kuchyně v rámci obýváku

Moderátor: Living

kuchyně v rámci obýváku

Odeslatod Petr v Úte 17. Pro 2002 8:29:01

Jaký máte názor na umístění kuchyně a jídelního koutu - je lepší v rámci obývacího pokoje - tzv. kuchyňský kout, nebo oddělená kuchyň s jídelním koutem?
Díky za odpovědi.
Petr

Re: kuchyně v rámci obýváku

Odeslatod Hanka Dandová v Pon 13. Led 2003 10:54:20

Dobrý den,

podle mne je ideální spojení kuchyně a kuchyňského koutu s obývákem do tvaru L. V žádném případě nedoporučuji mít oddělenou kuchyň od obýváku. Je to nepraktické hlavně pro toho člena rodiny, který vaří. Další předností propojené varianty je, že pokud máte spojenou kuchyň a kuchňský kout s obývákem a přijde Vám návštěva ve větším počtu, tak lze využít i tato místa k sezení.

Zdravím a hodn úspěchu v zařizování.
Hanka
Hanka Dandová

Odeslatod Bára v Stř 15. Led 2003 12:58:57

Souhlasím s Hankou, jen manžel nadává na digestoř, když chce koukat v neděli na Sedmičku.
Bára

Odeslatod Martin v Stř 22. Led 2003 13:39:05

Pokud to jde, je lepší kuchyni +jídelnu od obývacího prostoru oddělit. Obývací místnost je klidová zóna a kuchyně pravý opak - to je hlavní důvod pro oddělení. Spojování těchto zcela odlišných zón je módní záležitost - uvidíte za pár let (v cizině je tento trend už nyní) že bude módní pravý opak - a to oddělení těchto prostor. Tento trend je u nás způsoben většinou malým prostorem bytu a u novostaveb špatným archetiktonickým řešením, kde se zcela nemyslí na jídelnu, nebo v cizině zcela samozřejmou šatnu. Přeji hodně úspěchu při rozhodování! :-)
Martin

Odeslatod Jana v Stř 29. Led 2003 18:31:43

Ani nejmodernější digestoř nezabrání různým nepříjemným pachům při vaření nedělního oběda.V otevřené variantě je pak "navoněný" i obývák.Myslím si,že kuchyň by měla být od obývacího prostoru oddělena!
Jana

Odeslatod Helen v Pon 03. Úno 2003 13:05:36

Jak vidíte, co člověk, to názor a to konečné rozhodnutí bude stejně na Vás. Teď v novém domě máme jeden otevřený prostor kuchyň, jídelna i obývák, pouze obývák je výškově oddělený. Řešení je to skvělé, i když jsem v kuchyni, nejsem mimo dění v rodině. Dřív jsme bydlela ve starém klasickém domku - to znamená kuchyň a obývák zvlášť a celá léta jsem snila o propojení. Je pravda, že trochu na obtíž je provoz digestoře, ale klady určitě převažují. A že guláš nebo štrůdl voní po celém bytě? To předtím taky, pokud jsem nechtěla trávit celé nedělní dopoledne za zavřenými dveřmi!
Helen

Odeslatod lenka v Čtv 06. Úno 2003 13:54:28

Já si myslím, že je to skvělé řešení. Nejen, že je vše propojené a tím pádem jste spojená s celou rodinou a můžete se při vaření i bavit, ale esteticky to vypadá moc hezky a nesouhlasím s názorem, že je to americký trend, byla jsem v Americe a je to tam jak u nás někdo má spojenou kuchyni někdo ne, záleží na řešení bytu či domu a prostoru.
lenka

Odeslatod Lada v Stř 12. Úno 2003 11:02:19

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s bouráním panelu v paneláku, chtěla bych totiž také částečně propojit kuchyň s obývákem a jídelní stůl dát do prostoru v obýváku, protože v kuchyni na to místo bohužel není. Máme takový ten dvoudvéřový obývák a ty jedny dveře, vedoucí z kuchyně do obýváku, bych chtěla rozšířit směrem k oknu.
Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost prosím?
Díky za odpovědi :-)
Lada

Další

Zpět na Bydlení a design