Kuchyňská baterie - problémy se sprškou?

Moderátor: Living

Kuchyňská baterie - problémy se sprškou?

Odeslatod Ferin v Úte 10. Lis 2015 23:33:58

Zdravím.
Brali jsme vždycky jako jasnou věc, že v kuchyni je sprška praktická a doporučeníhodná věc. Teď nás od ní ale kuchyňář odrazuje, že se hadice spršky zachytává za koše (který jsou obyčejně pod dřezem), že se špatně zasouvají zpět apod.
Můžete to potvrdit/vyvrátit?
Pokud spršku máte, používáte ji a k čemu (napouštení hrnců mimo dřez, čištění dřezu, ...)?
Předem díky.
Ferin

Re: Kuchyňská baterie - problémy se sprškou?

Odeslatod Elka001 v Stř 11. Lis 2015 13:05:15

Ferine,
spršku mám, baterie Blanco. Za koše se nechytá, smyčka se pohybuje těsně kolem zadní stěny linky. Občas se stane, že se hadice trochu zkroutí, ale stačí ji pootočit a je to OK. Jediné mínus je, že se na ni nedá namontovat spořič vody. Používám na napouštění velkých nádob, k oplachu plechů, k oplachu odkapávací plochy a pod.
Elka001

Odeslatod Ferin v Stř 11. Lis 2015 14:18:46

Díky, Elko.
Ferin

Odeslatod Ferin v Pát 13. Lis 2015 10:16:50

Nikdo jinej nepoužívá spršku? Nikomu nechybí?
Ferin

Odeslatod Zdislava v Pát 13. Lis 2015 16:36:55

mám tuto nebo podobnou:
http://novyeshop.sapho.cz/cz/axus-stoja ... 45mm-chrom
Dřez a baterie jsou umístěné tak, že to protizávaží běhá úplně v rohu vedle připojovacích hadic - tedy na prázdném místě. Kdyby se to ale o něco zachytávalo, třeba o košík, tak by stačilo na zadní stěnu přidělat nějakou hladkou plochu, třeba lištu, aby to jezdilo po něčem bez výstupků, závaží je těžké, zvládlo by to klidně i trochu zešikma. Taky asi záleží na délce hadice - tahle baterie byla docela kriplík, dodali ji bez návodu s kovovou hadicí jak ke sprše, která drhla tak, že ji manžel vyměnil za normální a kratší, takže i při zasunuté spršce je závaží kus nad dnem skříňky. Vytáhnu ji max.čtvrt metru, což úplně stačí abych napustila nádobu mimo dřez.
Tenhle typ jsem vybrala, že jsem chtěla vyšší baterii (což je až moc), ale hlavně je hluboká. Hodně lidí si koupí baterii, která když je puštěná "na sporo", tak to skoro cintá po zadní straně dřezu, nestrčí pod to ani hrnek. V takovém případě sprška nepomůže, protože většinou potřebuju obě ruce. Tak na to bacha.
Kdybych měla možnost volby, tak si radši vyberu jen vytahovací perlátor - ta sprcha je výborná tak měsíc, pak se to různě ucpe vodním kamenem a stříká to do boku, když napouštím konvici vodou, musím ji utírat. Nedokážu z ní vyndat ani perlátor a odkameňuju vložením do misky s octem :confused: . Jenže tak hlubokou baterii jsem jinde nenašla, takže kdybys náhodou na něco takového narazil, pošli typ. Mám ji už 6 let a sprcha je maličko naprasklá, asi to bude brzy aktuální.
Pokud neseženu lepší, půjdu zase do této, ale rozhodně NIKDY bez spršky. Oplachovat dřez namočeným hadrem, to už mám za sebou. Obzvlášť u hranatých dřezů by to fakt nebyla výhra.
Zdislava

Odeslatod Ferin v Pát 13. Lis 2015 16:48:04

díky!
Ferin

Odeslatod Requied v Sob 14. Lis 2015 10:24:13

používáme v kuchyni toto
http://www.ebay.com/itm/Flexible-Chrome ... SwfcVUG-6O
a naprostá spokojenost.

Předtím jsem měl normální vytahovací sprchu a tam každou chvíli zlobilo přepínání sprcha/proud.
Requied

Odeslatod Majka v Pát 11. Pro 2015 20:49:47

Mám asi 7 let tuto
Obrázek
a nebyla bych bez ní ani vteřinu. Nemám tedy pod dřezem výsuvný koš, ale občas se stane, že se mi zasekne hadice mezi těma krámama, co tam vzadu skladuju.
Ještě dodatek, rozhodně bych nekupovala nic s tou klasickou výsuvnou sprchou. Jak mám ten konec svisle dolů, v podstatě ani spršku úplně nezasunuju, protože ji neustále používám na oplach úplně všeho, nemá to chybu.
Majka

Další

Zpět na Bydlení a design