Jak namalovat smouhate steny

Moderátor: Living

Jak namalovat smouhate steny

Odeslatod madlenka v Čtv 06. Bře 2003 10:18:46

O vikendu nas ceka malovani. Premyslime o ruznych variantach...
Mozna to zni trochu silene, ale myslela jsem dve zdi na proti sobe oranzovou a zbyle dve pastelovou zelenou. Strop nechat bili.

Dalsi varianta, i kdyz nevim, jestli zrealizovatelna je, ze vsechny zdi matreme na oranzovo - cilem bude vytvorit tam smouhy. Nevim jak to presne popsat, videla jsem to v nekolika hospodach. Vypada to velice originalne. Problem je, ze nevim jak toho presne docilit.
Vypada to jako kdyz barvu rozmazete houbou, "vzorek" trosku pripomina mramor. Muzete mi nekdo poradit, jak toho docilit?

Diky
madlenka

Re: Jak namalovat smouhate steny

Odeslatod hanicka v Ned 09. Bře 2003 11:46:44

ahoj madlenko,
jak udelat zed nestejnomerne jsem videla v Loskutakovi. malir mel valecek, ktery vypadal jako by byl positej zmuchlanou latkou (na prvni poyhed vypadala jako takova ta kuze na okna) - o vikendu jsem to videla prodavat v Baumarktu (odnoz Globusu) a stal asi stovku. Jinak kamaradka zvolila tento postup: na obycejnou houbu na myti ve vane (ne na nadobi) nanasela barvu a tak "odubkovala" celou zed.
hanicka

Odeslatod madlenka v Úte 11. Bře 2003 16:53:17

Diky za rady vsem, moje draha polovicka mi nakonec smouhy zakazala. Alespon jsem tedy prosadila ruzne barvy - ty strop a stena, kde je okno bile, protilehla hraskove a dve zbyle broskev. Vypada to celkem dobre. Smouhy snad prosadim priste :-))
madlenka

Odeslatod Makina v Pon 24. Bře 2003 23:58:46

Jestli se ti povede prosadit i šmouhy, tak nejjednoduší je použít zmačkaný kus jelenice-kůže, nebo mořskou houbu. Taky se to dělá pomocí tlustejch štětců. Říká se tomu "filing". Taky jsme to chtěli udělat. Máme všechny stěny oranžové a na jednu jsme potom chtěli pomocí šmáhanců vytvořit červenou barvou "filing". Ta oranžová by jemně sem tam prostupovala. Viděla jsem to u kamaráda a nemá to chybu. jenže náš panélák měl tak nerovný zdi, že jsme museli udělá nástřik pomocí křemíku, aby opticky vypadal dobře. No a na šmouhance musí být stěny hladké. Tak až doděláme jádro, tak se vyřádím aspoň na WC :))
Makina

Zpět na Bydlení a design