Dřevěná vana do koupelny

Moderátor: Living

Re: Dřevěná vana do koupelny

Odeslatod Pavča. v Čtv 31. Črc 2014 18:20:10

Zkušenosti po pár letech užívání ráda napíšu.
Od toho jsem sem také diskusi i fotky dala.
Nepočítám s tím, že vše vydrží 50 let, ale doma jsme nadšeni. Takže, pokud vana vydrží alespoň 7 let, budeme spokojeni a koupíme rádi novou :-)
Tyto vany se používají i v lázních, počítáme tedy s tím, že něco vydrží...
Co se týká kritiky, klidně kritizujte, máte zde prostor :-)
Jen znovu opakuji, že kvůli kritice nebudu koupelnu předělávat. Snad mi tedy prominete ten fakt, že se mi vše líbí a jsem velmi spokojena :-) Chtěla jsem obyčejnou selskou koupelnu, mám ji...
Flexi hadice skutečně není za standardních podmínek nejlepším řešením, ale pro mne, s ohledem na úklid, lepší, nežli pevné napojení. Vyměnit flexi hadici za novou je otázkou pár minut, tudíž toto nepovažuji za tragedii. Samozřejmě, s pevně umístěným umyvadlem a vanou, bych preferovala zapojení na pevno :-)
Pokud se o vanu budeme správně starat, nic nezplesniví. Máme přípravky určené přímo k údržbě této vany.
Večer vanu i umyvadla lehce vytřeme. Neměla by v nich déle zůstávat voda.
Silikonové těsnění je potřeba jednou za čas vyměnit. Ale to je stejné i u zakončení standardních van a umyvadel. :-) Mám na mysli spáry mezi vanou a stěnou, nebo mezi umyvadlem a stěnou :-)
Na tom opravdu nic není, toto je práce na pár minut.
Na závěr přeji, ať se ve svých koupelnách cítíte minimálně stejně tak skvěle, jako se v ní cítíme my :-)
Pavča.

Odeslatod Šindel v Sob 02. Srp 2014 10:15:50

Dřevěné vybavení do koupelny se mi opravdu zdá být jako úlet a nepraktická pitomost, ale nevím, proč bych měl někoho s opačným názorem hatovat, jak to tady předvádí ostatní. Nezkoušel jsem, neviděl jsem zblízka, nemůžu posoudit. Fakt je, že do vany si rád lehnu a mít pod zádama roh by mi asi vadilo. Taky nejsem takový fanda do rekonstrukcí, abych si za sedm let lajznul znova něco kopat uprostřed bytu. Ale jak říkám, proti cizímu vkusu můžu napsat, že mám jiný, nikoliv že je ten druhý dement, že.
Mně vana rezaví, prodřel se mi smalt kolem odpadu a pomalu tam začínají vylézat rezavé tečky. Žena chce koupelnu zgruntu předělat, ale bohužel nemám zrovna zbytečných sto táců.
Neslyšeli jste někdy o akrylátových vložkách do smaltovaných van? Viděl jsem reklamu v televizi, ale někdy po revoluci...
Šindel

Odeslatod Majka v Sob 02. Srp 2014 10:37:42

Akrylátové vložky fungují, ale jsou drahé stejně, jako nová vana. Možná i dražší. Takže pokud ti jde ta strá bez problémů vyměnit, radši bych dala novou.
Majka

Odeslatod Pavča. v Sob 02. Srp 2014 11:53:21

Šindel napsal:Dřevěné vybavení do koupelny se mi opravdu zdá být jako úlet a nepraktická pitomost, ale nevím, proč bych měl někoho s opačným názorem hatovat, jak to tady předvádí ostatní. Nezkoušel jsem, neviděl jsem zblízka, nemůžu posoudit. Fakt je, že do vany si rád lehnu a mít pod zádama roh by mi asi vadilo. Taky nejsem takový fanda do rekonstrukcí, abych si za sedm let lajznul znova něco kopat uprostřed bytu. Ale jak říkám, proti cizímu vkusu můžu napsat, že mám jiný, nikoliv že je ten druhý dement, že.
Mně vana rezaví, prodřel se mi smalt kolem odpadu a pomalu tam začínají vylézat rezavé tečky. Žena chce koupelnu zgruntu předělat, ale bohužel nemám zrovna zbytečných sto táců.
Neslyšeli jste někdy o akrylátových vložkách do smaltovaných van? Viděl jsem reklamu v televizi, ale někdy po revoluci...

Je mi líto, bohužel o těchto řešeních nic nevím, nemohu tedy poradit.
Pokud bych se měla rozhodovat cena-výkon-trvanlivost, šla bych do Kaldewei vany. V klasickém tvaru stojí cca 5000 kč a opravdu vydrží dlouho.
Vy se ale chcete vyhnout bourání, tudíž moje rada je zde asi mimo.
Určitě uděláte dobře, pokud si založíte samostatnou diskusi a to na stavba a dům. Jsem si jista, že tam Vám stoprocentně dobře poradí.

Děkuji za Vaše vyjádření a komentář zde na mou koupelnu.
A já musím napsat, že téměř se vším souhlasím.
Je pravda, že dřevěná vana a umyvadla jsou tak trochu úlet :-)
Cena- versus trvanlivost- no za cenu dřevěné vany jsme mohli mít litinovou, byla by na xx let...
Ale jednu výhodu máme, už nás nečeká bourání :-)
Až tato vana doslouží, máme 2 možnosti.
Koupíme novou stejnou,
koupíme samostatně stojící akrylátovou, litinovou....
Jsme rádi, že bourání nás tedy již nečeká, pouze výměna vany, kus za kus...
K vaně můžeme dokoupit sedátko-opěrátko ze dřeva. Pan Fryzelka toto vše k vanám nabízí.
Zatím jsme tuto možnost koupě nevyužili, tak uvidíme, možná časem?

Ale zpět k Vám.
Určitě se zeptejte v diskusi Stavba a dům.
Opravdu jsem téměř přesvědčena, že tam najdete odpověď :-)
Pavča.

Odeslatod Majka v Sob 02. Srp 2014 22:14:17

Jak říkám, není to problém, výsledek není oproti nátěru špatný. Ale cena není nejmenší. Tady píšou 6,5 až 8 tisíc
http://renovacevan.kvalitne.cz/cenik.php
Majka

Odeslatod mixlosh v Čtv 07. Srp 2014 16:06:28

Sice se vlákno jmenuje dřevěná vana do koupelny, ale koukám, že už tu jsou i jiné příspěvky off topic, takže se zeptám. Čím se dá spravit akrylátová vana, když je na ní "dírka" nebo "rýha" či jak to nazvat. Má velikost tak 3mm * 2mm, do hloubky tak necelý milimetr. Kupovat origo pastu za 1500 se mi moc nechce...
mixlosh

Odeslatod Pritel v Pát 08. Srp 2014 16:56:37

mixlosh napsal:Sice se vlákno jmenuje dřevěná vana do koupelny, ale koukám, že už tu jsou i jiné příspěvky off topic, takže se zeptám. Čím se dá spravit akrylátová vana, když je na ní "dírka" nebo "rýha" či jak to nazvat. Má velikost tak 3mm * 2mm, do hloubky tak necelý milimetr. Kupovat origo pastu za 1500 se mi moc nechce...

Proboha, kdo prodává pastu za takové peníze? Pokud se nejedná o litrové balení :-) Ale i tak je to dost vysoká cena.
Ale, nač by mi bylo litrové balení na jedno malé poškození-a zbytek pasty pak nevyužil?

Pokud opravu zvládne pouze brusná a leštící pasta (byť třeba po jemném přebroušení), pak lze použít takovou, která je určena pro akrylátové plasty, laky... a taková se dá koupit v malém balení asi od nějakých 200Kč (renomované značky). Případně poprosit nějakého autolakýrníka apod., zda by, za nějaký malý peníz, trochu této pasty neposkytl.

Způsob opravy snad ani nemá cenu popisovat - je určitě podrobně popsán na mnoha webových stránkách, diskusích.
Neříkej hop, dokud nepřeskočíš.
Neříkej hop, ani když přeskočíš - nejdříve se podívej, do čeho jsi skočil.

Pritel

Odeslatod mishak v Čtv 05. Úno 2015 16:08:49

Tak kvůli tomuhle jsem se musel i registrovat:))

Skutečně pitomé poznámky ke vkusu jsou na úrovni čtyřky bez ubrusu deset minut před zavířačkou.

Chystám se si udělat taky dřevěnou vanu a sem jsem omylem zabloudil...skutečně omylem, protože jsem se nedozvěděl nic moc praktického...

Místo toho se tu někteří musí smát vlastním vtipům...

mimochodem, mě se některý ty věci taky moc nelíbi. Ale to je opravdu otázka vkusu. Já mám dojem, že ten truhlář co to dělal, je truhlář ze starý školy, kterej zná dokonale řemeslo, ale tyhle lidi zase většinou moc nemaj cit pro design, patinu atd...

Co mě vyloženě zarazilo je použití toho laku místo vosků...

No nic...jdu pátrat po radách dál a někam jinam, než na tomhle mimibazaru2

A Evce přeju, ať se jí hezky všechno uklízí a udržuje :smile-08:
mishak

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design