Dřevěná vana do koupelny

Moderátor: Living

Re: Dřevěná vana do koupelny

Odeslatod Majka v Čtv 05. Úno 2015 17:19:45

mishak napsal:Chystám se si udělat taky dřevěnou vanu a sem jsem omylem zabloudil...skutečně omylem, protože jsem se nedozvěděl nic moc praktického...

Netuším, co víc praktického v diskuzi očekáváš? Bylo toho řečeno dost a dost. Jsi v diskuzi bydlení a design, jestli chceš názory na technickou část věci, musíš jinam. Stavba a dům se nabízí.
mishak napsal:A Evce přeju, ať se jí hezky všechno uklízí a udržuje :smile-08:

Ale kdo chce kam... předpokládám, že tvoji dřevenou vanu a koupelnu bude uklízet manželka, jestli ne, tak ti přeji, aby ti ten úsměv po čase nezamrznul na rtu. Neřešit, jak dobře se co uklízí, může jedině chlap nebo nezkušená dvacítka (ženská). Mně to bylo za mlada taky jedno. Ale ve svém věku si to už nemohu dovolit.
Majka

Odeslatod petrakva v Pát 06. Úno 2015 9:28:03

Na pohled super, údržba horor. :lol:
petrakva

Odeslatod Pavča. v Ned 08. Úno 2015 13:57:50

Mishak, přidám sem návod na údržbu těchto van.

http://www.bednarstvi-jf.cz/sites/defau ... ti-van.pdf

Vše máme teprve půl roku, bohužel více k tomu nemůžu zatím napsat. Snad jen to, že vana je napuštěna olejem, ne lakem :-)
Olej jsme od pana Fryzelky dostali i k vaně, počítáme, že ji příští rok ošetříme.
Zatím se mi údržba nezdá nijak složitá. Vanu prostě po použití umyji a vysuším. Jednou týdně ji nastříkám přípravkem, nechám působit a pak spláchnu a opět vysuším.
Samozřejmě, oproti klasické vaně je toto práce navíc. Mě však nevadí. Jsem v domácnosti a tyto věci mě baví dělat :-)
Určitě je to ale k zamyšlení pro každého, kdo o této vaně uvažuje, protože tato údržba je prostě potřeba a je to nutnost.
Na internetu jsem našla pouze jednu rodinu, která tuto vanu má. Myslím, že zhruba 5 let a jsou s ní spokojeni. Můžete si dohledat na internetu Kulatý dům :-)
Byla o něm natočena i reportáž a pan Fryzelka tam vystupoval také :-)
Přeji pěkný den,
Pavča
Pavča.

Odeslatod Pavča. v Úte 26. Bře 2019 18:46:41

Slíbila jsem, že napíšu zkušenosti po pár letech užívání, tak jsem zde.
Vanu a umyvadla máme necelých 5 let a už bych do nich nešla.

1.Máme velmi tvrdou vodu a po zaschnutí vodní kámen nejde téměř vůbec vyčistit. Vše jsem drhla, čímž jsem poškodila lak. Samozřemě, vana i umyvadla by se dala obrousit a znovu natřít. Ale to by se muselo brousit a natírat stále dokola.

2. vana je sice obrovská, to je výborné pro dva lidi, ale velmi nepohodlná. Kdo si rád poleží, tak v této to nepůjde.

3. obrovská spotřeba vody. Kdo je závislý na bojleru, tak nedoporučuji...

Abych to celé shrnula.
Kdo má měkkou vodu, věřím, že životnost bude mít delší, než máme my.
V případě renovace je potřeba trošku šikovného člověka, který si poradí se zbroušením, lakem, občasnou výměnu silikonu okolo vany atd...
Ale i běžné čištění je tedy nesrovnatelně horší, než u jakékoliv akrylátové, nebo smaltované vany. O umyvadlech ani nemluvím.

Za sebe mohu jen napsat, chybama se člověk učí...
Pavča.

Předchozí

Zpět na Bydlení a design