Sklokeramická deska

Moderátor: Living

Sklokeramická deska

Odeslatod Miloš Kalousek v Pon 03. Úno 2003 21:18:44

Dobrý den.
Máte někdo sklokeramickou varnou desku ?

Jakým způsobem je regulován výkon ?
Právě jsem zakoupil desku Ariston KT 6104 QD IX.
Když snížím výkon, plotýnka se úplně vypne a zapne se opět za chvíli na plný výkon k dohřátí potřebného výkonu. A opět vypne. Tak to jde stále dokola.
Ovšem viděl jsem u známých desku FAGOR, která má pravděpodobně regulaci plynulou, neboť plotýnka při snížení výkonu jen pohasíná, zeslabuje (je méně červená).

Máte někdo delší praktické zkušenosti s touto deskou?

Díky
Miloš Kalousek

Re: Sklokeramická deska

Odeslatod Ivona v Úte 04. Úno 2003 8:10:03

Bohuzel zkusenosti mam se sklokeramikou uz starsi. Je super na udrzbu-az na rozsypany cukr-ale prave kvuli regulaci bych nekupovala nic jineho nez plyn.Ja vim, u Vas je jiz nakoupeno,takze tuhle otazku jste si jiz vyresili. Levnejsi typy varnych desek nemaji regulaci tak plynulou. Bohuzel nic poradit nedokazu.
Ivona

Odeslatod Helen v Pát 07. Úno 2003 9:24:38

Mám novou desku Elektrolux a regulace výkonu plotýnek je plynulá. Když snížím třeba z 9 na 3, tak se výkon jen sníží, ale plotýnka se nevypne. Bohužel nevím, jestli jiný výrobce používá jiný princip ohřevu, nebo je to otázka ceny spotřebiče? V tom neumím poradit.
Helen

Odeslatod Pavel v Pát 07. Úno 2003 13:18:22

Vlastním sklokeramickou varnou desku FAGOR a ta má regulaci založenou na počtu aktivních spirál, tzn. v případě že nastavím plný výkon jsou v provozu všechny spirály v plotýnce, pokud snížím tak se jednotlivé spirály vypínají. Cena desky byla cca 12 tis. Kč
Pavel

Odeslatod jaja v Sob 08. Úno 2003 19:43:36

Mám doma již starší sklokeramickou desku, a ohřev je závislý na spirálách. Na plý výkon fungují všechny a při snížení pohasíná pouze některá a zabarvení plotýnky se sníží. Nikdy nevypne úplně. Více poradit nemohu.
jaja

Zpět na Bydlení a design