Typ matrace

Moderátor: Living

Typ matrace

Odeslatod Michaela v Stř 18. Pro 2002 15:10:39

Prosím o radu, který typ matrace je vhodnější - jestli pružinová nebo pěnová? Máte zkušenosti?
Michaela

Re: Typ matrace

Odeslatod JP v Stř 18. Pro 2002 15:24:54

Zdravim,

co ja vim, tak zalezi na mnoha faktorech.
Pro jak tezke osoby matrace chcete, a konecne kolik do nich chcete investovat. Nejsem na to odbornik, ale pokud si vzpominam, tak kdyz jsme kupovali matrace, tak penove byly ty levnejsi.
Ad zkusenosti, my jsme koupili pruzinove, s vaky. Tj. kazda pruzina by mela byt ve vaku, tak aby se zabranilo praseni - snad kvuli alergiim.
A jsme s nima velice spokojeni. Dobre drzi tvar a jsou tak akorat tvrde. Cena za jednu byla tusim 6tis.
Navic maji ruzne strany dle rocniho obdobi: leto/zima. Ale popravde receno to moc nevyuzivame, vetsinou se na to zapomene.
JP

Re: Typ matrace

Odeslatod Leona v Pon 30. Pro 2002 8:19:26

Michalo potřebovala bych vědět, zda máte pevný rošt , nebo lamelový. V případě že je pevný je vhodnější pérová matrace z důvodu vyššího komfortu, je vzdušnější ,ale má nižšší životnost. Při lamelovém roštu je vhodná pěnová matrace, která má vyšší životnost. Nižšší větratelnost. Já mám zkušenosti osobní s latexovou matrací, která se přizpůsobí tvaru a zatížení těla, je oboustranná, letní-zimní a má dobrou prostupnost vzduchu. jsem s ní velice spokojená. cena se pohybuje 5-6000,. V případě zájmu mě můžeš kontaktovat.
Leona

Zpět na Bydlení a design