ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
15.06.2019 13:07
...
14.06.2019 08:45
Re: Slimáci na zahra...
17.06.2019 00:39
...
15.06.2019 10:42
Re: dívky...
17.06.2019 10:25
...
17.06.2019 09:13
Re: Likvidace slimák...
13.05.2019 12:02
...
14.03.2019 13:56
...
15.06.2019 09:46
Re: existuje možnost...
12.06.2019 22:05

Dřevěná vana do koupelny

Moderátor: Living

Dřevěná vana do koupelny

Odeslatod Pavča. v Stř 19. Bře 2014 23:35:29

Ahoj :-)
Máme v plánu v létě předělávat koupelnu.
Vanu už máme objednanou, ale ráda bych slyšela nějaké reference, zkušenosti... Našli jsme doposud jen jednu rodinu, která ji má a jsou spokojeni. A protože je toto můj dlouholetý sen, řekla jsem si, že si ho splním :-)
Vana bude z modřínu. Na podlaze máme dlažbu Rako Lago zelenou, tu zachováme. A místo obkladů bychom chtěli voděodolný nátěr bílý, jen vymalovat. Možná, že bychom okolo umyvadel dali obklad z palubek, také z modřínu.
Umyvadla máme jen 5 let staré, zřejmě je necháme. Jsou od Ideal Standard San Remo s polosloupem. Raději bych sice k vaně stejná umyvadla, ale pravděpodobně nebudou.
Chtěli bychom klasické baterie- kohoutkové. Líbí se nám baterie Luxor od Loge, nebo Novaservis La Tore Classic, ty celostříbrné.
Tu první značku neznám, netuším, zda je kvalitní, nebo ne. U té druhé bych se asi nebála.
Pokud vás napadají jiné, kvalitní, prosím o info.
Pavča.

Re: Dřevěná vana do koupelny

Odeslatod Pavča. v Čtv 20. Bře 2014 11:14:52

Bohužel, vypadá to, že nikdo z vás nemá zkušenosti s dřevěnou vanou? :-(
Nechtěla jsem sem dávat odkazy na ni, abych nedostala vynadáno, že tu něco propaguji. Zvlášť, když jsem tu nová.
Mám ráda jednoduchý venkovský styl.
V celém domě (domečku :-) ) mám dlažbu rako Lago- zelenou a bíle vymalováno. Máme šikmé stropy, vysoké až 3,5 metrů, obložené borovicovými palubkami a to i v koupelně.
Za 5 let, co tu jsme není s nimi žádný problém. Určitě i díky oknu, které v koupelně máme.
Místo koupelnových skříněk mám závěsné 2 nad sebou z Ikea kuchyně. Dvířka Fagerland. Dveře od truhláře, dřevěné, borovicové. Okna dřevěná, borovicová. Povedlo se nám je docela dobře sladit s ostatním dřevem v interiéru.
Obklady klasické se mi do koupelny nehodí. Přemýšlím tedy, že ji jen vymalujeme.
Četla jsem tip, že se dá dát fasádní barva, která je nepromokavá. Myslím, že někdo doporučoval silikonovou? Byla bych ráda za konkrétní radu. Určitě bych chtěla co nejhladší, aby vypadala pokud možno jen jako klasicky vymalovaná...
Ráda bych měla jen bílé stěny v koupelně. Maximálně někde bych použila palubky. Ale jen na kousek. Chtěla bych, aby koupelna působila jednoduše a vzdušně. Koupelnu máme velkou 7 metrů. Za jakoukoliv radu budu moc vděčná. Děkuji :-)
Pavča.

Odeslatod evaka2 v Čtv 20. Bře 2014 14:28:51

Pavča. napsal:Bohužel, vypadá to, že nikdo z vás nemá zkušenosti s dřevěnou vanou? :-(
Nechtěla jsem sem dávat odkazy na ni, abych nedostala vynadáno, že tu něco propaguji. Zvlášť, když jsem tu nová.

Ale přesto to tak vypadá...... :evil:
evaka2

Odeslatod Pavča. v Čtv 20. Bře 2014 15:03:32

Aha, netuším tedy, jak to napsat lépe, aby to tak nevypadalo.
To je moc fajn, když někdo potřebuje radu a dostane takovou odpověď.
Fajn, mám vanu objednanou u pana Fryzelky. Kdo si to bude chtít ověřit může. Soukromě mu napíšu, jak se jmenuju a může si zavolat, jestli kecám nebo ne.
Netuším, k čemu by mi to bylo. Potřebuji prostě předělat koupelnu, to je vše.
Informace o omítce si najdu tedy někde jinde, o vaně je vlastně ani nepotřebuji, protože stejně je už objednaná, jen ze zvědavosti mě to zajímalo.
Baterie, na ty dělám asi taky reklamu. vybírala jsem mezi těmito dvěma typy, bohužel, na značku Loge jsem nic nenašla, zatímco na tu druhou ano. Koupila jsem si tedy ten druhý tip.
Našla jsem je nakonec v doprodeji a to rozhodlo pro koupi.
Konkrétně ve firmě kamenstav.cz. Můžete se mrknout, abych opět nebyla nařčená z reklamy. A informaci od nich dostanete také. Běžně neposílají dobírkou, zřejmě u nás udělali vyjímku. Budeme platit tedy zálohu... V akci už mají jen tu vanovou stříbrnou, umyvadlové si přes ně kupujeme za vyšší cenu. Dvoje, máme 2 umyvadla. Konkrétně jsem si s nimi psala dnes dopoledne. Kdo chce, může si toto ověřit. Myslím, že dnes jsme jediní, kteří kupovali. Počítám, že tolik zákazníků nemají.
Chápu, že je málo lidí, kteří mají podobný vkus, jako já, takže jsem nečekala horu odpovědí na můj dotaz, ale tohle mě vyrazilo dech.
Děkuji moc za přínosnou debatu a rady.
Pavča.

Odeslatod evaka2 v Čtv 20. Bře 2014 15:05:39

Není zač !
evaka2

Odeslatod Pavča. v Čtv 20. Bře 2014 15:16:32

Ještě tedy dopíšu, že plánovaná rekonstrukce koupelny bude v létě z toho důvodu, že vanu budeme mít přelom června-července. Bohužel, tak dlouho trvá, než se vyrobí. To mluví za vše. Určitě ten pan nepotřebuje mou reklamu, jeho výrobky se prodávají samy. Je to evidentní už z času, který mu bude trvat, než nám vanu vyrobí.
Umyvadla, u těch nejsem zatím rozhodnutá, přeci jen, je to pálka a ty co teď máme, máme lehce přes 5 let, takže mi je líto je vyhazovat.
Vanu jsme se rozhodli předělat, protože nám nevyhovuje. Za prvé je malá, ne tedy pro mě, vážím 50 kg, ale pro manžela ano...Za druhé nám jí řemeslníci zničili už při osazení a dělání obkladů. Je poškrábaná.
Do tohoto vlákna jsem plánovala dát fotky rekonstrukce koupelny před a po... Ovšem teď opravdu netuším, jestli to má smysl. Jestli to nebude bráno také jako reklama na zmiňované firmy....
Pavča.

Odeslatod Pavča. v Čtv 20. Bře 2014 15:28:59

Budeme dělat rekonstrukci koupelny.
Výrobky scháníme už teď. Zdá se mi normální, že každá rekonstrukce se plánuje dopředu. Vždyť ani řemeslníky neseženete na poslední chvíli!
Měla jsem nějaké otázky, chtěla jsem radu na více věcí. Bohužel nejsem vševědoucí.
Potřebuji si zjistit jak nahradit obklady omítkou, která něco vydrží, bude odolná proti vodě. Nic konkrétního jsem nenašla na internetu a ani zde. Jen radu na Dulux ... O fasádové téměř nic...Ale poptám se přesněji, až ji budu kupovat, myslím, že radu snad dostanu.
Baterie, nechci šmejdy, potřebuji, aby něco vydržely. Tak velký výběr zároveň v klasických bateriích není.
No, snad jsem nesahla vedle a budou dobré...
Já fakt netuším, jak to napsat víc po lopatě.
Je tak divné, že budu zařizovat koupelnu a tyto věci nevím?
Když jsme stavěli domek, neregistrovala jsem se zde. Dost informací jsem tu našla, nebylo potřeba se ptát.
Kdybych zde našla téma dřevěná vana, jak se udržuje, co vše obnáší a diskuse, samozřejmě bych se také neptala, bohužel, zde toto není. O klasických bateriích jsem tu také moc nenašla, nic o konkrétních značkách a výdrži. Ano, jen ty Novaservis se tu chválili. Metalia atd...
Nic, ráda bych tuto debatu, nebo alespoň směr, kterým se ubírá, ukončila. Mám radost, těším se moc, až budu mít vše hotové. Pro toho, kdo bude chtít, pošlu fotky a napíšu nějaké zkušenosti a poznatky.
Na internetu jsem si už dříve našla jednu rodinku, která vanu má a jsou s ní spokojeni. Dali jsme na reference od nich a objednali ji taky. Psala jsem jim o nějaké informace, byli velice milí. To samé jsem očekávala i zde. No, bohužel... ale tak, měla jsem smůlu, paní asi má nějaký špatný den, nebo opravdu špatné zkušenosti s různými reklamami, za což já ale opravdu nemohu. Odkazy jsem tu dala z toho důvodu, aby si paní mohla zavolat a ověřit si, zda mám pravdu, nebo ne. Nemám nejmenší zájem tu šířit jakékoliv reklamy.
Pavča.

Odeslatod Pavča. v Sob 26. Črc 2014 22:09:39

Tak přikládám fotky nové koupelny :-)
Přílohy
20140725_200217.jpg
Pavča.

Další

Zpět na Bydlení a design