Sifon sežrala koroze

Moderátor: Living

Sifon sežrala koroze

Odeslatod haluzz v Ned 08. Říj 2017 9:18:58

Zdravím mistři a znalci koupelnového umění. Dopoledne hledám ale nenecházím. Po několika letech nám cosi komplet sežralo tu trubku pod umyvadlem, nejspíš nový typ sifonu, kovová hezká trubka konkrétně tahle.
Sifon umyvadlový bez výpusti 5611 kovový
Je možné aby to komplet zrezlo z běžného používání ? Popř která z těchto chemikálii to mohla způsobit : Chlornan vápenatý, chloritan sodný přesněji voda nasycená chlordioxidem. Předpokládám že věci jako chlorid hořečnatý, síran hořečnatý, popř. sůl, nebudou mít takový drastický efekt. Jinak postrádám logiku v tom proč to buď zevnitř něčím nepotáhnou.. Nebo vůbec používají rezivějící materiál.

Hehe, ti šejci vědí proč maj zlaté i kohoutky v koupelně.. Nedivil bych se kdyby i ty trubky :D To bych potom šel dělat instalatéra k nim, z těch zbytků bych sbohatnul :D

no ale zpět jde o mosaz chromovaný myslím.. Můj tip je že nejspíš to chlorové vápno to dovede narušovat kovy ale pořád mi není jasné, musel bych tam lét koncentrované nebo přímo sypat a ještě by to tam muselo nějaký čas působit. Ta trubka pod tím umyvadlem vypadá, jako by nám místo vody tekla kyselina sírová.. Proč ta trubka není z plastu ? Nebo natvrdo proč tam není to co pod dřezem, jednoduché malé praktické, takový husí krk.. určitě dobře znáte. No mě teda hlavně zajímá co mohlo stát za tou korozí.

Každému předem děkuji za jakoukoli snahu poradit.
haluzz

Re: Sifon sežrala koroze

Odeslatod gryllus v Čtv 09. Lis 2017 13:01:34

Pokud je mosazná trubka spojená s litinovou a vode není destilka, nastane elektrolytická koroze a s přehledem sežere tu mosaz. Možná to byl i váš případ. Nám takto po pěti letech upadl kohoutek od nádrže s dešťovkou na zahradě.
gryllus

Zpět na Bydlení a design