do slozky, veme se obrázek na papíru nebo tzv. šablona, často stačí omalovánka květin nebo tak něco. Ta se dá pod tu folii a konturou to obkreslíte všechno, co byste malovali černou. Pak se vezme, nechá se to 20 min uschnout, vemou se barvy - slupovací- a vybarví se plošky barevně vevnitř. Kontura to jakoby orámovává. Pak se to dá na rovnou plochu-aby nestékaly a nechá 12 hod. uschnout. Nejde méně, pak se trhají. Já to namaluju na noc a pak čekám, ráno se vzbudím a opatrně to sloupnu z jedné strany na druhou. Dávám pozor v tenších místech, aby se mi to neurvalo. Jak to mám sloupnuté, dávám pozor, aby se mi neslepily dohromady rohy nebo tak, držím to tak, aby to viselo a části neslepovaly. A nesu to na okno a tam to prilepím stranou tou, kterou to bylo na folii. A je to. Musí to být barvy slupovací. Viz nahoře. Žádné ochlazení. Prostě nechat uschnout 12 hod.
Kosmonautka

Další

Zpět na Bydlení a design