kuchyně v rámci obýváku

Moderátor: Living

Re: kuchyně v rámci obýváku

Odeslatod Zuzana Strejčková v Stř 26. Úno 2003 21:24:17

Myslím, že v typickém panelákovém bytě je vybourání příčky mezi miniaturní stísněnou jídelnou a obývákem určitě lepší a dává alespoň trošku iluzi prostoru a svobody. Udělala jsem to již dávno a je to opravdu mnohem příjemnější. Spojila jsem však spíš jídelní kout s obývákem, do kuchyně přímo z obýváku nevidím. Ve velkém bytě s pořádnou jídelnou bych asi nechala obývací pokoj oddělený (i tak si myslím, že by se všichni stále instinktivně motali co nejblíž kuchyně, ochutnávali, čichali, zobali, pletli se pod nohy... a není na tom nic špatného)

Zuzana
Zuzana Strejčková

Odeslatod Kosmonautka v Čtv 27. Úno 2003 21:47:44

Já souhlasím se Zuzkou, mám kuchyn a jídelnu do tvaru L, přičemž kuchyn je dlouhá úzká nudle napojená na malou jídelnu, ze které jsou dvojdveře do obýváku. Ty dvojdveře zruším a udělám místo nich obrovský oblouk tak, aby jídelna a obývák byly propojené, ale aby nebyla v přímé interakci s kuchynskou linkou. Ted se taky stěhujeme, a dlouho jsem nevěděla, co s tím. U známých jsem to viděla tak, (ale ti mají velký obývák), že kuchyn s obývákem byla oddělena zdí, ve které byly 3 velké díry-oblouky se schůdkama do obýváku. Ti ale nemají byt, ale barák. Takže nám moc možností v bytě nezbývá. Asi bych to více méně taky spojila nějak šikovně, prostor a pocit svobody je v paneláku nezaplatitelný!!!!! Pa, Kosmonautka
Kosmonautka

Odeslatod Petra v Úte 04. Bře 2003 12:09:29

Padlo tady toho opravdu dost, ale hlavně záleží na stylu rodiny. Tam, kde "tatík" chce čučet na televizi, vyžaduje k obědu guláš a ruší ho cokoliv (i digestoř se 42 dB), tak není vyhnutí a jsem pro zavření "tatíka od rodiny" do izolace. Jinak jsem pro spojení a optické oddělení. Ideální pro dnešní rodinný styl - taťka griluje masíčko, mamka dělá salátek ... [bold] [/bold]
Petra

Re: Renovace 1/2domku ve Zline

Odeslatod Bella v Pát 07. Bře 2003 21:38:23

Vlastnim 1/2 domek ve Zline/uznana pamatkova zona. Je v puvodnim stavu z r.1930, takze bych ho chtela rekonstruovat. Chi pristavit na celou sirku a delku coz je 4x8m. budu to podsklepovat, budu vymenovat veskerou elektriku a vodu v celem dome, topeni, zateplovat atd. Chtela bych vedet s jakou financni castkou bych mela pocitat a jake mate zkusenosti s firmama?
Predem dekuji, preji hezky den.
Bella
Bella

kuchyně v rámci obýváku

Odeslatod Jirik v Stř 12. Bře 2003 21:41:45

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo neobjevil internetovou adresu, kde by byly vyfocené popř. popsané způsoby propojení kuchyň-jídelna-obývýk v paneláku. Myslím, že kuchyň podél obýváku je poměrně unifikovaná dispozice. Chystám právě provést jejich propojení a konzultuji to s architektem, přesto bych rád načerpal inspiraci..
Díky Jirik
Jirik

Odeslatod Petr Buschta v Čtv 13. Bře 2003 13:15:42

Toť otázka do pranice. Myslím, že je-li kuchyň částí zceleného obývacího prostoru je to nejen komunikačně lepší, ale i designem obývání prostoru příjemnější. Samostatná kuchyně přeci jen tak trochu láká ke klasice vybavení a designu kuchyňského prostoru.....pojato babičkovsky... Často jsou však probírány otázky pachů z kuchyně a to je asi snad už jen otázka názoru uživatele .....
Petr Buschta

Odeslatod Hanca v Sob 15. Bře 2003 19:42:13

Myslím, že propojení vhodné je, ale pokud to jen trochu lze, je nanejvýš vhodné, aby tento prostor byl oddělitelný (široké zašupovací či shrnovací dveře apod.)- i pro případ. přespání návštěvy, pro rozdělení společnosti..
Hanca

Předchozí

Zpět na Bydlení a design