Oživení kuchyně

Moderátor: Living

Oživení kuchyně

Odeslatod Davo v Ned 14. Zář 2014 7:44:21

Ahoj, máme 7 let starou kuchyň. Byla dělaná na míru, tenkrát krásná a moderní, ale už se mi okoukala a zároveň bych ji chtěla trochu "omodernit".Horní skříňky a strany korpusu jsou z ořechové dýhy (to necháme). Spodní část horních skříněk je prosklená, stejně jako osvětlené dno skříněk. Na zádech linky je šedé sklo, pracovní deska je též šedá. Dvířka spodních skříněk u linky jsou béžová. A to bych právě chtěla změnit. Jen nevím jakou barvu zvolit. Přemýšleli jsme nad červenou nebo bílou. U červené se trochu bojím, že to s tím ořechem a šedou bude hodně tmavé, a u bílé se zase bojím, že ta změna nebude moc velká. Moc Vás prosím o rady, či nápady! Děkuji moc!
Davo

Re: Oživení kuchyně

Odeslatod aprill1 v Ned 14. Zář 2014 8:49:26

Davo napsal:Ahoj, máme 7 let starou kuchyň. Byla dělaná na míru, tenkrát krásná a moderní, ale už se mi okoukala a zároveň bych ji chtěla trochu "omodernit".Horní skříňky a strany korpusu jsou z ořechové dýhy (to necháme). Spodní část horních skříněk je prosklená, stejně jako osvětlené dno skříněk. Na zádech linky je šedé sklo, pracovní deska je též šedá. Dvířka spodních skříněk u linky jsou béžová. A to bych právě chtěla změnit. Jen nevím jakou barvu zvolit. Přemýšleli jsme nad červenou nebo bílou. U červené se trochu bojím, že to s tím ořechem a šedou bude hodně tmavé, a u bílé se zase bojím, že ta změna nebude moc velká. Moc Vás prosím o rady, či nápady! Děkuji moc!

asi by to chtělo foto :?
aprill1

Odeslatod Davo v Ned 14. Zář 2014 11:19:11

DSC00046.JPG
To je pravda, vyfotím a vložím. V noťasu mám jen tuhle starou. Ale je tady jen jedna část...
Davo

Odeslatod Majka v Ned 14. Zář 2014 16:24:16

Promiň, ale přijde mi trochu zbytečné tohle nějak měnit. Myslím, že tvoje kuchyň patří pořád k tomu lepšímu, co se dá ledaskde vidět.
Majka

Odeslatod Davo v Ned 14. Zář 2014 21:25:33

Majka napsal:Promiň, ale přijde mi trochu zbytečné tohle nějak měnit. Myslím, že tvoje kuchyň patří pořád k tomu lepšímu, co se dá ledaskde vidět.

Díky, ale mě už to právě nebaví. chtěla bych to nějak změnit a vyměnit čela těch šuplíků není zase tak drahá záležitost, teda podle truhláře:-) Mě se ta barevná kombinace ořech/béžová/šedá taky líbí, ale už to mám prostě okoukané...
Nejsem si ale jistá, jaká barva by se k tomu ještě hodila.
Davo

Odeslatod evaka2 v Ned 14. Zář 2014 22:57:27

Tady já bych taky neměla zbytečný roupy, jak nazančuje Majka ;) . Vypadá to nad obyčej dobře a měnit něco, jenom proto, že už to mám okoukaný (čili změna jen pro změnu bez jinýho rozumnýho důvodu) mi připadá neuvážená. No, je to tvoje kuchyň...

Takže se asi budeš muset rozhodnout sama, která barva tě baví. Já třeba nemám nic proti červené barvě (ve vhodném a ne sprostém odstínu), ale s ořechovou dýhou bych ji asi nekombinovala. Zrovna tak vyměnit béžovou za bílou je podle mně zbytečná investice, zase takový rozdíl to nebude, přičemž já třeba nemám ráda, když jsou horní skříňky tmavší než spodní (připadají mi moc "těžké", i když ty je máš prosklené, takže by to asi tak nevadilo).

Taky záleží na tom, jak máš laděný zbytek kuchyně, patrně v nějakých přírodnějších tónech (soudím podle linky), takže nějaká velká extravagance by asi taky nebyla na místě.

Zkus třeba najít nějaký obrázek, jak by sis to představovala. O tom se pak už dá nějak diskutovat, ale navrhovat jen tak mírnyx týrnyx nějakou barvu bez znalosti souvislostí.. no nevim
evaka2

Odeslatod Sena v Pon 15. Zář 2014 8:20:22

Kuchyň je hezká. Jestli je okoukaná, tak bych raději šla do nějakých barevných doplňků. Škoda ji předělávat s nejistým výsledkem.
nanysek.blogspot.cz
Sena

Odeslatod Majka v Pon 15. Zář 2014 15:13:43

Jestli chceš změnu, tak vyhoď tu vázu se sušinou u zdi a pořiď si za ušetřený peníz nějakýho supr robota nebo kávovar. :mrgreen: ;)
Majka

Další

Zpět na Bydlení a design