Návrh kuchyně

Moderátor: Living

Návrh kuchyně

Odeslatod waiska v Úte 26. Led 2016 20:15:51

Ahoj,
jsem ve fázi plánování kuchyně do baráčku. Udělala jsem si pár návrhů, ale kuchyně docela miniaturní. V projektu mi nakreslili kuchyň do tvaru "U", ale při šířce 60 cm na obou stranách znamenalo průchod 65 cm, což je hloupost. Projektant mi tedy na toto zaslal vyjádření, že do tohoto prostoru lze umístit kuchyň do tvaru "L", ale ani za nic tam nemůžu vtěsnat vše, co bych v kuchyni chtěla. To je vysoká lednice, myčka, vestavěná trouba a mikrovlnka do panelu a samozřejmě umyvadlo, plus potřebuji potravinovou skříň, nejlépe také vysokou. Přinejhorším oželím ten panel. Napadlo mě ještě řešení do tvaru "Z", tedy za roh, ale nevím, zda by to ve spojení s obývacím pokojem vypadalo dobře a navíc je to v cestě z chodby. Jsem už zoufalá. :(
Je tu tedy nějaká dobrá duše, co by mi dala pár tipů, co s tím? Mmch s okny ještě můžu hýbat. To v kuchyni bude ve výšce 90cm, to nalevo jsou dveře na terasu. Předem děkuji všem zde :palec_up: :)
Obrázek
waiska

Re: Návrh kuchyně

Odeslatod gryllus v Stř 27. Led 2016 9:42:23

No, ta kuchyňka je popravdu extrémně mrňavá, spíš na garsonku než na dům... zvlášť s ohledem na to, že bez ohledu na velikost bytu se tak jako tak rodinný život bude odbývat většinou v kuchyni, prtotože to tak skončí vždycky.

Nicméně něco se s tím snad dělat dá - pokud nebudete trvat na tom, že většina obýváku musí být prázdné letiště mezi televizí a sedačkou. Nezařizujte si v tomto prostoru klasický obývák/salón s kuchyňským koutkem tak na vaření kafe, ale přiznanou obývací kuchyň/jídelnu s televizním zákoutím.

Linka do U mi připadá jako nesmysl, ty rohové skříňky budou obtížně přístupné. Což takhle styl "galley kitchen", tedy linka ze dvou kusů/řad proti sobě s mezerou pod oknem? Bude lepší přístup do skříněk ( u rohové linky je vždycky roh hůř přístupný, všelijaké karusely v dolních skříňkách mají dost mrtvého prostoru). O obtížném přístupu k oknu přes pracovní desku ani nemluvím.

Tady je pár obrázků/nápadů pro inspiraci:

http://kitchencove.net/how-remodel-small-galley-kitchen/4675

Možná by šla třeba rovná linka od těch francouzských dveří do rohu. Je to cca 240 cm, možná trochu víc, tedy múže tam být docela luxusní pracovní plocha a varná deska, nad tím digestoř a nástěnné skříňky. Na protilehlé straně pak v rohu cca 100-120 cm skříňka s dřezem a okapovou plochou, pod ní myčka, a vedle dvě vysoké skříně - jedna s vestavěnou lednicí a druhá s troubou + mikrovlnkou. Nad dřez už bych skříňku nedávala, možná leda nějakou odkapávací poličku.
Za rohem při vstupu z chodby by pak mohla být vysoká mělká (40 cm !) špížní skříň, klidně přes celou tu stěnu od kuchyně ke dveřím.

Co se zbytku týče, zrušila bych ten televizní oltář přes celo stěnu, TV může být v rohu tam, kde teď máte kreslenou sedačku. Sedačku to chce nějakou subtilnější, třeba 3 + 1 + 1, nebo dokonce jen 3 +1 nebo 2 + 1 + 1, každopádně s hezkými zády, aby se s její polohou dalo experimentovat a aby nemusela být přiražená ke zdi. Mně by se dost líbila pohovka vedle terasových dveří kolmo ke zdi, zády ke kuchyni, a TV v tom rohu (a bude na ni vidět z kuchyně).

Komunikační prostor mezi kuchyní a terasou by měl každopádně zůstat volný, necpěte do něj jídelní stůl. Bude-li televize v tom rohu a sedačka tak, jak popisuji výše, mohl by stůl být tam, kde teď máte televizní oltář.
gryllus

Odeslatod Ferin v Stř 27. Led 2016 11:47:18

gryllus napsal: Linka do U mi připadá jako nesmysl, ty rohové skříňky budou obtížně přístupné. Což takhle styl "galley kitchen", tedy linka ze dvou kusů/řad proti sobě s mezerou pod oknem? Bude lepší přístup do skříněk ( u rohové linky je vždycky roh hůř přístupný, všelijaké karusely v dolních skříňkách mají dost mrtvého prostoru).

To věc ale nijak neřeší. Hlavní problém nejsou rohový skříňky (ty se vždycky dají nějak využít), ale příliš úzká ulička. 65 cm je pro rodinu skutečně nepoužitelný.

To už se komu zadařil takovej návrh?
Ferin

Odeslatod Anturie v Čtv 28. Led 2016 1:12:22

Vše je jednoduché, dělala jsem to narychlo, protože jdu spát. Vše se musí ještě dotáhnout. A.
Přílohy
kuchyně do výklenku 3 x 1,85 m.jpg
Anturie

Odeslatod Anturie v Čtv 28. Led 2016 1:14:15

Zapomněla jsem, je ještě jedno řešení, trochu větší úložný prostor. A.
Anturie

Odeslatod Anturie v Čtv 28. Led 2016 1:38:00

Zapomněla jsem na okno, přesunula bych jej, když je ještě možnost. A.
Přílohy
kuchyně uzavřená do U.jpg
Anturie

Odeslatod gryllus v Čtv 28. Led 2016 8:56:15

Ano, přece jen beru zpět ty dvě řady skříněk - nebylo by ani kam vystrčit zadek, když něco lovíte z těch spodních :-(

Nicméně v tomto propstoru se nedá udělat nic většího než paneláková pidikuchyňka (i když ty 2 návrhy výše jsou hezké, nedovedu si moc předatavit, že v tom třeba zavařuju nebo peču vánoční cukroví), Takže by možná stálo za to uvažovat o radikálním řešení. Pokud se ještě dá hýbat s okny, nedalo by se i s příčkami? Pokud ano, dejte celý půdorys přízemí, třeba něco vymyslíme.
gryllus

Odeslatod Anturie v Čtv 28. Led 2016 13:13:05

Stačilo by zmenšit dveře na terasu, jedno křídlo je 125 cm.
Také by se mohlo kousek šoupnout, místo sedačky pár skříněk pod televizi a na druhou stranu větší sezení.
I jídelní stůl před dveřmi na terasu se mi nezdá, pořád jej obcházet, nebude to pohodlné. A.
Anturie

Další

Zpět na Bydlení a design