přestavba koupelny

Moderátor: Living

přestavba koupelny

Odeslatod kenny2006 v Stř 27. Led 2016 19:52:58

Dobrý den vážení, tímto vás prosím jménem mých rodičů zda by ste někdo mohl navrhnout koupelnu viz. příloha stávající stav.
Rozměr koupelny je 1,6x2,6, nyní dveře 60ky budou zvětšeny na 80ky šoupací v pouzdře, na proti dveřím je okno 90cm, parapet ve výšce 150 cm a pod oknem žebříkové topení.
Nové požadavky jsou 1x umyvadlo, 1x WC a 1x sprchový kout alespoň 90x110cm. Odpady není nutné řešit, je to v RD tak se mohou jakkoliv přispůsobit.
Předem děkuji za váš čas a nějaký návrh.
Přílohy
koupelna.jpg
ještě obrázek
kenny2006

Re: přestavba koupelny

Odeslatod Martilian v Pát 29. Led 2016 20:55:03

Dobrý den,

já osobně bych to vyřešil asi takto.
Dveře 80cm jsou asi zbytečné, takže bych dal 70cm, protože stejně nikde jinde v koupelně takové průchody nebudou. Čtvrtkruhový kout je 100x100cm a zvolil jsem ho hlavně z důvodu úspory místa, ale také pro to, že při zavrávorání ve čtvrtkruhovém koutu jeho sklo více podrží vrávorajícího než sklo rovné čtvercového sprchového koutu.
Tak snad jsem trochu pomohl :-)
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Martilian

Odeslatod kenny2006 v Ned 31. Led 2016 19:59:31

Díky za návrh, takto je to vše lépe přehledné.
Je jasný, že tam moc variant vymyslet nejde. Mě napadlo dát sprchu do levého rohu od vstupu a hned vedle wc. Kdyby se Vám chtělo to takto nakreslit, budu rád, já žádný program na to nemám.
Pěkný večer
kenny2006

Odeslatod Martilian v Úte 02. Úno 2016 18:45:39

Dobrý den,

to mě napadlo jako první, ale podle mě to taky není nejlepší řešení. Protože na wc nezůstává příliš místa. Pokud by se geberit udělal hlubší cca 30cm, tak tím posunete wc do prostoru a bylo by to o něco lepší. Každopádně ale počítejte s tím, že mezera která vznikne mezi přizdívkou a koutem, bude na údržbu velmi špatná. Navíc tohle máte čisté míry a koupelna se ještě zmenší obkladem. Podle mě první varianta je lepší, sice wc bude hned na očích, ale myslím si, že je dost prostoru všude.
Přílohy
13.jpg
12.jpg
Martilian

Odeslatod kenny2006 v Úte 02. Úno 2016 20:27:08

Je jasný že na wc bude úzký prostor, ale myslím že na pohodlné sezení dostačující,(kolik by mělo být?). Kvůli prostoru mezi sprchou a přizdívkou geberitu bych na pravé straně přizdívky nechal vyzdít cca 7cm příčku až do stropu a sprchu z levé strany přidělal na přizdívku geberitu. Tím se sprchový kout posune více do prostoru a zvětší. Vanička tam nebude, měl by tam být sprchový žlab.
kenny2006

Odeslatod Martilian v Úte 02. Úno 2016 22:03:14

Dobrý den,

takový minimální rozměr pro wc je 80cm, ale to je opravdu minimum. Ale záleží to na Vás. Samozřejmě, že kout můžete dát jakoby až na přizdívku geberitu, to mě taky napadlo a byl jsem rád, že se tím může nečekaně zvětšit prostor sprchového koutu, ale je to nesmysl. Ono to zní velmi dobře, ale na wc budete sedět jako v nudli. Právě tím, že by jste nechali kout tak jak je a záchod spíše vysunuli, tak docílíte toho, že v místě kde na wc bude sedět, se bude sprchový kout již zmenšovat a Vám se tudíž bude zvětšovat prostor na wc. Když ho dáte na ten geberit tak tam budete mít po celé délce jen 70cm. Sedící člověk jako já s rameny které jsou od sebe cca 63cm je to dosti nepředstavitelné. Potom tedy doporučuji bidetovací sedátko, které Vás omyje a osuší tak aby jste nemusel manipulovat rukou směrem dozadu za své tělo.
Martilian

Zpět na Bydlení a design