Barvy

Moderátor: Living

Barvy

Odeslatod Krystyna v Úte 06. Srp 2002 13:01:52

Za krátko se chcem stěhovat do nového a bude se řešit malování. Toužím po barevných stěnách, ale zatím netuším podle čeho se rozhodovat. Nevím jaký budeme mít do budoucna nábytek a jak se budou barvy ve velkých místnostech "tvářit" ( víc jak 3 metrové stropy a cca 40 m2). Máte někdo nějakou radu nebo zkušenost? Dík.
Krystyna

Re: Barvy

Odeslatod Jan Toman v Ned 11. Srp 2002 17:43:54

Zdravim,

nemam to ze sve hlavy, ale z novinoveho vystrizku (z kterych novin to uz bohuzel nevim)..

Jake barvy:
Modra - uvolnuje, zklidnuje
Broskvova - mistnost prosvetli a zatepli
Svetle zelena - uklidnuje oci
Okrova - klid, pohoda
Zlutooranzova - rozzari pokoj, hreje
Tyrkysova - svetle odstiny uklidnuji, uvolni napeti
Svetle hneda, kremova - pocit klidu, solidnosti

Kam:
Obyvak - broskvova, okrova, zlutooranzova, tyrkysova
Loznice - okrova, svetle modra, broskvova, svetle zelena, zlutooranzova
Desky pokoj - svetle modra, svetle zelena, ruzova
Kuchyne - broskvova, okrova, zluta
Jan Toman

Odeslatod Krystyna v Pon 12. Srp 2002 6:06:23

Díkymoc za "nápovědu". Zhruba tak nějak jsem to myslela. Zatím to vypadá , že "nabarvíme" ložnici a kuchyň.
Krystyna

Odeslatod Hynek Medřický v Pát 16. Srp 2002 21:14:15

Dobrý večer.Letos na podzim to budou dva roky co jsme se přestehovali do nového domu.Krom garáže nezůstala žádná místnost bílá.Při výběru barev jsme upřednostnili podzimní teplé tóny vzhledem k nábytku.Kuchyň,jídelna a obývák je jedna místnost žluto-písková,pracovna cihlovo-rezavá,chodba okrová,ložnice cihlová,pokoje meruňková a krémová.Nejtmavší místností je návštěvní pokoj lahvově zelený s do třešně mořenou dubovou postelí,bronzovým lustrem a lampičkami na nočních stolcích se žluto-oranžovo-zelenými stínítky mi připadá dokonalý.Avšak má matka,když u nás měla nocoval prohlásila"v téhle kopce spát nebudem". I ostatní návštěvy udivuje,že jsme použili stejné barvy stěn i na stop,ale nám se to líbí.Nálada v jednotlivých místnostech se mění podle dopadu denního světla.Pro umělé osvětlení jsou použita svítidela nejen stropní,ale i nástěnná a velké množství stolních a stojacích lamp.Takže na závěr Krystýno nebojte se barev fantazii se meze nekladou.Dobro noc Hynek Medřický
Hynek Medřický

Odeslatod Krystyna v Pon 19. Srp 2002 8:27:43

Děkuji za inspiraci. Postupem času se moje představy už trošku vytříbily a už vím, že kuchyň bude "bílá káva" nebo tak něco a ložnice do zelena. Víc místností mám strach "barvit" jelikož zatím nemáme ujednocený nábytek.
Krystyna

Zpět na Bydlení a design